Κατασκευή arcade καμπίνας ΜΑΜΕ

Μπράβο φίλε μου, πολύ όμορφη καμπίνα.
 
DREDD χαιρομαι παρα πολυ που την τελειωσες!!!Μια καμπινα φωτια και λαβρα!!!!

Καλόπαιχτη!!!!
 
Ευχαριστω ολους τους φιλους χαιρομαι που σας αρεσει!!
 
Dredd εχεις βάλει και στα πλαϊνά κουμπιά ή έτσι μου φαίνεται?
 
Οχι Kambia υπαρχουν οι τρυπες μονο,θα μπουν κ αυτα καποια στιγμη.
 
Μπράβο Dredd! Καλή διασκέδαση με την καμπίνα σου ! :)
 
Μπράβο DREED χαίρομαι που την τελείωσες την καμπίνα σου, άντε και καλόπαιχτη...
 
ΝΑ εισαι καλα φιλαρακι μετα απο πολυ καιρο δουλειες κτλ ξερεις..Να σαι καλα

bastef2 είπε:
Μπράβο DREED χαίρομαι που την τελείωσες την καμπίνα σου, άντε και καλόπαιχτη...
 
Να μαι και εγώ λοιπόν με την τελευταία μου προσθήκη. Αν και το bartop μου δεν ξεφεύγει πολύ από το αρχικό design του Δανού νομίζω όμως οτι παραμένει αρκετά συμπαθητικό... Πάμε λοιπόν..Αφαίρεσα την ταινία καπλαμά/μελαμίνης που είχα προσαρμόσει (θέρμανση με πιστολάκι μαλλιών κτλ) και τοποθέτησα t-molding ! Η τοποθέτηση του t-molding φυσικά δεν έγινε με τον κλασικό τρόπο (δημιουργία εσοχής στο ξύλο με router κτλ) αφού η καμπίνα είναι ήδη στημένη... Αφαίρεσα προσεχτικά με κοπίδι την προεξοχή της ταινίας t-molding, λείανα πλήρως την κάτω επιφάνεια της και την προσάρμοσα με κόλλα 2 στοιχείων στην καμπίνα... Το πιο δύσκολο κομάτι που μου έβγαλε την πίστη ήταν οι γωνίες που έπρεπε να λυγίσουν πρώτα με ζεστό αέρα κτλ για να κολήσουν σωστά.. Το αποτέλεσμα νομίζω πως αποζημιώνει τον κόπο μου. Dkpprs σου προτείνω να βάλεις και εσύ t-molding με τον ίδιο τρόπο. Θα δείξει υπέροχη η καμπίνα σου και το μαύρο της t-molding θα δέσει καταπληκτικά με το κόκκινο χρώμα. Pelo13 μπορείς να αισθάνεσαι υπερήφανος που η πρώτη σου δημιουργία συνεχώς εξελίσεται στο χρόνο...

bartop2.jpg


bartop1.jpg
 
Πολυ καλη δουλεια φιλε Peri30
 
Φιλε Peri εκανες πολυ καλή δουλεια.

Και εγω πιστευω μονο με τον τροπο που περιεγραψες μπορούσες να βαλεις t molding.

Οντως δίνει αλλη αισθηση στην καμπίνα.

Τώρα πιστευω η καμπίνα να σου ειναι Η ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ αν σκεφτούμαι οτι δεν υπάρχει emulator που να έχει βγει και να μην τον εχει η καμπίνα σου.... παρα πολλα μπράβο.

Οσο για το αν θα βάλω t-molding εγω......τον τελευταίο καιρό προσπαθώ να βάλω το σωβρακό μου απο την σωστή μερια και αυτό αρκεί ...μιας και περιμένουμε τον junior, ο οποιος ελπίζω μόλις βγεί και δει την καμπίνα θα μου ζητήσει πενηνταρικο...
 
dkssprs είπε:
Φιλε Peri εκανες πολυ καλή δουλεια.Και εγω πιστευω μονο με τον τροπο που περιεγραψες μπορούσες να βαλεις t molding.

Οντως δίνει αλλη αισθηση στην καμπίνα.

Τώρα πιστευω η καμπίνα να σου ειναι Η ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ αν σκεφτούμαι οτι δεν υπάρχει emulator που να έχει βγει και να μην τον εχει η καμπίνα σου.... παρα πολλα μπράβο.

Οσο για το αν θα βάλω t-molding εγω......τον τελευταίο καιρό προσπαθώ να βάλω το σωβρακό μου απο την σωστή μερια και αυτό αρκεί ...μιας και περιμένουμε τον junior, ο οποιος ελπίζω μόλις βγεί και δει την καμπίνα θα μου ζητήσει πενηνταρικο...
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Ευχομαι οτι καλύτερο για τον μικρό που περιμένεις. Αν δεν ήταν junior και ήταν κοριτσάκι θα είχα να σου προτείνω να αρχίζεις να ετοιμάζεις κάτι τέτοιο !!!! http://kotaku.com/#!5162129/and-how-much-does-your-dad-love-you . Φαντάζομαι όμως οτι θα ξεκινήσεις να φτιάχνεις κάτι ανάλογο που να ταιριάζει με το αγορίστικο παιδικό δωμάτιο...
 
καλημερα και απο μενα αν και νεο μελος στο ρετρομανιαχ εβλεπα απο καιρο τισ προσπαθειες σας, μπραβο παλικαρια εισστε ολοι τελιοι στις κατα σκευεσ ετσι εφιαξα και εγω την καμπινου λα μου μαλιστα αυτο το θεμα μου ελυσε πολλες αποριες σχτικα μετην κατασκευη.Μεσα της κατικη εναs p4 στα 1,9 με 512 μνημη και 120 σκληρο η οθονη ειναι 17 tft τα κουμπια δουλευουν με keyboad haching και εχω τοποθετισει και σπιννερ γαι τα πεχνιδια που χρειαζετε ,φτιαγμενο απο παλιο moyse με μπιλια .τα σχολια δικα σας.100_2282.JPG

100_2280.JPG

100_2281.JPG
 
Φίλε Νίκο το καμπινάκι σου ειναι τελειο ....

Ζηλευω το σπίνερ και το artwork του bezel σου....ειναι καραretro.....

Εχεις και τρομερο επώνυμο....ιδιο με το δικο μου...DOYKAS-POWER!!!
 
Μπράβο στους Peri30 και nikosdoukas. Πολύ όμορφες καμπίνες. Τώρα μπορείτε να τις λιώσετε στο παιχνίδι :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπραβο φιλε μου ελα κσυ στο CLUB καλοπαιχτη!!

nikosdoukas είπε:
καλημερα και απο μενα αν και νεο μελος στο ρετρομανιαχ εβλεπα απο καιρο τισ προσπαθειες σας, μπραβο παλικαρια εισστε ολοι τελιοι στις κατα σκευεσ ετσι εφιαξα και εγω την καμπινου λα μου μαλιστα αυτο το θεμα μου ελυσε πολλες αποριες σχτικα μετην κατασκευη.Μεσα της κατικη εναs p4 στα 1,9 με 512 μνημη και 120 σκληρο η οθονη ειναι 17 tft τα κουμπια δουλευουν με keyboad haching και εχω τοποθετισει και σπιννερ γαι τα πεχνιδια που χρειαζετε ,φτιαγμενο απο παλιο moyse με μπιλια .τα σχολια δικα σας.Προβολή συνημμένου 31497Προβολή συνημμένου 31498Προβολή συνημμένου 31499
 
Το Bezel όλα τα λεφτά. Καλόπαιχτη.

Με το keyboad haching είχες δυσκολίες ή όχι?
 
Καταρχήν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τις υπέροχες δημιουργίες τους !!! Προτείνω όσοι από εσάς καταφέρατε με βάση τα σχέδια του Weecade του Δανού και φτιάξατε την δικιά σας καμπινούλα να του στείλετε photo προκειμένου να τη δημοσιεύσει εδώ μαζί με τις άλλες http://www.koenigs.dk/mame/eng/otherweecades.htm . Ηδη φαίνεται από τις δημοσιεύσεις οτι οι ελληνικές δημιουργίες πρωτοπωρούν σε σχέση με των υπολοίπων χωρών (Να και κάτι για το οποίο μπορούμε να υπερηφανευόμαστε...). Στείλτε του λοιπόν τις photos να τρελάνουμε όλο τον κόσμο !
 
οχι με το key board hacking δεν ειχα προβλημα γιατι ειχα ενα πολυ παλιο πληκρολογιο με ολοκληρη πλακετα και οχι με ζελατινη και μικρο πλακετακι το οπιο ειναι λιγο μπελας στα κολληματα θελει πολυ μικρο κολλητιρι και ταχυτητα φωτος στα κολληματα για να μην φυγουν οι διαδρομοι .μεγαλητερο προβλημα ειχα με το σπιννερ το οπιο ειναι ιδοκατασκευη ,δηλ moyse hack μονο τα παλια ποντικια με την μπιλια μπορει να γινουν αλλα ειναι λιγο δισευρετα το προβλημα αναγετε στο μηκος του καλωδιου που επεκτεινει τους enconders δεν πρεπει να ειναι μεγαλο οταν το εκανα μεγαλο 20 εκ δεν ανταποκρινοταν ετσι το κοντινα στος 5 ποντους και ειναι μια χαρα . τιπ οταν κανετε keyboard hack να διαλεγετε πληκτρα που δεν εχουν κοινα ζευγαρια μεταξυ του παιχτη 1 και 2 ,αυτα!!!!!!!!!!!!!!!
 
Φίλε Νίκο αν θες μπορείς πες μας το Link για το moyse hack.
 
Πίσω
Μπλουζα