Κοιμόμουν αγκαλιά μ' αυτό

Κοιμομουν αγκαλιά μ' αυτό

Κάθε βράδυ έβαζα όλα τα κουκλάκια μου και τις κούκλες πλάι,πλάι στο κρεβάτι και δεν έμενε χώρος να κοιμηθώ εγώ.Ξάπλωνα άκρη,άκρη να μην τα πλακώσω.Το πρωί ήταν στα τέσσερα πέρατα του κόσμου...
 
rapunjel είπε:
Κάθε βράδυ έβαζα όλα τα κουκλάκια μου και τις κούκλες πλάι,πλάι στο κρεβάτι και δεν έμενε χώρος να κοιμηθώ εγώ.Ξάπλωνα άκρη,άκρη να μην τα πλακώσω.Το πρωί ήταν στα τέσσερα πέρατα του κόσμου...
Εισαι απιστευτη... :) Κατι τετοιο περιμενα να γραψεις!!! :D
 
Κοιμομουν αγκαλιά μ' αυτό

Λατρεμένη,πίστευα ότι αν διάλεγα κάποιο τα άλλα θα κλαίγανε...Έτσι τα έπαιρνα όλα,όσα παίζαμε και τα σκέπαζα να μην κρυώσουν με το κεφαλάκι μόνο έξω...
 
Πω πω τι μου θύμησες τώρα.

Είχα και εγώ ένα αγαπημένο μπλέ μωράκι που δεν έκανα χωρίς αυτό. (Καπου πρέπει να έχω και φωτό όταν ήμουν 5-6 μηνών)

Έχει καταφέρει βέβαια και έχει επιβιώσει επί 37 συναπτά έτη, και τώρα είναι το αγαπημένο νινί της κόρης μου, το έχει πάντα δίπλα της
 
Πολυ τρυφερο αυτο Tsalk...οταν το αγαπημένο παιχνιδι της παιδικης ηλικιας σου συναντα το παιδι σου...

Ειναι το τελειο σε αυτην την ατιμη ζωη.
 
Ιδού και η μαϊμουδίτσα μου εκ Γερμανίας, από τη δεκαετία του ' 80.

Και ένας παλιότερος αρκούδος, σήμερα παροπλισμένος πια. Αρκούδο τον έλεγα, αλλά λαγός είναι! Όχι, δεν κοιμόμουν αγκαλιά με αυτόν, γιατί ήταν μεγαλύτερος από μένα. Κι αυτός από Γερμανία.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τον έλεγες αρκούδο αλλά ήτανε λαγός;... χάνω την καλή μου φήμη αν αυτό το πράμα δεν ήταν σκύλος! :p
 
saboter είπε:
Τον έλεγες αρκούδο αλλά ήτανε λαγός;... χάνω την καλή μου φήμη αν αυτό το πράμα δεν ήταν σκύλος! :p
Είναι οι πρώτες παρενέργειες από το εγκεφαλικό :p Πράγματι, με σκύλο μοιάζει πιο πολύ, αλλά τα αυτιά τα είχε πάντα προς τα πάνω! Έναν ζωολόγο, παρακαλώ να λύσουμε το θέμα :)
 
stakovios είπε:
Και ένας παλιότερος αρκούδος, σήμερα παροπλισμένος πια. Αρκούδο τον έλεγα, αλλά λαγός είναι! Όχι, δεν κοιμόμουν αγκαλιά με αυτόν, γιατί ήταν μεγαλύτερος από μένα. Κι αυτός από Γερμανία.
Για σκύλο μου κάνει και μένα :)

Εγώ πάλι κοιμόμουν με αυτό

picture.php


Ήταν λίγο πιο ψηλό από μένα όταν γεννήθηκα :D . Τον είχα ονομάσει Πινόκιο :what:

Πάντως εξακολουθεί να είναι σε πολύ καλή κατάσταση ακόμα και σήμερα

picture.php
 
Μπράβο, Κάμπια που το έχεις ακόμα. Αυτός πάντως ήταν λαγός , αλλά σήμερα.... δεν έχει αυτιά... :p

Φρόντισαν τα μικρά και του τα έκοψαν....
 
Παιδια τελειες οι φωτογραφιες και πολυ συγκινητικα τα ντοκουμεντα!!!

Kambia μου, λες να ηταν ο Πινοκιο που ποτέ δεν ελεγε ψεματα; Αφου η μυτουλα του ειναι κανονικη και οχι μακρυα! Τα μωρα λενε παντα την αληθεια! :) :flower:
 
όχι απλώς κοιμόμουνα αλλά τον κουβάλαγα παντού μαζί μου...ενα ροζ παιδάκι με πιτζάμες. Τον έλεγα ροζούλη (το ξέρω καθόλου πρωτότυπο)

ακόμα τον εχω φυσικά (σε κουτί βέβαια!!!!!)
 
Παντα ειχα για συντροφια τις κρυες νυχτες του χειμωνα την πατατουφα μου. Μια τερααστια γαλαζια πιο μεγαλη κι απο μενα. Και παντα μου την επαιρνε ο πατερας μου το βραδυ και ξυπνουσα χωρις αυτην διπλα μου. Μου εξηγησε καιρο μετα οτι φοβοταν να μην καταπιω τα μαλλια της και πνιγω στον υπνο μου επειδη γενικα εκανα κατι ακροβατικα.. Αλλα πραγματικα μεχρι να κοιμηθω ενιωθα ασφαλεια πολυ. Και οταν ξυπνουσα η πατατουφα μου καθοταν πανω στο κομοδινο μου. Την αγαπω.κι ας μην την εχω πια :(
 
μικρος κοιμομουν με τις φιγουρες του terminator απο το t2 αυτη με τα ματια που αναβαν και την φιγουρα του hulk hogan πιστευα οτι οποιος εμπαινε θα τον τσακιζαν και ετσι κοιμομουν ηρεμα χαχαχαχαχα
 
θανος τρομακτικο μου ακουγεται το κουκλι με το οποιο κοιμοσουν. :)
 
εγω παλι καθε βρδαυ κοιμομουν και με αλλο, μεχρι που η γιαγια μου,μού εφερε δωρο τη μαυρουκο μου απ το ταξιδι της στην....Σουηδια.εκει επεσε μεγαλος ερωτας δεν την απχωριζομουν ποτε.ακομα βρισκεται σε επιτιμη θεση στο δωματιο μου...P6190464.jpg

υγ.το κουκλακι το εχω σχεδον 20 χρονια και δεν ειχε παθει τιποτα.το μασημενο ποδαρακι το χρωσταω σ ενα απ τα σκυλια μου οταν ηταν κουταβι.... :(

pencil.png


P6190465.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
kornizoliza είπε:
θανος τρομακτικο μου ακουγεται το κουκλι με το οποιο κοιμοσουν. :)
οχι ιδιαιτερα για μενα πιο πολυ με τρομαζαν οι κουκλες της αδερφης μου που μου θυμιζαν τον τσακυ και το dolls που ειχα δει μικρος ημουν και εξοικιωμενος απο το giants of wrestling που εβλεπα οποτε δεν ειχα προβλημα
 
εμένα είχε έρθει στα χέρια μου απο την αδερφή μου ένα κουταβάκι της el greco το οποίο δεν το άφηνα καθόλου απο τα χέρια μου μέχρι που το πέταξα καταλάθος σε μια σόμπα και το έκαψα...κλάμααααααααααααα!!!!δεν κοιμόμουνα χωρίς κουταβάκι με τίποτα!!!πήγανε να πάρουν ίδιο απο το μαγαζί που το είχαν πάρει στην αδερφή μου...τίποτα..τον θερμοπαρακαλέσανε τον άνθρωπο να ψάξει κα τελικά τα ανακάλυψε στην αποθήκη του(μιλάμε για 1993-94 ενώ πρέπει να είχαν βγεί περίπου 10 χρόνια πριν, τη δεκαετία του 80...)μου βρήκανε 2 ίδια κουταβάκια τα τελευταία του και μου τα πήρανε μπας και σκάσω και κοιμηθώ...τα έχω ακόμα και τα 2 ένα άσπρο και ένα καφέ αλλά στη είναι χειρότερη δυνατή κατάσταση...

όποιος γνωρίζει πότε βγήκαν και γενικά στοιχεία για αυτά θα χαιρόμουν πολύ να μου πεί...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
με τον μικυ μαους και τον φασουλη
 
Πίσω
Μπλουζα