Καρουζέλ (Carrusel)

mary211

RetroN00b
Joined
24 Σεπ 2007
Μηνύματα
4
Αντιδράσεις
1
Καρουζέλ (Carrusel, 1989-90), ΕΤ2


Πρεμιέρα: Τρίτη 1/12/1992


Περίπου στα τέλη της δεκαετίας 80 με αρχές δεκαετίας 90 έπαιζε στην ετ-1 η μεξικάνικη παιδική σειρά carousel, με κεντρικούς ήρωες τους μαθητές ενός δημοτικού σχολείου (Μαρία Χουακίνα, Χάιμε Παλίγιο, Σιρίλο, Χόρχε, Βαλέρια, Νταβιντ, κ.α.), και δασκάλα τους την κυρία Σεμίνα.

Αρκετά χρόνια αργότερα η σειρά έπαιξε στον άλφα πάλι με ελληνική μεταγλώτηση, αλλα κατα τη γνώμη μου καμια σχέση με την πρώτη version της σειράς στην Ετ-1. Μήπως το θυμάται κανείς? Μήπως ξέρει κανείς να μου πεί που θα μπορούσα να βρω dvd με τη σειρά σε ελληνική μεταγλώτιση?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δύσκολο να το βρεις σε Video Club είτε σε VHS είτε σε DVD με ελληνική μεταγλώτιση και αυτό γιατί ποτέ δεν εκδόθηκε κάτι τέτοιο.

Τώρα έτσι για να θυμηθούμε τα παλιά ρίξε μια ματιά εδώ να δεις πως μεγάλωσαν εκείνα τα ζωηρά παιδάκια:

 
Επιτέλους ειμαι σεευχαριστη θεση να σας ανακοινωσω οτι εχω στα χερια μου όλα τα επεισόδια του καρουζέλ!!!περαιτέρω ενημέρωση στις επόμενες μέρες μιας και θα γινει το carrusselingreekproject όπως έγινε και με την αγαπημένη μας candy candy και το μικρο σπιτι στο λιβάδι!

[edit] Δεν υπάρχει πλέον η εικόνα / εξωτερικός σερβερ / imageshack [edit]

[edit] Δεν υπάρχει πλέον η εικόνα / εξωτερικός σερβερ / imageshack [edit]

[edit] Δεν υπάρχει πλέον η εικόνα / εξωτερικός σερβερ / imageshack [edit]

[edit] Δεν υπάρχει πλέον η εικόνα / εξωτερικός σερβερ / imageshack [edit]

[edit] Δεν υπάρχει πλέον η εικόνα / εξωτερικός σερβερ / imageshack [edit]

[edit] Δεν υπάρχει πλέον η εικόνα / εξωτερικός σερβερ / imageshack [edit]

[edit] Δεν υπάρχει πλέον η εικόνα / εξωτερικός σερβερ / imageshack [edit]

sorry domniki που σε κράτησα σε αγωνία!! ελπίζω να το χαρείτε και σεις αφου θα τα μοιραστω μαζι σας!αληθεια βλέπατε καρουζέλ???σας αρέσει? περιμενω να δω συμμετοχη στο φορουμ!!:biglaugh::inlove:

η σειρα παιχτηκε στην ΕΛΛΑΔΑ το 1993-1994 απόσο θυμαμαι.την εβλεπα καθε μερα σαν τρελός!!!μετά είχε και μικρό σπίτι στο λιβάδι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooouaoy!!!! 8a katoyrithoyme sto telos...apo ti sygkinisi!!!
 
pwpw thymamai gyriza apo to sxoleio kai evlepa tin kakia xouakina na milaei asxima ston sirilo!!!to thymaste?xiixixi ti mou thymisate tote!!!
 
Παιδιά, έκανα το λάθος να δείξω το πόστ στην αδερφή μου..

Θα με ζαλίζει μέχρι να ανεβάσετε τα επεισόδια!
 
αν μπορει καποιος που ξερει πως ριπάρουμε DVD ας μου στειλει πμ...γιατι αλλιως δεν ξερω πως θα μπορεσω να κανω τη διαδικασια για νατανεβασω στο youtube..βασικα να μπορουν τα παιδια απο το candyingrekkproject να μου στελουν να μου δωσουν τα φωτα τους στο θεμα...
 
μπραβο sorin πολυ καλη δουλεια με τις foto που ποσταρες του χθες και του σημερα :thumbup: , ημουν και εγω φανατικος οπαδος της σειρας :) , αααααααααχ πως περνανε τα χρονια :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry:

Η ξανθια κυρια ειναι η Μαρια χουακινα???????????
 
ναι η μαρια χοακίνα...εχει κανει πολλες γυμνες φωταγραφησεις..ξεπεταχτηκε η μικρουλα μας...:biglaugh:

[edit] Δεν υπάρχει πλέον η εικόνα / εξωτερικός σερβερ / imageshack [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σπανια φωτο μαρια χοακίνα -σιρίλο!



haime-simena-maria joaqina



 
απο παλια αυτο το κοριτσι κατι μου ελεγε μεσα μου οτι θα παει μπροστα:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Πηγε πολυ!ηταν η μονη που ξεχωρισε απο το καρουζέλ.στη συνεχεια παλι κεντρικο ρολο στο σειρα maria la del bario sol επαιξε την κορη tita!! ψαξτε να το βρειτε και θα καταλαβετε!!http://www.youtube.com/watch?v=k8e9-0CdVRg
 
Κοίτα την Μαρία Χουακίνα πως ξεπετάχτηκε!!!!

Κι εγώ την είχα στο μυαλό μου...καμία σχέση!!!

Ωραία παιδική σειρά πάντως! Καμία σχέση με την Μαρία την Άσχημη που βλέπουν τώρα τα παιδάκια μετά το σχολείο...

Θα με συγχωρήσετε , όμως εγώ ψηφίζω φανατικά Ντεγκράσι...αυτό το έχει κανείς να ανεβεί στο YouTube ?
 
Θέλω λεπτομέρειες τώραααααααααα...........Καρουσέλ ντε νίνιος......Υπέροχοη σειρά, η μάνα μου κλαίει ακόμη. Αχ, είναι πολλλλύ ρομαντικόόόό...Περιμένω νεάκια carousselingreekproject.
 
Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΣΙΜΗ.ΕΧΩ ΤΑ DVD ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ PM ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ RIPARISMATOS!!!HELP!
 
μολις ανεβασεις τα επεισοδια σε παρακαλω ενημερωσε μας. τι μου θυμισες τωρα με αυτες τις εικονες. φανταστικη σειρα. καθομουν και το παρακολουθουσε με μανια. οι αγαπημενοι μου ηταν ο Σιριλο και η Σιμενα.

Αν δεν κανω λαθος η Μαρια-Χοακινα επαιζε το ρολο της Μαρσιας στην σειρα "Η ασχημη που εγινε ομορφη" που παιζοταν στον Αλφα.
 
MamaMyrto είπε:
Κοίτα την Μαρία Χουακίνα πως ξεπετάχτηκε!!!!Κι εγώ την είχα στο μυαλό μου...καμία σχέση!!!

Ωραία παιδική σειρά πάντως! Καμία σχέση με την Μαρία την Άσχημη που βλέπουν τώρα τα παιδάκια μετά το σχολείο...

Θα με συγχωρήσετε , όμως εγώ ψηφίζω φανατικά Ντεγκράσι...αυτό το έχει κανείς να ανεβεί στο YouTube ?
Degrassi? Τι μου θύμισες τώρα...


Όσο για Carousel, πολύ ωραία σειρά... Cirilo, Mario, Laura οι αγαπημένοι μου.

Ατάκα Λάουρας προς Μαρία-Χοακίνα που την είπε χοντρή:

Παρά εσένα που είσαι σαν σιδερώστρα με φούστα!!!lol
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thanks

ela file mporeis na ta anevaseis ta dvd.htan h agapimenh mou seira.pwpwpw emeina twra.me trelanes.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα