Κοπή πίτας 2013 [Αθήνα]

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Ωραία τα μικρά. Του δωσαν και κατάλαβε :D
 
Γιατρε μου...να σου ζησουν τα αγγελουδια!!!! :flower: :flower:

Τρισχαριτωμενα!!! :wub:
 
Επικο ποστ γιατρε!! Μεγαλωσε πολυ ο μικρος! Καπου εχω μια φωτογραφια του (μικρο-μικρο) με σγουρα μαλλια οταν ειχες περασει απο το παλιο μου σπιτι. Θα την βρω και θα στη στειλω. Να τα χαιρεσαι Βασιλη!

@ Φιλε Γιαννη (Pitsunami) δεν σε πηρα χαμπαρι ωρε!! Και τοσες φορες ειχαμε πει να βρεθουμε απο κοντα!! Καλα γεννητουρια!! Ως εγχωριος 3DO master, εχεις υποχρεωση (αν ειναι αγορακι) να του μεταλαμπαδευσεις τα διδαγματα του μεγαλου Trip Hawkings!!

Το "προεδρειο" (τρομαρα μας) ηταν σε ειδικη αποστολη το προηγουμενο βραδυ...θα δειτε συντομα ενδιαφεροντα πραγματα. Ξημεροβραδιαστηκα την Παρασκευη, ειχα και τη μικρη μικρη αρρωστη, ηρθα και με τρενο...ηταν θαυμα που καταφερα και εκατσα μια ωρα.

Δεσμευομαι οτι την επομενη φορα θα ειναι πιο ειδυλιακα και θα το ξενυχτησουμε.
 
Καλημέρα στο thread.

Να πώ και γώ οτι πέρασα πολύ όμορφα! Προσπάθησα να μιλίσω με όλους & να γνωρίσω τα nick-name τους , σε ένα βαθμό τα κατάφερα.

Αισθητά λιγότεροι απο πέριση ( με πιο τρανταχτές απουσίες απο Caprice & Rygar) , ξεκίνησα απο ωρωπό χωρίς βροχή και οταν έφτασα Θησείο έβρεχε καρεκλοπόδαρα (κάτι που δεν πρόβλεψα και δεν είχα πάρει ομπρέλα).

Πηγαδάκια με τους : stratulator , divined , Dennisd1982 & Bspus (Κλασσικά) , με τη γνωστή θεματολογία μας απο Trash -TV & ελληνικό video.

Wally : καταρχάς περαστικα στην κόρη σου. Υποσχέθηκες οτι κάτι μπορεί να γίνει για φέτος είτε με Π.Ευαγγελόπουλο είτε με Πέπη Σταυροπούλου.

Εγώ και ο Dennisd1982 είμαστε στις επάλξεις και περιμένουμε να βοιθήσουμε. Εάν βρούμε και τον dominion η δουλειά θα γίνει καλύτερα!!

Divided : Το καπέλο σου όλα τα λευτά (έχες μπεί και σύ απο οτι βλέπω στη φιλοσοφία του "Vintage").

Και του χρόνου παιδιά να χουμε Υγεία (και πάνω απο όλα διάθεση) να τα λέμε!
 
Ελα ρε!!! Ηρθε ο πιτσουνάμης;;;;;; Ο ανθρωπος με τις βρεγμένες jamma;);;;
 
Γιατρε να σου ζησουν τα αγγελουδια σου :) Τους εδωσες μεγαλη χαρα με την πιτα.

Βλεπω καλα περασατε οι υπολοιποι (αν και εμεις περασαμε καλυτερα ;) )

Και του χρονου να ειμαστε καλα ολοι μαζι :)
 
Πολυ όμορφη συνάντηση! :thumbup:

Εξαιρετικές φωτογραφίες! (Με το σερβιτόρο δε μου έμεινε άντερο! Α ρε Σταύρο!!!) :D

Εκπληκτικές ρετρο-μορφές! (Κορυφή φυσικά ο herco, που μου φέρνει από καιρό κάτι σε "Τσουρινάκη" του φόρουμ και δεν εννοώ εμφανισιακά)! ;)

Απίστευτα μουτράκια τα πιτσιρίκια του Maddog! Να τα χαίρεσαι γιατρέ! :thumbup:

Πάνο, περαστικά και σιδερένια η μικρή!

Ζήλεψα, είναι η αλήθεια, καθώς σχεδόν 6 χρόνια εδώ μέσα, δεν έχουμε γνωριστεί, αλλά δεν κατάφερα να στείλω και κάτι που ήθελα...

Anyway...

Πάντα τέτοια κυρίες και κύριοι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεια σου ρε Doc μιλαμε φοβερο post:DNα τα χαιρεσαι τα παιδια σου,να τα δεις οπως ποθεις και μακρια απο κακοτοποιες---->sega:pEπειδη ειναι μικρα ακομα μην προσπαθεις με πλυση εγκεφαλου να τα κανεις να παρουν τον κακο δρομο αστα ελευθερα να διαλεξουν τον φωτεινο δρομο της NINTENDO.Καλα να ειναι και να τρωνε και αμα γουσταρεις σε στελνω βασιλοπιτες απο το μαγαζι μου με κουριερ :D

@Wally περαστικα στην κορη σου και μακαρι να μην της ξαναπιασει κατι τετοιο και να ειναι παντα υγιεις.

Μπραβο σε ωσους παραβρεθηκαν στην κοπη της πιτας αλλα και σε ωσους δεν πηγαν γιατι τους ετυχαν διαφορα.Ετσι οπως μας εχουν κανει με την κριση κλπ τετοιες εκδηλωσεις για να περναμε καλα ειναι το φαρμακο γιαυτη την κακια αρωστια και μακαρι να μπορουσαμε και μεις που ημαστε μακρια να ρχομασταν καμια βολτα.Θα γιννει καποια στιγμη και αυτο παντως ειναι δεδομενο αυτο.
 
Μπράβο σας παιδιά και του χρόνου!
 
Ωραία... μισή ώρα έγραφα ένα μήνυμα - κόλαφο για τα χτεσινά γεγονότα και τελικά το έχασα...

:xm:


Δάχτυλο του Rinus υποψιάζομαι...
:p
 
Και του χρόνου παιδιά με υγεία και γέλιο...... Που πανε να μας τα στερήσουν όλα...... Καμία φωτογραφία και για μας που λείπαμε.....
 
Συγχαρητήρια σε όλους σας παιδιά! Ευελπιστώ την επόμενη φορά να συμμετέχω και εγώ!
 
Sardanapalos είπε:
Και του χρόνου παιδιά με υγεία και γέλιο...... Που πανε να μας τα στερήσουν όλα...... Καμία φωτογραφία και για μας που λείπαμε.....
Στην 9η σελίδα φίλος.
 
Maddog τα παιδιά σου είναι κουκλιά ρε! Οχι σαν κι εσένανε! :p
 
Βλέπω περάσατε καλά στην χτεσινή κοπή :)

Είναι ιδέα μου ή έχετε αδυνατίσει αρκετά οι περισσότεροι σας?

Γιατρέ, πολύ εύστοχο το ποστ σου με το κομμάτι της πίτας :) Κανείς δεν έμεινε πεινασμένος :p
 
Βροχη , απεργιες... Τελικα, μια χαρα ηταν!...

Και συγγνωμη στην 'παρεα του φαγητου', που τους εγκατελειψα γρηγορα... :xm:

(Δηλαδη,εφαγα κι εφυγα :) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καιρός να γράψω και εγώ τα δικά μου σχόλια για τη χτεσινή βραδιά, η οποία ήταν όπως αναμενόταν άλλωστε:


πολυπληθέστερη από εκείνη του Βορρά,



με σαφέστατα νοστιμότερη πίτα από εκείνης του Βορρά



με πολύ πιό ποιοτική, ρετρό και μη, μουσική από εκείνη του Βορρά



αλλά με μιά γκρίνια... μα τι γκρίνια... άνευ προηγουμένου:


  • γιατί δεν ήρθαν η Dare με την Κάμπια;;;
    bad_boys_20.gif

  • που θυμάστε πέρσι τι ωραίο παρεάκι ήταν
  • και γιατί να μην έρθουν;;;
  • μήπως να πάω εγώ στην επόμενή τους συνάντηση;;;
  • και πότε θα γίνει αυτή;;;
    www_MyEmoticons_com__smokelots.gif

  • άραγε θα μπορώ να πάω;;;

loop


γιατί δεν ήρθαν η Dare με την Κάμπια;;;



....



loop...
4fvgdaq_th.gif



Αμάν πιά Χριστιανέ μου... το εμπεδώσαμε...
του χρόνου θα είναι μαζί μας... θέ'νε δε θέ΄νε...


Και εννοείται πως οι G Force είναι καλύτεροι του Yamato... άντε τώρα...


 

Rinus... no problem, eh?
4chsmu1.gif
 

 


Στα της παρέας:



Από τους πρώτους που έκαναν εμφάνιση στο Στάβλο ο Herco με τον Shock τον Ajax και τον Video ... σιγά σιγά κατέφθασαν και οι υπόλοιποι.



Χάρηκα που γνώρισα τον Σταύρο και τον μέγα ευεργέτη μου Pappou αν και μιλήσαμε ελάχιστα...



Στο παρεάκι τους ήταν και ο
Filfil με και ο Angel Grig.
mocantina.gif



Πιό πέρα, ο κος με την κα Pitsunami με την/τον διάδοχο να καταφθάνει οσωνούπω μας έκαναν την τιμή αν και έρχονταν από πολύ μακριά. Όχι σαν κάποιους άλλους που φοβήθηκαν κάτι σταλίτσες βροχής...



Στο δικό μας παρεάκι, η Retrofan με τις απίστευτες γνώσει
ς, η σταθερή παρουσία στις συναντήσεις του φόρουμ Χριστίνα μαζί με την πανέμορφη Κατερίνα

η οποία σε λίγα χρόνια -όταν εσείς θα είστε παππούδες
129fs238648.gif
- θα αναρτά σε κάποιο φόρουμ τις δικές της αναμνήσεις στις ενότητες “Handhelds” και “Διασκέδαση – Ψυχαγωγία, / Εορταί :p - Επέτειοι” (με τα παιδιά του Maddog και του Pitsunami να απαντούν πως -κατά κάποιο τρόπο- ΄ήταν και εκείνα εκεί' )
, ο Maddog που σχεδόν όλο το βράδυ κουβέντιαζε με τον Don και ο Walker με τον Devined (στην αρχή τουλάχιστον)


Πιο πίσω πηγαδάκια από τα υπόλοιπα μέλη
που συγχωρέστε με αλλά εκτός από τους: Mike & Dennis δε θυμάμαι ονόματα...


Πολύ αργότερα, ακολούθησε ένα μικρό συμπόσιο λίγο πιό πέρα από το Στάβλο...



Και όχι... Δεν ξεκίνησα εγώ τη στρατολόγηση για τη μασαμπούκα... με έχετε για τέτοια;;; έ;;
2mo5pow.gif
όχι... πέστε μου... Ο Wally φταίει που στην ώρα απάνω έπρεπε (για μιά ακόμη φορά) να φύγει... ίσα που είχαν σταυρώσει την πίτα και έσβηναν το κεράκι..
aem32.gif
. Και ακολούθησε ο Herco με τον Shock, δήθεν μου τάχα μου τους έπεσε βαριά η βασιλόπιτα.. Τι να κάναμε οι υπόλοιποι;;; να κοιτάζαμε το σερβιτόρο;;; Και έτσι έπεσε η ιδέα – δε θυμάμαι από ποιόν- να λιγδώσουμε το αντεράκι... μη λένε οι του Βορρά πως δεν ξέρουμε να διασκεδάζουμε...


Η Γυριστρούλα μας υποδέχτηκε με τεμενάδες...
στο τσακ μπαμ ετοιμάστηκαν τα τραπέζια και τα φαγητά ...


Πάντως, δεν ακολούθησαν όλοι στ
ο φαγητό... και ήταν πολλές και σημαντικές οι ελείψεις στην πίτα... Ίσως σε μιά επόμενη συνάντηση... καλά να είμαστε!!

 


@Theoritike, είμαστε
όλοι πιό αδύνατοι... μην κοιτάς που ο φακός παχαίνει επιλεκτικά...
ugly003.gif
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προς αποκατάσταση της αλήθειας

Το φλουρί ΔΕΝ το κέρδισε ο Ηρακλής.

Το έφαγε ο Wally και ο Ηρακλής ήταν αυτός που τον βοήθησε να το βγάλει, σε αντάλλαγμα ο Πάνος του το χάρισε. Για να λέμε και τα πράγματα με τ' όνομα τους, ορίστε και οι αποδείξεις

attachment.php


Ο Κώστας όμως είχε δει όλο το σκηνικό και απείλησε τον Ηρακλή ότι θα τα ομολογήσει όλα. Ο αδίστακτος administrator τον απείλησε με το μαχαίρι της βασιλόπιτας και ο Καίσαρας μας υποχώρησε. Σκέφτεται ότι θα προτιμούσε να δώσει τη ζωή του για κάτι πιο πολύτιμο όπως τη μήτρα ενός album των Led Zeppelin υπογεγραμμένο από τον Page himself.

Τη σιωπή του όμως έρχεται να σπάσει η φωτογραφία ντοκουμέντο

attachment.php


Για κάποιους όμως οι απειλές είναι βούτυρο στο ψωμί τους. Δεν δέχονται πολλά-πολλά και προτιμούν να δώσουν ένα τέλος από το να υποκύψουν στους δυνάστες.

attachment.php


Το ευχάριστο κλίμα που βλέπετε δεν είναι πραγματικό. Ενώ μπορούμε να σας υποσχεθούμε ότι στην κοπή της πίτας μας δεν βασανίστηκαν ανυπεράσπιστα ζώα, δεν συνέβηκε το ίδιο στα τακτικά μέλη.

Καλή χρονιά να' χουμε.

attachment.php
 
Ήταν άλλη μία όμορφη retro σύναξη. Το προεδρείο όντως φάνηκε καταπτοημένο και αποχώρησε γρήγορα. Την επόμενη φορά με περισσότερο χρόνο λαο δυνάμεις και με καλύτερο καιρό.

Το post του MadDog για άλλη μία φορά έκλεψε την παράσταση. Υπέροχα τα μικρά, να σας ζήσουν.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα