Κατασκευή arcade καμπίνας ΜΑΜΕ

γιατι θελει πολυ χρονο για να τα κατεβασεις ολα φουλ κλομπλε
 
το ολοκληρωμενο mame δηλαδη οι roms-chds-εικονες και videos ειναι τεραστια σε μεγεθος,δεν ειναι ευκολο να το κατεβασει ο καθενας,καλα ξηγηθηκε και τα αγορασε αν τα βρηκε σε καλη τιμη
 
Με 70? παιρνεις ενα seedbox και τα κατεβαζεις απο το PD σε πεντε λεπτα και κανεις και σοβαρο ratio για να εχεις και στο μελλον. Συν οτι δεν θα φας την ζωη σου να αντιγραφεις dvd.
 
δεν εχω 24 αρα συνδεση 8 αρα εχω εκτος αυτου για 40 ευρω ολα κομπλε δεν αξιζε τον κοπο να περιμενω μια ζωη μα κατεβουν τα 285 γιγα

σημερα καλωδιωσα τους μοχλους και παω να συνδεσω το κουτι τους στην καμπινα

φωτο αργοτερα
 
Παιδιά σας παρακαλώ μην ξεφεύγουμε από το θέμα. Τα off topic διαγράφηκαν
 
ωραια πραματα

αν ειχες λιγο μεγαλυτερη tv ακομα καλυτερα θαταν
 
περιμενω αυριο μια 28 αρα χεχεχε

αυτη ειναι 25 αρα

ειναι τεραστια η καμπινα
 
νοιωθω σαν 9 χρονων23122010284.jpg

λυση για οσους χρησιμοποιουν soft 15 khz κοτσαρετε μια old pci vga και στον βιος την βαζεται σαν primary display adapter

μεχρι να μπει το συστημα στα windows η καρτα γραφικων που ειναι συνενδεμενη η τηλεοραση δεν δινει κανενα σημα κι ετσι δεν υπαρχει κινδυνος να καει τιποτα

23122010286.jpg

23122010283.jpg

23122010285.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
subzero79 είπε:
νοιωθω σαν 9 χρονωνΠροβολή συνημμένου 26848Προβολή συνημμένου 26849Προβολή συνημμένου 26850Προβολή συνημμένου 26851
λυση για οσους χρησιμοποιουν soft 15 khz κοτσαρετε μια old pci vga και στον βιος την βαζεται σαν primary display adapter

μεχρι να μπει το συστημα στα windows η καρτα γραφικων που ειναι συνενδεμενη η τηλεοραση δεν δινει κανενα σημα κι ετσι δεν υπαρχει κινδυνος να καει τιποτα

τελειος φιλε

δε χρειαζονταν ομως η pci καρτα γραφικων,δε προκειται να καει ποτε τιποτα.

ωραια η αγγελια φιλε ntino αλλα για τους βορειοελλαδιτες μονο δυστηχως
 
Ωραίος subzero79. Καλό λιώσιμο τώρα χεχεχεχε
 
Καλημέρα παιδιά.

Αν χρησιμοποιήσω την s-video εξόδο της κ.γραφικών και τη συνδέσω στη scart είσοδο της crt tv με κάποιον scart αντάπτορα (π.χ. σαν αυτόν) τί προβλήματα θα έχω;

Ευχαριστώ...
 
δεν θα υποστηριζονται ολες οι αναλυσεις

θα εχεις μονο 720χ480ι μου φαινεται

σημερα ρυθμισα το overscan

και ολα ειναι σαν πραγματικο arcade monitor
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιος subzero!! Πολυ καλη δουλεια..! Αντε και στα δικα μας..!χαχαχα!
 
mindnever είπε:
Καλημέρα παιδιά.
Αν χρησιμοποιήσω την s-video εξόδο της κ.γραφικών και τη συνδέσω στη scart είσοδο της crt tv με κάποιον scart αντάπτορα (π.χ. σαν αυτόν) τί προβλήματα θα έχω;

Ευχαριστώ...

κανενα προβλημα δεν θα εχεις αν δε σενδιαφερουν οι αληθινες αναλυσεις των παιχνιδιων.

θα δουλευεις με αναλυσεις 640x480,800x600 και 1024x768 interlaced,δεν ειναι ασχημα απλα οχι original

παντως θαναι καλυτερo ετσι το αποτελεσμα απτο να χρησιμοποιουσες tft tv/monitor
 
24122010288.jpgμπηκε η οθονη υπο γωνια και ρυθμιστηκε το overscan

τωρα λειπει μονο το bezel η συρταριερα για εξτρα πληκτρολογιο+ποντικι

και το ρυθμισμα του juke box
 
αψογα!το ωραιοτερο δωρο για τα Χριστουγεννα στον εαυτο σου
 
Chahn είπε:
κανενα προβλημα δεν θα εχεις αν δε σενδιαφερουν οι αληθινες αναλυσεις των παιχνιδιων.θα δουλευεις με αναλυσεις 640x480,800x600 και 1024x768 interlaced,δεν ειναι ασχημα απλα οχι original

παντως θαναι καλυτερo ετσι το αποτελεσμα απτο να χρησιμοποιουσες tft tv/monitor
Eυχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

Τότε φίλε Chahn ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος σύνδεσης; Η κ. γραφικών δίνει για εξόδους 2 dvi και 1 s-video. Kαι η tv παίρνει μόνο scart...

Γενικά οι crt μέχρι ποια ανάλυση 'σηκώνουν';
 
Πίσω
Μπλουζα