Κορυφαία "χυλόπιτα"

Vag είπε:
Ε, έλειπα!
Η αλήθεια είναι ότι βγήκα μαζί της για να την εκμεταλλευτώ. Ωραία κοπέλα, αλλά ήμουν πολύ τυχερός που έγινε αυτό τότε! Αν δεν γινόταν, μάλλον αυτή θα με είχε εκμεταλλευτεί.

*Τώρα έχω αλλάξει και δεν κάνω τέτοια (είμαι και παντρεμμένος).
Aχαααα, κατι ειχα υποψιαστει....οσο για την εκμεταλλευση, χμ, ισως αν νομιζε οτι ηθελες να κανεις σχεση ενω εσυ ηθελες ενα one-night τοτε να ειχες εκμεταλλευτει τα συναισθηματα της. Αλλα τελικα και οι δυο για εκμεταλλευση το πηγαινατε ;) Το μονο που θεωρω εκμεταλλευση ειναι αυτο που λεμε "misleading"...το να κανεις τον αλλο να πιστευει κατι διαφορετικο απο την αληθεια και να χρησιμοποιησεις τα συναισθηματα του...

Οσο για την αλλαγη πορειας πλευσης, ε, οταν καποιος αποφασιζει να παντρευτει, πρεπει να ειναι σταθερος στις αποφασεις του :)
 
Πάντως όσο και χάλια να έδειχνα όταν ήμουν στα 18 μου, τελικά είχα βγει με αρχικουκλάρες λόγω του ότι σύχναζα σε μέρη που χορεύουν οριεντάλ πανέμορφες γυναίκες με "λεφτά" αισθήματα.

Και δεν πληγωνόμουν και το κεφάλι μου ήσυχο είχα και δεν έσκαγα και πολύ για το "αύριο" μια και ήμουν 18 και δεν με πείραζε μια μακροχρόνια σχέση. Και φυσικά είχα την "τιμή" να βγω με γυναίκες που άλλοι ούτε στα όνειρά τους δεν έχουν δει. Α, και φτηνότερα μου κόστιζε και δεν γινόμουν και ρεζίλι.....

Τώρα εδώ που τα λέμε και στα 39 μου νοιάζομαι τρομερά για το αύριο....... Τι να σας πω. Σκοτώνομαι!!!!! :D

Ξέρω και "παλιοτόμαρα" που συνεχίζουν να συχνάζουν σε τέτοια μέρη παρά το αρχαίον της ηλικίας τους.... :D :D

Ίσως τελικά μια τέτοια τακτική να είναι το αντίδοτο στη λαίλαπα της χυλόπιτας!!!!!!!
 
Pooky είπε:
... τελικά είχα βγει με αρχικουκλάρες λόγω του ότι σύχναζα σε μέρη που χορεύουν οριεντάλ πανέμορφες γυναίκες με "λεφτά" αισθήματα.
.....
Αυτές είναι οι αδικίες της ζωής... :cry:

Πέσ΄μου τώρα εμένα που θα έβρισκα στα 18 μου αρχικούκλαρους να χορεύουν οριεντάλ και να είναι και φανατικοί άντρες... :D :D:D
 
Juanita είπε:
Ωχχχ... :precry:
Δεν ήξερα ότι καταστρώνονται σχέδια και στρατηγικές για να πέσει κάποια/ος;;;

Εγώ νόμιζα :wait2: πως αν μιά γυναίκα (ή και άντρας ) αν δε γουστάρει δε γίνεται τίποτα άσχετα από το ποιός το ξεκινάει;;; Ούτε θέμα τύχης ούτε στρατηγικής...
Εγώ έφτασα γύρω 25 για να το επιβεβαιώσω. Και μου πήρε τόσο λίγο γιατί οι κοπέλες που συναναστρεφόμουν δεν κατάφεραν να το κρύψουν και τόσο καλά!

Είναι θέμα στρατηγικής κάποιες φορές, αλλά άλλες δεν είναι. Έχω την αίσθηση ότι οι γυναίκες το κατέχουν αυτό από πολύ μικρότερες μάλιστα.

Όταν πια είπα στη γυναίκα μου ότι η μεγαλύτερη επιτυχία μου ήταν που την έκανα να νομίζει ότι με τύλιξε και στάθηκε τυχερή, κοντοστάθηκε.

Juanita είπε:
Το να βρεθείς ερωτικά με κάποιον δεν είναι επιβεβαίωση. Το αν θα σου τηλεφωνήσει μετά όμως είναι...
Δεν χρειάζεται να το παίρνουμε και πολύ σοβαρά και να ζητάμε επιβεβαίωση. Εγώ, π.χ. είμαι περήφανος για τις χυλόπιττες που έχω φάει κατά καιρούς. Άλλωστε αυτές δείχνουν και τις χυλόπιττες που δεν έχω φάει. Μάνο, ξέρω ότι συμφωνείς απόλυτα με το τελευταίο...

domniki είπε:
Aχαααα, κατι ειχα υποψιαστει....οσο για την εκμεταλλευση, χμ, ισως αν νομιζε οτι ηθελες να κανεις σχεση ενω εσυ ηθελες ενα one-night τοτε να ειχες εκμεταλλευτει τα συναισθηματα της. Αλλα τελικα και οι δυο για εκμεταλλευση το πηγαινατε ;) Το μονο που θεωρω εκμεταλλευση ειναι αυτο που λεμε "misleading"...το να κανεις τον αλλο να πιστευει κατι διαφορετικο απο την αληθεια και να χρησιμοποιησεις τα συναισθηματα του...
Καθόλου! Εκτός του ότι γνώριζε ότι βρισκόμουν στην Αθήνα σε άδεια από τον στρατό, ήταν ξεκάθαρο ότι θα ήθελα να την εκμεταλλευτώ. Απλώς αυτή ήταν χειρότερη από μένα.

domniki είπε:
Οσο για την αλλαγη πορειας πλευσης, ε, οταν καποιος αποφασιζει να παντρευτει, πρεπει να ειναι σταθερος στις αποφασεις του :)
Η αλλαγή πλεύσης για μένα σημαίνει ότι τώρα τα κατακρίνω γενικότερα αυτά, όχι για την περίπτωσή μου επειδή είμαι παντρεμμένος.
 
Vag είπε:
Εγώ, π.χ. είμαι περήφανος για τις χυλόπιττες που έχω φάει κατά καιρούς. Άλλωστε αυτές δείχνουν και τις χυλόπιττες που δεν έχω φάει.Μάνο, ξέρω ότι συμφωνείς απόλυτα με το τελευταίο....
Πες τα χρυσοVagόστομε,επ λάθος,Vagoχρυσόστομε !!! :D :D :D

Αν συμφωνώ;Πιο πολύ δε γίνεται...! :thumbup:
 
Η κορυφαία χυλόπιτα .....η σημερινή..... η κοπέλα που αγαπώ και νοιάζομαι είναι αλλού!! Βρισκόμαστε ελάχιστες στιγμές και τώρα που μπορώ να την δώ δεν μπορεί αυτή.... ΑΤΙΜΗ απόσταση.... sorry για το άκυρο...κάπου έπρεπε να το πώ...........
 
pitsunami είπε:
Η κορυφαία χυλόπιτα .....η σημερινή..... η κοπέλα που αγαπώ και νοιάζομαι είναι αλλού!! Βρισκόμαστε ελάχιστες στιγμές και τώρα που μπορώ να την δώ δεν μπορεί αυτή.... ΑΤΙΜΗ απόσταση.... sorry για το άκυρο...κάπου έπρεπε να το πώ...........
Κουράγιο Pitsunami και υπομονή! :cool:
 
Η κορυφαία χυλόπιτα .....η σημερινή..... η κοπέλα που αγαπώ και νοιάζομαι είναι αλλού!! Βρισκόμαστε ελάχιστες στιγμές και τώρα που μπορώ να την δώ δεν μπορεί αυτή.... ΑΤΙΜΗ απόσταση.... sorry για το άκυρο...κάπου έπρεπε να το πώ...........

Αυτό μου θυμίζει την εποχή που εγώ και η γυναίκα μου, ήμασταν σε διαφορετικές πόλεις λόγω δουλειάς. (Εγώ στην Κω, αυτή στην Ξάνθη). Κάπου στο παλιό αεροδρόμιο του Ελληνικού, πρέπει να έχει τα ονόματα μας, σαν επίτιμους μεγαλομέτοχους της Ολυμπιακής. :D
 
Υπομονή και κουράγιο.
 
pitsunami είπε:
Η κορυφαία χυλόπιτα .....η σημερινή..... η κοπέλα που αγαπώ και νοιάζομαι είναι αλλού!! Βρισκόμαστε ελάχιστες στιγμές και τώρα που μπορώ να την δώ δεν μπορεί αυτή.... ΑΤΙΜΗ απόσταση.... sorry για το άκυρο...κάπου έπρεπε να το πώ...........
Κουραγιο φιλε μου. Ετσι ειναι η αληθινη αγαπη: ολα τα κερδιζει, ολα τα υπομενει :cheers: Να εισαι τυχερος που την εχεις νιωσει :clap: και την εχεις ακομα κοντα σου :D
 
\ είπε:
Έτσι τελικά αισίως κανονίστηκε μια πολύ υποσχόμενη συνάντηση. Τι υποσχόμενη δηλαδή...τελειωμένη υπόθεση αφού πλέων η πάσα μου είχε δοθεί σαφώς, και η μπάλα ήταν πια στην δική μου περιοχή.Τίποτα δεν μπορούσε να πάει άσχημα εκείνη τη νύχτα. Τίποτα δεν μπορεί να ανακόψει το πεπρωμένο... :heartcloud:

Έφτασα στο συμφωνημένο σημείο πρώτος και περίμενα αυτήν να φανεί.Πήγαμε σε μια καφετέρια και αυτό ήταν...Τι κάνουμε τώρα; Μάλλον θα περιμένει από εμένα την κίνηση..αλλά πως να την κάνω έτσι απότομα αφού η συζήτηση έχει ξεφύγει περί ανέμων και υδάτων;;;

Η ώρα περνά και τα χρονικά περιθώρια στενεύουν και σε λίγο θα πούμε καλή νύχτα ... πρέπει να δράσω!!! Σκύβω προς το μέρος της την πιάνω απαλά από τους ώμους και προσπαθώ να την φιλήσω.. Μα τι στο καλό;;; :eek: πως απέτυχα έτσι;;Αντί να πετύχω το στόχο μου βρεθήκαμε να ακουμπάμε μάγουλο με μάγουλο!!!! Ωχ!! Δεν χάθηκαν όλα σκέφτηκα !! Με ψυχραιμία τραβιέμαι πίσω και προσπαθώ να τη φιλήσω πιο συγκεντρωμένα αυτή τη φορά, για να βρεθώ ξανά με μια ελαφριά κλίση του κεφαλιού της στη ίδια πάλι θέση.... Μείναμε περίπου μισό λεπτό σε αυτό το χαριτωμένο cheek to cheek- αρκετός χρόνος για να την ακούσω να μου λέει " με φέρνεις σε δύσκολη θέση!" :nono:
Το ξέρω πως είναι ηλίθιο και trollικό να ανασύρω ένα post τόσων μηνών... Αλλά θέλω να σε ευχαριστήσω γιατί στα 13 χρόνια που είμαι στο internet δεν θυμάμαι ΠΟΤΕ να έχω γελάσει τόσο πολύ με post! Πνίγηκα με την κοκα-κόλα που έπινα, με έπιασε κρίση βήχα, στην προσπάθεια να συγκρατηθώ έριξα το ποτήρι, έσπασε, πιτσίλισε το laptop, πήγα να σηκωθώ να τα μαζέψω, σκόνταψογλυστρομπουρδουκλώθηκα και βρέθηκα φαρδύς πλατύς στο πάτωμα να γελάω ακόμα! Ένα επεισόδιο Τσάρλι Τσάπλιν μόνος μου ήμουν! Ήρθε και το έτερον ήμισυ να δει τι στο καλό συνέβη... άντε να της εξηγήσω. Τι να της πω; Ότι έφαγε χυλόπιτα ο Turrican πριν 20 χρόνια κι έπεσα;

Τι να πρωτοσχολιάσω; Το πόσες αντίστοιχες εφηβικές "αστοχίες" μου θύμησες; Την απόγνωση που ρέει μέσα από τις γραμμές που γράφεις; Το εκπληκτικό punchline; RESPECT!
 
Να και μια χυλόπιτα απο μένα και την μοίρα σε ένα συμμαθητή μου.

15 μέρες πρίν απο τα Χριστούγεννα του 1988 , ημέρα Παρασκευή.(θα καταλάβετε παρακάτω γιατί θυμάμαι τόσες λεπτομέρειες).Καθώς πήγαινα στο μάθημα αγγλικών, να΄σου μπροστά μου ο Τ.

-Πού πας;

-Έχω αγγλικά.

- Όταν τελειώσεις, μπορείς να έρθεις στο σχολείο ( το δημοτικό του χωριού) που θέλω να σου πω κάτι;

-Γιατί δεν μου το λές εδώ; Βαριέμαι να τρέχω εκει κάτω.

-Εδώ δεν είναι ραντεβού.

Κάγκελο εγω. Δεν μου είχε δείξει κάτι πριν (ματιές κτλ)ή τουλάχιστον εγώ δεν είχα προσέξει κάτι τέτοιο, ίσως επειδή δεν με ενδιέφερε το συγκεκριμένο παιδί

-Και γιατί μου ζητάς ραντεβού;

-Ε, δεν καταλαβαίνεις, θέλω να σου ζητήσω να τα φτιάξουμε.

Ξανά κάγκελο εγώ. Με αιφνιδίασε τόσο, που δεν του είπα αμέσως όχι. Του είπα να με αφήσει το Σ\Κ να το σκεφτώ και θα του απαντουσα την Δευτέρα.

Όλο το Σάββατο το πέρασα ,προσπαθώντας να βρω έναν τρόπο να του ρίξω την χυλόπιτα, όσο το δυνατόν ανώδυνα.Η μοίρα όμως είχε καταστρώσει ήδη τα σχέδιά της. Την Κυριακή το πρωί που σηκώθηκα, δεν ένιωθα πολύ καλά και κατα το μεσημέρι, άρχισα να σηκώνω πυρετό. Μέχρι το βράδυ είχα τρομερή φαγούρα και είχα γίνει ......πουά. ΑΝΕΜΟΒΛΟΓΙΑ!!!!!

Στο χωριό είχε ξεσπάσει πριν απο ένα μήνα επιδημία και έιχε έρθει η σειρά μου. Βρέθηκα λοιπόν να κάθομαι επι 15 μέρες κλεισμένη στο σπίτι. Όταν ξαναπήγα για πρώτη μέρα μετά απο την ανεμοβλογιά σχολείο, ήταν Παρασκευή, η τελευταία σχολική ημέρα πριν τις Χριστουγεννιάτικες διακοπές και φυσικά δεν κάναμε μάθημα, αλλά το καθιερωμένο πάρτι. Οχ, σκέφτηκα θα είναι ο Τ. εκέι και θα μου ζητήσει να χορέψουμε και πως να τον αποφύγω.Πάλι όμως η μοίρα είχε σκεφτεί πριν απο μένα , για μένα και οΤ. ήταν σπίτι του με ......ΑΝΕΜΟΒΛΟΓΙΑ!!!!!

Αφού πέρασαν οι διακοπές των Χριστουγέννων, ο Τ. είχε αναρρώσει και θα συναντιόμασταν στο σχολείο την Δευτέρα.

Τι φαντάζεστε οτι με έσωσε αυτή τη φορά αγαπημένοι μου συμφορουμίτες και συμφορουμίτισσες;;;;;;;;;;

Η ΙΛΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! που μου χτύπησε την Κυριακή το μεσημέρι την πόρτα.

Άλλες 15 μέρες στο κρεβάτι και όταν συνάντησα τον Τ. στο σχολείο,μου είπε: <<Δεν χρειάζεται να μου απαντήσεις>> ( το είχε πάρει απόφαση οτι ήταν γκαντέμης!!!

Τα σχόλια δικά σας
 
Τι σχόλια να κάνουμε, Χριστίνα μου; Αυτό δεν ήταν χυλόπιτα, ήταν τα χρόνια της χολέρας!
z7shysterical.gif
 
ΧΡΙΣΤΙΝΑ είπε:
Άλλες 15 μέρες στο κρεβάτι και όταν συνάντησα τον Τ. στο σχολείο,μου είπε: <<Δεν χρειάζεται να μου απαντήσεις>> ( το είχε πάρει απόφαση οτι ήταν γκαντέμης!!!

Τα σχόλια δικά σας
Ax, τον καημενο! Αυτο θα πει γκαντεμια :cry: Αλλα παλι, αν ηθελες να του πεις "ναι", φανταζομαι οτι θα ειχες βρει τον τροπο :D
 
ΧΡΙΣΤΙΝΑ καρα ΛΟΛ!!!!!!!!!!!
 
Εμένα μου έμεινε μια χυλόπιτα-γίγας που δεν είχε προηγούμενο.

Είμαι γύρω στα 16-17 αρκετά εμφανίσιμος μικρός και τριανταφυλλένιος, μακρυά μαλλιά κλπ και 2 κοπέλες μου τη πέφτουν ταυτόχρονα για ένα διάστημα σχεδόν 1 μήνα. Το ωραίο είναι πως πηγαίναμε όλοι στην ίδια καφετέρια οπότε όλοι ήξεραν τι "παίζει". Εγώ ο γόης την είχα δεί Μάρλον και το τρέναρα να δω που με συμφέρει να κάτσω σαν μπίλια της ρουλέτας. Οπότε διαλέγω τη μια που το έπαιζε πιο πρόστυχη και μου ρίχνει μια χυλόπιτα έτσι για να μάθω.. Και μετά πάω ο πονηρίδης να τη πέσω στη δεύτερη που είχα στείλει και δεν ήθελε να με δεί! χαχαχα.. γιαυτό κάνετε ότι κάνετε γρήγορα για να αποφεύγετε τις κακοτοπιές.

Μάλλον η πρόστυχη είχε κάποια προηγούμενα με την άλλη και είχε μπεί στη μέση μόνο για να χαλάσει τη δουλειά. :D

ΡΟΜΠΑ!
 
Έχω αρχίσει να «ζω» τις retro-εποχές μου φαίνεται.

Όχι τίποτα άλλο, αλλά για να μη λέω πως δεν έζησα αυτά που έπρεπε.

Σαν τον Τσουκαλά ένα πράγμα που φωνάζει... «ελάτεεε».
 
Άντε επειδή άνοιξα εγώ αυτό το θέμα, να πω άλλη μια ιστορία. Την ιστορία, μιας παρέας που χώρισε άδοξα...

Είχα ξεμπερδέψει με την σχολή δημοσιογραφίας αλλά είχα αφήσει επίτηδες ένα μάθημα για να πάρω αναβολή από το στρατό. Έτσι, γράφτηκε σε ένα δημόσιο ΙΕΚ. Εκεί γνωρίστηκα με τον Αντώνη, την Γεωργία και την Μαρία. Κολήσαμε σαν παρέα και βγάιναμε μαζί, είχαμε φτάσει σε σημείο να είμαστε σχεδόν όλη μέρα μαζί...

Ο Αντώνης, τρελά ερωτευμένος με την Γεωργία. Καταλάβαινα, ότι η Μαρία, έτρεφε και άλλα αισθήματα πέραν των φιλικών για μένα...

Οι μήνες πέρασαν, και ένα βράδυ πήγαμε στον "Ρόδον" για να δούμε Πορτοκάλογλου and friends. Μια φοβερή συναυλία...

Ξαφνικά ο Πορτοκάλογου, άρχισε να τραγουδάει τα "Ψέματα". Στο πρώτο ρεφραίν, η Γεωργία είχε ρίξει ήδη χυλόπιτα στον Αντώνη και εγώ στη Μαρία... Την υπόλοιπη συναυλία την είδαμε... στα "μουγκά"... Όταν τελείωσε, φύγαμε με 4 διαφορετικά ταξί.

Ο καθένας, "χάθηκε" στον κόσμο του...

Κρίμα παιδιά...
 
Πίσω
Μπλουζα