Κοπή της πίτας 2009 - After Math

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Shock

Retired Admin
Joined
13 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.315
Αντιδράσεις
230
Περιμένω να ακούσω πως σας φάνηκε η συνάντηση μας.

Εγώ προσωπικά το χάρηκα πάρα πολύ, νέα πρόσωπα (και όχι μόνο τριχωτά :) ), γέλιο, κουβεντούλα και μια πολύ ωραία βασιλόπιτα που την τίμησα και με το παραπάνω.

Εύγε σε όλα τα παιδά, παλιά και νέα.

Του χρόνου να φτάσουμε τα τραπέζια μέχρι το πιάνο!
 
Επικη! :)

Σπασαμε και ολα τα προηγουμενα ρεκορ προσελευσης (παρακαλειται ο τελεταρχης να το επιβεβαιωσει επισημως ;) )

Προσωπικα περα απο τη μεγαλη χαρα που μου προξενησε η εκταση της συναντησης, εγινε και αφορμη να γνωρισω και παιδια με τα οποια δεν ειχε τυχει να τα πουμε απο κοντα.Η guest star Λορενα και ο Αλκης ηταν ακριβως οπως τους περιμενα...

H Ηρα ωσαν χειρουργος του Grey's Anatomy μοιρασε αριστοτεχνικως την πιτα διοτι αν περιμενε απο εμας θα τσουγκριζαμε αυγα και θα σφαζαμε στα Σαλωνα αρνια.

Συγχαρητηρια στο νικητη Dim ο οποιος ελαβε ως δωρο απο τον Αλκη ενα αντιτυπο του εξαιρετικου παιχνιδιου του,ενα Gameboy απο το Maxouli(σορρυ δεν το ειχα παρει χαμπαρι!) και ενα συμβολικο δωρακι απο τη διαχειριση (την οποια εσωσε απο Βατερλω ο Τελαμονας μιας και δεν ειχαμε μεριμνησει για το "επαθλο"...:nervous:)

Οι αιτιασεις του Rygar οτι βρηκε δευτερο φλουρι στο κομματι του, κριθηκαν ανεδαφικες και κινδυνευει με infraction...

Phil εφαγα και το κομματι σου...χαχαχαχαχα
 
Εξαιρετική συνάντηση.

Απόντες ο Shadow και ο Telonios. Μεγάλη έκπληξη ο Omenforever που ήρθε top secret από Τρίπολη.

Εκτυλίχθηκαν οι γνωστές καφρίλες, ανωριμότητες και τα γνωστά σχετικά. Σπάσαμε πολλά ρεκόρ.

1). Προσέλευσης.

2). Αποχώρησης. Ο Wally ΔΕΝ έφυγε πρώτος!!!!!!!!

Του χρόνου να είμαστε καλά να το επαναλάβουμε!!!!!!!!

Παρακαλούνται οι παπαράτσι της βραδιάς όπως ποστάρουν φωτός και βίντεο!!!!!
 
Wally είπε:
Επικη! :) Σπασαμε και ολα τα προηγουμενα ρεκορ προσελευσης (παρακαλειται ο τελεταρχης να το επιβεβαιωσει επισημως ;) )

Προσωπικα περα απο τη μεγαλη χαρα που μου προξενησε η εκταση της συναντησης, εγινε και αφορμη να γνωρισω και παιδια με τα οποια δεν ειχε τυχει να τα πουμε απο κοντα.Η guest star Λορενα και ο Αλκης ηταν ακριβως οπως τους περιμενα...

H Ηρα ωσαν χειρουργος του Grey's Anatomy μοιρασε αριστοτεχνικως την πιτα διοτι αν περιμενε απο εμας θα τσουγκριζαμε αυγα και θα σφαζαμε στα Σαλωνα αρνια.

Συγχαρητηρια στο νικητη Dim ο οποιος ελαβε ως δωρο απο τον Αλκη ενα αντιτυπο του εξαιρετικου παιχνιδιου του και ενα συμβολικο δωρακι απο τη διαχειριση (την οποια εσωσε απο Βατερλω ο Τελαμονας μιας και δεν ειχαμε μεριμνησει για το "επαθλο"...:nervous:)

Οι αιτιασεις του Rygar οτι βρηκε δευτερο φλουρι στο κομματι του, κριθηκαν ανεδαφικες και κινδυνευει με infraction...

Phil εφαγα και το κομματι σου...χαχαχαχαχα

όοοχι!!! το κομμάτι του Phil το έφαγα εγώ!!!!! (εσύ πρέπει να έφαγες του Αη)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
(καλά πότε προλάβατε και βάλατε πόστ?)

Εγώ...τι να πρωτοπω για τούτη την συνάντηση.... Ήταν απλά τέλεια... όλα.

Ηταν η πρώτη φορά που παρευρέθηκα σε συναντηση των Αθηνών, και... τυχερή γιατί με την πρώτη, γνωρισα τους περισσότερους.

Δεν ξέρω τι εντυπώσεις άφησα.. αλλά, εμένα μου αφήσατε τις καλύτερες...

Ήπιαμε τις σοκολάτες-καφεδάκια μας, μετά κόψαμε την πίτα μας (κρίμα δεν πέτυχα το φλουρί :cry: ), ήπιαμε και τα ποτάκια μας.. και μετά κάποιοι απο μας, συνέχίσαμε και για φαγητο.

Δυστυχως.. το διαλύσαμε και απο κει.. και η συνάντηση έλαβε τέλος, εκτός απο κανά δυο που είπαν να πάνε και σε κάποια ντισκοτέκ.

Θα μπορούσα να γράψω κατεβατά ολοκληρα για την πρώτη μου εμφάνιση στο ρέτρο Αθηνών, αλλά..... θα περιμένω και τις αναφορές των υπολοίπων. :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά ήπιαμε, καλά φάγαμε (η καμμιά 20αριά που συνεχίσαμε στον Μπαϊρακτάρη) και εν γένει επρόκειτο για μια αξέχαστη βραδιά από πολλές απόψεις.

Ευχαριστώ όλα τα εξαίρετα παιδιά, παλιούς και νέους, που μας τίμησαν με την παρουσία τους. Καλή χρονιά για άλλη μια φορά σε όλους!
 
Ησαστε όλοι υπέροχοι! χάρηκα που σας είδα όλους!! Pooky, συγχώρεσέ μου την αμνησία (φταίει ο γερμανός που μου πήρε τα μυαλά Αλζχάιμερ)

Κωνσταντίνε ευχαριστώ δημόσια για το σούπερ δώρο!!! Ηταν ο λόγος για το πρώτο μου ποστ τότε, εδώ!!!

Ζητώ συγνώμην αν φάνηκα αντικοινωνική (ήρθα με τρελό πονοκέφαλο αλλά δεν ήθελα να σας χάσω, κανέναν)

ευχαριστούμε πολύ όσους ήρθαν από μακριά, αισθητή η απουσία του Phil...

ελπίζουμε του χρόνου με κάποιο τρόπο να ειναι μαζί μας!!!

Καλή χρονιά και στα εκατό το φορουμ μας!!!!
 
Δήλωσαν:

  1. Rygar
  2. Gryzor
  3. malvina
  4. simonkey
  5. exetlaios
  6. μαχοθλι
  7. Amigos
  8. domniki
  9. Pooky
  10. Wally
  11. Miko63
  12. Juanita
  13. AEON
  14. Ladyhawke
  15. Λορενα
  16. Alkis21
  17. Rakeesh
  18. Frank213
  19. kapamaru
  20. theoritikos
  21. Manos426f
  22. Plink
  23. Dim
  24. bilias
  25. kyriazisv

Ηρθαν:

  1. Rygar
  2. Gryzor
  3. malvina
  4. simonkey
  5. exetlaios
  6. μαχοθλι
  7. Amigos
  8. domniki
  9. Pooky
  10. Wally
  11. Juanita
  12. AEON
  13. Λορενα
  14. Alkis21
  15. Frank213
  16. kapamaru
  17. theoritikos
  18. Manos426f
  19. Plink
  20. Dim
  21. Omenforever
  22. kyriazisv
  23. Telamonas.stokos
  24. Keeper7k
  25. Zoro
  26. Shock



Ισως να ξεχνάω έναν, αλλά δε μου πάει το μυαλό τέτοια ώρα, πάντως και 26 να είναι,σπάσαμε ρεκόρ παρουσιών. Τα ονοματα σε κόκκινο ήρθαν εκτός προγράμματος.

Θεωρώ ότι ηταν η πιο όμορφη συνάντηση από τότε που ξεκίνησε η ιστορία με τις συναντήσεις και τα είχε όλα. Βασιλόπιτες (και 2 μάλιστα), κεράκι και επέτειο, πολύ τσιγάρο (το φελέκι μου μέσα:mad: ), φραπογαλο με παγωτό, ποτάκι, φαγάκι ωραίο, κουβεντούλα μπόλικη, και κάτι 5λεπτα απίστευτου γέλιου (kudos στον Φρανκ και στον omenforever;) ;) ). Η φωνή μου, περιττό να πω, ότι έχει κλείσει και το διαπίστωσα όταν μπήκαμε στο τραίνο που ηρέμησαν τα πνεύματα.

Αφτά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mα καλά... :what: πότε προλάβατε όλοι και ποστάρατε;;;

Και εγώ που νόμιζα πως θα ανοίξω πρώτη το νημάτιο...

Για μιά ακόμη φορά, περάσαμε τέλεια. (Οι εορτάζουσες Dom και Juanita πήραν και δωράκια από το Phil και τη Μalvina. :thanx2: πολύ παιδιά!!! )

Στη μεγάλη πίτα ανάψαμε κεράκι (3) και ο ΑΕΟΝ ως ιδρυτής του φόρουμ το έσβησε. Η Malvina ανέλαβε το κόψιμο και το μοίρασμα της πίτας.

Η βασιλόπιτα ήταν πεντανόστιμη, τεράστια και με δύο :wait2: (λέμε τώρα) φλουριά. Ως μελανό σημείο της συνάντησης να αναφέρω τις ενστάσεις περί του 2ου φλουριού :sure: αφού ήταν ολοφάνερο πως κάποιος πέρασε την πίτα για καλαμπόκι :D πριν τη φέρει και όλως τυχαίως και συμπτωματικώς το φλουρί "έπεσε" στο κομμάτι του.

Ο Dim ήταν ο μεγάλος νικητής της βραδιάς :cheers: η οποία συνεχίστηκε με ακόμη μεγαλύτερη επιτυχία σε γνωστό μαγαζί του Μοναστηρακίου!

Προς έκπληξη όλων:

- δε μεθύσαμε

- δεν τα σπάσαμε

- δεν κάναμε καφρίλες (πολλές :D )

3-4 πηγαδάκια με διάφορα θέματα συζήτησης, μπόλικο φαγητό (χμμμ... για ποιοτικό θα ξέρουμε αύριο :eek: ) πολλές πολλές φωτογραφίες και 2 ωρίτσες περίπου κύλισαν περισσότερο από ευχάριστα.

Το διαλύσαμε σχετικά νωρίς γιατί κάποιοι:

- νύσταζαν ή είχαν πρωινό εγερτήριο

- θα συνέχιζαν αλλού τη βραδιά τους.

ΑΕΟΝ, να σε ευχαριστήσω ξανά, αφού χωρίς τη φαεινή σου ιδέα τίποτα από όλα αυτά δε θα είχαν συμβεί!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Kαταρχήν να αναφέρουμε,με αλφαβητική σειρά,τους αποψινούς παρόντες:

01.ΑΕΟΝ


02.alkis21



03.Amigos



04.dim



05.domniki



06. exetlaios



07.Frank123



08.Gryzor



09.Juanita



10.kapamaru



11.keeper7k



12.kyriazisv



13.malvina



14.manos426f



15.maxouli



16.Omenforever



17.Plink



18.pooky



19.Rygar



20.Shock



21.simonkey



22.telamonas.stokos



23.theoritikos



24.Wally



25.zorro



26.Λορενα


Στο σημείο αυτό,συγχωρέστε με,αλλά θα κάνω μια παρατήρηση-επισήμανση που κρίνω απαραίτητη:Είναι η πρώτη φορά σε meeting,που είδα μαζί AEON,Shock,Wally,keeper7k,Telamonas.stokos.Πραγματικά σπάνια και ξεχωριστή "νότα" αυτή !

Είδα όμως για πρώτη φορά σε meeting τον Άλκη και τη Λορένα.Κι ασφαλώς χάρηκα και γι' αυτό.

Είδα τον Omenforever να έρχεται από την Τρίπολη για το meeting αυτό,αλλά και την Λορένα από τα Τρίκαλα.Παιδιά,μας τιμήσατε με την παρουσία σας !

Είδα τον φίλο Frank123 να έρχεται από τη δουλειά του κατευθείαν (φιλάρα,για μένα μέτρησε πολύ αυτό,πραγματικά),όπως και τον telamonas.stokos που άλλαξε ωράριο στη δουλειά του για να παρευρεθεί !

Ηρακλή,maximum respect από μένα γι' αυτό και μόνο !

Είδα 1-2 παιδιά,που δεν ήταν και στα καλύτερά τους,ο καθένας για τους δικούς του λόγους,να είναι εκεί,απλά διότι δε θέλανε να λείπουν !Εδώ νομίζω τα σχόλια περιττεύουν...

Είδα να συντρίβεται το προηγούμενο,περσινό ρεκόρ προσέλευσης των 21 ατόμων,με 26 παρουσίες φέτος.Του χρόνου λοιπόν,να είμαστε 30,το λιγότερο !

Κάναμε μια καφετέρια "ώπα" με 20 τουλάχιστον άτομα να είναι ταυτοχρόνως όρθια ( !!! ),συζητώντας,για πολλή ώρα !

Πήγαμε για φαγητό μετά,κάποιοι από εμάς,και περάσαμε εξίσου υπέροχα.

Βγάλαμε πάμπολλες photos,των οποίων το ανέβασμα ξεκινά από αύριο.

Συζητήσαμε για διάφορα θέματα,κόψαμε την πίτα,γελάσαμε,θυμηθήκαμε,ατενίσαμε και το μέλλον του GRM σε κάποιες φάσεις-συζητήσεις,καλαμπουρίσαμε,αλληλοπειραχτήκαμε,γενικά περάσαμε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ !

Δε ξέρω τι άλλο "χρειάζεται" να γράψω γι' απόψε.Κάτι θα γράψω και πάλι αύριο όμως,σίγουρο αυτό !

Πάνω απ' όλα βέβαια,να είμαστε καλά να κάνουμε τέτοια ονειρικά meetings παιδιά!

Είστε όλοι σας μαζί,και καθένας και καθεμία ξεχωριστά,καταπληκτικοί,και δίχως άλλο αποτελείτε τη ζωή και την ανάσα του forum αυτού,που καθημερινά αποδεικνύει τη δύναμη και την πνοή του!

Και του χρόνου λοιπόν !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
Ως μελανό σημείο της συνάντησης να αναφέρω τις ενστάσεις περί του 2ου φλουριού :sure: αφού ήταν ολοφάνερο πως κάποιος πέρασε την πίτα για καλαμπόκι :D πριν τη φέρει και όλως τυχαίως και συμπτωματικώς το φλουρί "έπεσε" στο κομμάτι του.

Ενσταση κύριε πάρεδρε!!! Κόβει η Ηρα το κομμάτι μου και το αφήνω πίσω μου αφου εκτελούσα και χρέη καμεραμαν. 5-6 κομμάτια αργότερα πέφτει το φλουρί στον Dim και του δίνω το δώρο του, ένα gameboy, προσφορά του μαχοθλι, ο οποίος (ειρωνία) μου το είχε δώσει πιο πριν να το δώσω στο νικητή και μάλιστα το είχα βάλει στο τσαντάκι μου. Αρκετή ώρα αργότερα, αφου η μεγάλη βασιλόπιτα έγινε καπνός (ντάξει φάγαμε και λίγο από τη μικρή) και τελείωσε το χρέος μου ως καμεραμαν, κάθομαι να φάω το κομμάτι μου το οποίο είχε κοπεί νωρίς. Το σηκώνω (το κομμάτι μου) και βλέπω το 2ο φλουρί να πέφτει, άρα το gameboy έπρεπε να παραμείνει στο τσαντάκι μου :D .

EDIT: Πάλι ξέχασα τον Αντώνη :( :(, άρα είμασταν 26.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάλι ξέχασα τον Αντώνη :( :(, άρα είμασταν 26.
 
απλά τέλεια και χάρηκα που γνώρισα νέα άτομα.. (τα πολλά λόγια είναι περιττά)
 
I'm back :cheers:

Περισσότερα αργότερα... :rofl:
 
Τι να πρωτογράψω... Πέρασα υπέροχα.

Είπα να πάω από νωρίς ώστε να μην σας δω όλους απότομα και μου έρθει ντουβρουτζάς, αλλά το σχέδιο απέτυχε καθώς στις 18:45 που έφτασα ήδη είχαν μαζευτεί 10 άτομα! Καθώς η παρέα μεγάλωνε ένα αγοραφοβικό σοκ το ψιλοείχα στην αρχή, αλλά γρήγορα το ξεπέρασα αφού σε όποιο πηγαδάκι κι αν κατέληγα όλοι ήταν πολλοί φιλικοί μαζί μου. Συνήθως είναι δύσκολο για έναν καινούργιο να βρίσκεται σε έναν χώρο με τόσα νέα άτομα, οι περισσότεροι εκ των οποίων γνωρίζονται, αλλά εσείς το κάνατε πολλοί εύκολο αφού σε καμία περίπτωση δεν ένιωσα παρείσακτος. Σας λάτρεψα όλους αλλά για να είμαι 100% ειλικρινής την Juanita λίγο περισσότερο (συμπάθειες είναι αυτές)!

Κλου της βραδιάς για μένα η παρουσία του Χρήστου (πρόεδρος), με τον οποίο σπάγαμε το κεφάλι μας όλο το βράδυ για να θυμηθούμε από που γνωριζόμαστε! Τελικά αποκαλύφθηκε πως ήταν εκείνη η σκοτεινή φιγούρα που ερχόταν να με ξυπνήσει μες στα άγρια χαράματα για να κάνω σκοπιά στο Πεντάγωνο!

Ιδού μερικές στιγμές της χθεσινής βραδιάς, παρακαλώ ας βοηθήσει κάποιος με τις λεζάντες:

Retromaniax001.jpg


Retromaniax003.jpg


Retromaniax004.jpg


Retromaniax005.jpg


Retromaniax008.jpg


Retromaniax009.jpg


Retromaniax011.jpg


Retromaniax012.jpg


Retromaniax018.jpg


Retromaniax021.jpg


Retromaniax024.jpg


Retromaniax025.jpg


Retromaniax026.jpg


Retromaniax029.jpg
 
Συνεχίζουμε με την Εθνική GRM

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν θα ρωτήξω ποιός είναι ποιός,περιμένουμε τις λεζάντες!

Και θα ρωτήσω μετά...ναι σιγά μην και σας χαριζόμουν...τσ τσ τσ τσ πόσο λίγο με ξέβρετε... :D
 
Καλυτερα να μην το μαθουμε αυτο..... :precry:
 
attachment.php


3 χρόνια λοιπόν GRM !

attachment.php


Amigos

attachment.php


Από αριστερά προς τα δεξιά:Rygar,theoritikos,dim,Gryzor,Plink,simonkey,domniki,zorro

attachment.php


Aπό αριστερά προς τα δεξιά,οι κυρίες του forum:domniki,malvina,Λορενα,Juanita

attachment.php


Από αριστερά προς τα δεξιά:kyriazisv,maxouli,Shock,Rygar

attachment.php


Aπό αριστερά προς τα δεξιά:Amigos,zorro,alkis21

attachment.php


Aπό αριστερά προς τα δεξιά:telamonas.stokos,Omenforever,pooky,AEON,dim

O πρόεδρος αναλαμβάνει..."δράση"

attachment.php


attachment.php


malvina και Rygar

attachment.php


Aπό αριστερά προς τα δεξιά:keeper7k,Shock,domniki

(o κύριος πίσω από τη domniki είναι σερβιτόρος του μαγαζιού..)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα