Κατασκευή arcade καμπίνας ΜΑΜΕ

Γεια σας παιδιά και από εμένα, χαίρομαι που υπάρχουν ακόμα παιδιά που κατασκευάζουν τις δικές τους καμπίνες, έχω ξεκινήσει και εγώ μια ανακατασκευή σε ένα νανάκι, ανεβάζω μερικές φωτογραφίες που τράβηξα λίγο πριν το ξεκινήσω, σε μερικές μέρες θα ανεβάσω και το πώς είναι τώρα.

DSC00940.jpg

DSC00938.jpg
 
Μπράβο φίλε bastef2. Περιμένουμε με αγωνία τις καινούργιες φωτογραφίες.
 
Καλησπερα Στεφανε ολα οκ?χαθηκες,Πολυ καλο το νανακι χαχνω να βρω ενα για ανακατασκευη αλλα πουθενα που θα παει θα βρω καλη συνεχεια κ θελουμε πολλες φωτο!
 
Zak δυο ερωτησεις.

Στο ξυλινο σκελετο βλεπω οτι εχεις πλαναρι τα σοκορα. Αυτο εχει γινει με ρουτερ η στο ετοιμασε μαραγκος;

Η βαφη με λακα ποσο κοστισε; Ειναι γυαλιστερη;
 
Γεια σας και πάλι παιδιά, γεια σου και εσένα φίλε DREDD, είχα καιρό να μπω λόγο δουλειάς δεν είχα καθόλου χρόνο, λοιπόν τελικά μπόρεσα και έβγαλα σήμερα μερικές φωτογραφίες για το πώς είναι τώρα το νανάκι.

DSC01202.jpg

Μόλις το προχωρήσω θα ανεβάσω και άλλες για να τις δείτε.

DSC01198.jpg

DSC01200.jpg
 
Πολυ ωραιο φιλε και φανταστικο και το σχεδιο.Φυσικα και το σκυλι διπλα στην καμπινα ολα τα λεφτα :D
 
Τελεια ειναι μπραβο σου.Μηπως γνωριζεις η αν ξερει καποιος που μπορω να βρω πλανα διαστασεις για τη συγκεκριμενη καμπινα-νανακι?
 
Ok, είμαι εκτός Θεσσαλονίκης, μόλις γυρίσω θα το τακτοποιήσω.

παιδια για frontend, εκτός απο max τι άλλο μου προτείνετε ?
 
Spirakos είπε:
Ok, είμαι εκτός Θεσσαλονίκης, μόλις γυρίσω θα το τακτοποιήσω.παιδια για frontend, εκτός απο max τι άλλο μου προτείνετε ?
Το mala θα σου πρότεινα εγω.
 
Πολύ καλό, πολύ καλή δουλειά. Το artwork είναι όλα τα λεφτά.
 
Bastef πραγματικά φοβερό το artwork και το καμπινάκι!!!

Το Artwork είναι αυτοκόλλητο ή εκτύπωση σε ξύλο; Αν είναι το δεύτερο μπορείς να μας δώσεις μια εικόνα πόσο κοστίζει και ενδεικτικά να μας υποδείξεις κάποιο κατάστημα;

Το μόνιτορ τι είναι 28αρι;

Θέλω και εγώ να φτιάξω τέτοιο νανάκι. Το έχω φτιάξει στο μυαλό μου για το πώς θα είναι και τι εξοπλισμό θα έχει αλλα΄δηστυχώς δεν υπάρχει χρόνος και χρήμα....υπάρχει όμως όρεξη .........άρα ελπίζω.

Περιμένουμε το τελικό αποτέλεσμα!

Το retromaniax έχει γεμίσει arcade διαμάντια. Προβλεπεται άπαιχτο ημερολόγιο και του χρόνου!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
dkssprs το Artwork είναι πλαστικοποιημένο αυτοκόλλητο και το μαγαζί που το έφτιαξα το έχει ένας φίλος , το μόνιτορ είναι 28¨ και σε λίγες μέρες που θα το έχω προχωρήσει περισσότερο θα ανεβάσω και άλλες φωτογραφίες.
 
orck είπε:
Zak δυο ερωτησεις.Στο ξυλινο σκελετο βλεπω οτι εχεις πλαναρι τα σοκορα. Αυτο εχει γινει με ρουτερ η στο ετοιμασε μαραγκος;

Η βαφη με λακα ποσο κοστισε; Ειναι γυαλιστερη;
Συγνωμη που αργησα να απαντησω αγορινα αλλα εμπλεξα με τη δουλεια μου αυτες τισ μερες!!!

Καλο Πασχα σε ολους!!!!

Λοιπον... το πλαναρισμα εγινε με ρουτερ! μου το εκανε ο ξυλουργος-μαραγκος!

εχει ειδικο ρουτερ για τετοιου ειδους λειανσεις!!! του πηρε λιγοτερο απο 1 λεπτο για να το κανει κ στα 2 ξυλα μεσα κ εξω!!!! ααααααμα εχεις τα εργαλειαααααα!!!!!! Τωρα για το χρωμα.... ειναι λακα γυαλιστερη!!!! εγω πληρωσα 30 ευρω!!! αλλα η τιμη αυτη ηταν εντελως φιλικη!!!(στοκαρισμα,τριψιμο,ασταρομα...βαψιμο...εχει μανουρα λιγο....) ξερω ομως πως το κιλο εχει η λευκη 10-12ευρω κ η χρωματιστη 15-18ευρω!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΠΟλυ καλο φιλε μπραβο σου, ελα κσυ στο club
 
Άλλος ένας στην παρέα. Μπράβο συνονόματε!!!
 
παιδιά σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια

παντος είχε πολυ δουλειά για να κατασκευαστεί !!!! ;)
 
Βρε παιδια κ μενα Σπυρο με λενε!!!Τυχαιο?δε νομιζω!
 
Μπράβο Σπυράκο! :thumbup:

(και γενικά στους Μαστρο-Σπύρους του φόρουμ! ;) )

Να δώσω εύσημα για το Artwork - έχεις συνοψίσει όλο το arcade concept!
 
Πίσω
Μπλουζα