Κοπή Πίτας 2012 - Αθήνα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Εμένα με δήλωσε το (ξ)αδερφάκι μου :cool: αλλά επειδή είχα πολύυυυυυυυυυυυ καιρό να γράψω μήνυμα στο φόρουμ λέω να με δηλώσω και επίσημα!!! :p

 


Και ως κοριτσάκι που θα βοηθήσει στην αψεγάδιαστη παρουσίαση της πίττας, χαρτοπετσετούλες, κεράκια, και σπατουλομαχαιράκι από εμένα. (Θα σβήσουμε κεράκια,
:xm: δε θα σβήσουμε;;;; )

 


Για μασαμπούκα τί παίζει;;;
:) (Αφού θα μας τιμήσουν και τα παιδιά από τη Θεσσαλονίκη, θα πρέπει να μας βγάλουμε ασπροπρόσωπους και στο θέμα αυτό!!! )
 
Οπως παντα, θα ερθω και ελπιζω να εχουμε και πολλα νεα προσωπα.

(Οι παλιοι εχουν δεδομενο το γελιο και τη μασαμπουκα)
 
Caprice βγάλε το ερωτηματικό δίπλα από το όνομα μου. Θα τιμήσω την παρουσία μου και σε αυτή την κοπή κερδίζοντας πάλι το φλουρί :D
 
theoritikos είπε:
Θα τιμήσω την παρουσία μου και σε αυτή την κοπή κερδίζοντας πάλι το φλουρί :D
Δε παίζει κάτι τέτοιο, ο Amstrad είναι δικός μου, αφού έχασα την Amigούλα πέρσυ και ο Rygar δε μου δίνει τον IIci του...
 
Υπενθυμιση: Οπως καθε χρονο, ουτε φετος μπορουν οι διαχειριστες να λαβουν μερος στη κληρωση...

Ασε, διοτι μετα θα εχουμε τιποτα εξωθεν δικανικους και ρητοριες περι χαλκευσεως αποτελεσματων :p

BTW δεν μπορω να βρω τιποτα που να εκφραζει πιστοτερα τη φιλοσοφια της κοινοτητας απο τα λογια του Βαγγελη...
 
Θα έρθω και εγώ, εκτός σημαντικού απροόπτου!

Και δηλώνω πως αν πετύχω εγώ το φλουρί, επειδή έχω Amstrad 6128 θα παραχωρήσω τη θέση μου σε κάποιον άλλο :)
 
Οχι στον Shock!

μπουαχαχαχαχαχα
 
Ελπίζω να μην ξαναγίνει ό,τι και πριν 2 χρόνια που η πίτα είχε έρθει κουνημένη πάνω στο παπί του Γουώλη και ώς εκ τούτου τροποποιήθηκε και το μήνυμα που αναγραφόταν πανω της σε retromaniax 2001 ή κάτι τέτοιο :p . Υπάρχουν και ντοκουμέντα επί τούτου σε αλλο θρεντ.
5 χρονια μπροστα Ρηγανη
 
μουχαχαχαχααχα!!! ακομα χειρότερο απ'ο,τι θυμόμουν!!! :D :D:D
 
Δηλώνω κι εγώ πως σε περίπτωση που πέσει σε μένα ο Amstrad τον παραχωρώ σε κλήρωση. Διότι, πολύ απλά, δεν είμαι εδώ για κανένα βραβείο, κανένα μηχάνημα, αλλά για τη παρέα σας! (Άσε που μου αρέσει η μουστάρδα) !!!!

Φυσικά, πρέπει και οι διαχειριστές να μετέχουν στο διαγωνισμό. Κατ'εμέ τουλάχιστον.
 
pooky(1) είπε:
Δηλώνω κι εγώ πως σε περίπτωση που πέσει σε μένα ο Amstrad τον παραχωρώ σε κλήρωση. Διότι, πολύ απλά, δεν είμαι εδώ για κανένα βραβείο, κανένα μηχάνημα, αλλά για τη παρέα σας! (Άσε που μου αρέσει η μουστάρδα) !!!!
Φυσικά, πρέπει και οι διαχειριστές να μετέχουν στο διαγωνισμό. Κατ'εμέ τουλάχιστον.
πολυ σωστο +1!!
 
pooky(1) είπε:
Δηλώνω κι εγώ πως σε περίπτωση που πέσει σε μένα ο Amstrad τον παραχωρώ σε κλήρωση. Διότι, πολύ απλά, δεν είμαι εδώ για κανένα βραβείο, κανένα μηχάνημα, αλλά για τη παρέα σας! (Άσε που μου αρέσει η μουστάρδα) !!!!
Φυσικά, πρέπει και οι διαχειριστές να μετέχουν στο διαγωνισμό. Κατ'εμέ τουλάχιστον.

Γιώργο το ξέρουμε, dont worry το πιάσαμε το μήνυμα. ;)

(που να ήταν κανένα mac mini το δώρο)

Προς αποφυγήν παρεξήγησης γιατί το ποστ του pooky μπορεί να παρανοηθεί....

Κανένας απο τα παιδιά που θα έρθει δεν το κάνει για το δώρο προς Θεού και τρανή απόδειξη είναι οτι το ποστ περί των δώρων έγινε μόλις χθες

και οι συμμέτοχες ειχαν περάσει τις 30 εδω και μερικές μέρες.

Τα δώρα είναι άπλα για λογούς retro παράδοσης όπως και στα σπίτια μας που ήμασταν παιδιά και είχαμε βασιλόπιτα και πάντα το φλουρί

συνοδευόταν απο χαρτζιλίκι είτε κάποιο παιχνίδι είτε κάποιο άλλο μικρο δωράκι.

Πάντα σε ρετρό κλίμα και με ρετρό δωράκια είναι αυτο το φόρουμ ακόμα και στις συναντήσεις του. :)

(Υπάρχει πάντα φιλοσοφία σε ότι γίνεται εδώ μέσα)

Μην με παρεξηγήσετε με το ποστ αυτό άλλα πάντα ήμουν αγχώδης και για αυτό τα ανάλυα όλα για να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Καμιά σκοπιμότητα δεν έχει το ποστ του pooky να θίξει απλά πάρτε το σαν δίκη μου ανασφάλεια για τυχών παρανόηση.

Ο pooky είναι φίλος και γνωστός χρονιά άλλα έχει ένα κακό είναι πολύ μουστάρδας.... :)

και δεν του αρέσει ο amstrad άλλα τι να κάνουμε τον δεχόμαστε στην παρέα μας ελπίζοντας οτι θα τον αλλάξουμε...

και θα γίνει amstradακιας :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εδω καπου νοιωθω υποχρεωμενος να μεταφερω οτι μου αποκαλυψε εμπιστευτικα ο φιλος και γνωστο μεντιουμ (με κληρονομικο χαρισμα) Αμιας Καζ οτι του χρονου το δωρο για το φλουρι θα ειναι ενας IIci !!!!

Επισης οτι καποιο γεγονος θα σκιασει το φορουμ και συγκεκριμμενα ,οτι καποιος διαχειριστης θα αποχωρησει απο την διαχειριστικη ομαδα (οχι απο μελος) λιγο πριν την κοπη της πιτας ,και ποιος καλυτερος τροπος να αποδειξει οτι δεν εχει καποιο προβλημα με τους αλλους διαχειριστες και τα μελη του φορουμ , παρα να γραψει στο retromaniax μαζικα μελη του στενου του οικογενειακου κυκλου κατι που θα πεισει και τους πλεον δυσπιστους, οι οποιοι πλεον ενθουσιασμενοι και ψαχνοντας καποιον τροπο να τον τιμησουν για την συνολικη του προσφορα θα του προτεινουν διαφορους τροπους ,τους οποιους αυτος σεμνα θα απορριψει και θα ζητησει συμβολικα απλως να εχει και η Μαρουσκα κομματι στην πιτα (*)

(*) (μονο εαν και μονο αν ,δεν την εχει αποκαταστησει ως τοτε ο .....)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα ήθελα να δηλώσω δημοσίως ότι αν κερδίσω τον 6128, με μεγάλη χαρά θα δεχτώ να τον ΚΡΑΤΗΣΩ και ότι την επόμενη μέρα θα τον βαλω αγγελία στο ΕΒΑΥ με κόστος 1000 ευρώ ως συλλεκτικό κομμάτι που κληρώθηκε από καποιο φόρουμ με όνομα retromaniax. Αν και σκέφτηκα το εξής, να ερθω ντυμενος κοριτσάκι για να παρω τη δωροεπιταγή των 100 ευρών και μολις την κερδίσω, με μία κίνηση να αφαιρέσω τη φορεσιά (όπως ο Τζέιμς Μποντ που αφαιρεί τη στολή κατάδυσης με μία κίνηση κι από μεσα φοράει Αρμάνι :D ) και να απαιτήσω....το τονίζω....ΑΠΑΙΤΗΣΩ....ΚΑΙ τον 6128!!!!

Αφτα!

Δεν έχει spoiler διότις το πιο πάνω το εννοώ!


:D

O IIci δεν πωλείται, πρώτον γιατί δεν πωλείται και δεφτερον για να γράφω shock στο chat και να μου απαντάει η Μαρούσκα :D :D:D
 
Θα σκάσω μύτη με όλη την οικογένεια, παιδιά ξαδέρφια, ακόμα και τη θεία μου την Πηνελόπη θα φέρω!

@Νεμο εσύ πότε θα σκάσεις μύτη; 6 χρόνια πια!
 
Ο Βαγγέλης είναι πασίγνωστο ότι έχει χρυσή καρδιά και γι' αυτό πρωτίστως του αξίζουν πολλά περισσότερα από ένα ευχαριστώ. Αλλά Βαγγέλη δέξου το κι από μένα. Παιδιά η πίτα θα φτάσει για όλους;
 
circleag είπε:
Γιώργο το ξέρουμε, dont worry το πιάσαμε το μήνυμα. ;)
(που να ήταν κανένα mac mini το δώρο)

Προς αποφυγήν παρεξήγησης γιατί το ποστ του pooky μπορεί να παρανοηθεί....

Κανένας απο τα παιδιά που θα έρθει δεν το κάνει για το δώρο προς Θεού και τρανή απόδειξη είναι οτι το ποστ περί των δώρων έγινε μόλις χθες

και οι συμμέτοχες ειχαν περάσει τις 30 εδω και μερικές μέρες.

Τα δώρα είναι άπλα για λογούς retro παράδοσης όπως και στα σπίτια μας που ήμασταν παιδιά και είχαμε βασιλόπιτα και πάντα το φλουρί

συνοδευόταν απο χαρτζιλίκι είτε κάποιο παιχνίδι είτε κάποιο άλλο μικρο δωράκι.

Πάντα σε ρετρό κλίμα και με ρετρό δωράκια είναι αυτο το φόρουμ ακόμα και στις συναντήσεις του. :)
Απαντάω για το πως το σκέφτηκα εγώ μιας και το ανέφερα πιο πάνω.

Βαγγέλη το ξέρω αυτό, απλά σκέφτηκα πως επειδή το έχω το μηχάνημα, ΑΝ κέρδιζα, πολύ ευχαρίστως θα το παραχωρούσα σε κάποιον άλλο που δεν το έχει, ξέρω ότι οι προθέσεις σου είναι καλές φίλε ;)
 
Fotis_kfor είπε:
Απαντάω για το πως το σκέφτηκα εγώ μιας και το ανέφερα πιο πάνω.
Βαγγέλη το ξέρω αυτό, απλά σκέφτηκα πως επειδή το έχω το μηχάνημα, ΑΝ κέρδιζα, πολύ ευχαρίστως θα το παραχωρούσα σε κάποιον άλλο που δεν το έχει, ξέρω ότι οι προθέσεις σου είναι καλές φίλε ;)

Το ξέρω Φώτη, αλλα δεν σε πιστεύω, :D ειδικά εσένα....

που δεν έχεις και ΤΙΠΟΤΑ απο αυτά τα μηχανήματά στην κατοχή σου :D

Πέρα απο το χιούμορ,

Φώτη ξέρω οτι το ανέφερες με αγνές σκέψεις και σαν πραγματικός retro συλλέκτης που είσαι σέβεσαι παρα πολύ τα μηχανήματά αυτά

και θες να χαρισεις την χαρα σε κάποιον που δεν το διαθέτει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα