Κουίζ : Αναγνωρίστε τους επώνυμους από παιδικές φωτογραφίες!


μπράβο 1@elephadas[/USER] πολύ σωστά!

η παρακάτω είναι γνωστή ηθοποιός του θεάτρου , του κινηματογράφου και της τηλεόρασης και τώρα (νομίζω) ασχολείται με το ραδιόφωνο και τη συγγραφή βιβλιών(;;;)

σάρωση0012.jpg

 
Πω πω ρέντα έχω σήμερα. Όχι ότι γνωρίζω τη φωτογραφία, αλλά Σητεία, μπαμπά Γυμνασιάρχη μόνο μία μπορεί να είναι ?. Δεν λέω ποια, μη μονοπωλήσω το θέμα. Αλλά γεννήθηκε 22 Δεκεμβρίου 1953.
 

μπράβο και σε 1@elephadas[/USER] και σε 1@bambinella100[/USER] , το επόμενο εύκολο εως γελοίο...αλλά καμιά φορά δεν ξέρεις...

σάρωση0016.jpg

 
Αν και η παραπανω φωτογραφία δεν ειναι παιδικη...θα πω ''Αντζελα Δημητρίου''? ?

μη γελάσετε αν δεν ειναι σωστο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και η παραπανω φωτογραφία δεν ειναι παιδικη...θα πω ''Αντζελα Δημητρίου''? ?

μη γελάσετε αν δεν ειναι σωστο...
αν και στην φωτο δεν θα την αναγνωρισα για να ειμαι ειλικρινης,το κορδελιαστρα παραπεμπει καργα στην δημητριου,οποτε εχεις δικιο λογικα
 

1@elsint17[/USER]

Αυτο που ειδα πρωτο ειναι η φωτογραφια η οποια μου θυμισε τη λαικη αοιδό αλλα διαβασα και το κορδελιαστρα και λεω οκ μαλλον αυτη θα ειναι...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μπράβο πολύ σωστά και στους δυο , και ένα τελευταίο για την ώρα με δύο φωτογραφίες μάλιστα , γνωστή ηθοποιός...

σάρωση0020.jpg
 
μπράβο 1@bambinella100[/USER] σωστή για άλλη μια φορά

 
Σε ευχαριστω 1@tonytony[/USER] Δεν της φαινοταν παντως οσο ηταν μικρουλα η Ελενη οτι θα εξελισσοταν σε θεα.

 
Μεγάλη σταρ του Ελληνικού Κινηματογράφου , ποια είναι;

2018-10-08_17-24-46.png
 
Ζωζω Σαπουντζάκη;
 
Φυσικά και είναι η εθνική μας Αλίκη μπράβο hannele...




140.jpg
Προβολή συνημμένου 109149

Το αγοράκι της φωτογραφίας ήταν ένας από τους πιο γοητευτικούς ζεν πρεμιέ του ελληνικού κινηματογράφου. Και λέω "ήταν" γιατί δεν είναι πια στη ζωή...Ποιός είναι;
Είναι σίγουρα ο Αλέκος Αλεξανδράκης?γιατί το πρόσωπο του εδώ δεν τον θυμίζει πολύ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Είναι γνωστός τραγουδιστής , έχω κρύψει το όνομα του , όταν βρεθεί θα έρθει η επαλήθευση...

img20220112_16531902 - Αντιγραφή.jpg
 
Πάριος ;
 
Πάριο σκέφτηκα κι εγώ αμέσως, διότι στα πρώτα κοκκαλιάρικα χρόνια του όταν ήταν συνοφρυωμένος έφερνε στον μεσαίο τσολιά, αλλά το 64 ήταν 18 χρονών, αυτά εδώ είναι όλα τους αμούστακα, και το όνομά του είναι πολύ μικρό για τον άσπρο χώρο. Εκτός αν γράφει "Γιάννης Βαρθακούρης" που το βρίσκω περίεργο.

ΥΓ Κι άλλωστε τι γυρεύει ντυμένος τσολιαδίστικα ένας νησιώτης? :)
 
Πίσω
Μπλουζα