Κουίζ : Αναγνωρίστε τους επώνυμους από παιδικές φωτογραφίες!

tonytony είπε:
Αυτό το θέμα κι αν είναι ρετρό! Μπορείτε να αναγνωρίσετε επώνυμους Έλληνες από διάφορους χώρους , μέσα από παιδικές τους φωτογραφίες;  


112.jpg
Προβολή συνημμένου 92162

111.jpg
Προβολή συνημμένου 92163

Το μελαχροινό κοριτσάκι που βλέπετε (στη 2η φωτογραφία το μεγαλύτερο) , είναι σήμερα μια μελαχροινή ηθοποιός που την έχουμε γνωρίσει κυρίως μέσα από τηλεοπτικές σειρές διαφόρων τηλεοπτικών καναλιών. Σήμερα θα έλεγα πως έχει "ψιλοχαθεί" λίγο από τα πράγματα και αν δεν απατώμαι , πρέπει να ασχολείται μόνο με το θέατρο...Ποια είναι;;;

Άχου το μωρέ το κουκλάκι μου.... :wub: :wub:

Πού τις βρήκες;;; Βλέπω και το λογότυπο του MEGA στα αριστερά!

Μήπως έχεις κι άλλο τέτοιο σπάνιο υλικό από την λατρεμένη μου Πέγκυ Σταθακοπούλου;;;

Όπως και να χει....άπειρα ευχαριστώ....η ωραιότερη έκπληξη φίλε tonytony

:thanx2: :bow: :thumbup:
 
vissi_power είπε:
Άχου το μωρέ το κουκλάκι μου.... :wub: :wub:Πού τις βρήκες;;; Βλέπω και το λογότυπο του MEGA στα αριστερά!

Μήπως έχεις κι άλλο τέτοιο σπάνιο υλικό από την λατρεμένη μου Πέγκυ Σταθακοπούλου;;;

Όπως και να χει....άπειρα ευχαριστώ....η ωραιότερη έκπληξη φίλε tonytony

:thanx2: :bow: :thumbup:
Ήτανε καλεσμένη στο "Μπράβο" με τη Ρούλα Κορομηλά! :)
 
vissi_power είπε:
Χίλια ευχαριστώ!!!! :thanx2: Ξέρουμε αν υπάρχει πουθενά το βίντεο;;;
Υπάρχει , θα ψάξω κάποια στιγμή να βρω τη συγκεκριμένη εκπομπή και να ανεβάσω κάποιο απόσπασμα στο θέμα "Μπράβο".
 
tonytony είπε:
Υπάρχει , θα ψάξω κάποια στιγμή να βρω τη συγκεκριμένη εκπομπή και να ανεβάσω κάποιο απόσπασμα στο θέμα "Μπράβο".
Δεν φαντάζεσαι τι χαρά μου δίνεις φίλε μου!!!!!

Όλα τα καλά του κόσμου να'χεις! :bow:
 
vissi_power είπε:
Δεν φαντάζεσαι τι χαρά μου δίνεις φίλε μου!!!!! Όλα τα καλά του κόσμου να'χεις! :bow:
Πω πω σ ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Το συντομότερο θα ανεβάσω απόσπασμα! Μείνε συντονισμένος-η! :)
 
Καμιά ιδέα κανείς; Να πω σαν μικρή βοήθεια πως ήταν από τους ωραίους του ελληνικού κινηματογράφου...
 
Ο Λακης Κομνηνος ο οποιος καταγοταν και απο την Μυτιληνη?
 
Μήπως ο Φαίδων Γεωργίτσης;
 
Καλησπερα σας ειμαι καινουρια καλως σας βρηκα.Νομιζω οτι ειναι ο Λακης Κομνηνος ο οποιος καταγεται και απο τη Μυτιληνη.
 
vanessa είπε:
Καλησπερα σας ειμαι καινουρια καλως σας βρηκα.Νομιζω οτι ειναι ο Λακης Κομνηνος ο οποιος καταγεται και απο τη Μυτιληνη.
Καλώς ήρθες Βανέσσα, πάντως τα χαρακτηριστικά του φέρνουν.
 
vanessa είπε:
Καλησπερα σας ειμαι καινουρια καλως σας βρηκα.Νομιζω οτι ειναι ο Λακης Κομνηνος ο οποιος καταγεται και απο τη Μυτιληνη.
Μπράβο Βανέσα! Το πρώτο σου ποστ εδώ και με σωστή απάντηση! Καλώς ήρθες κι από μένα!
 
Εγώ, άσχετος ως συνήθως, έπαιζα μεταξύ Κομνηνού και Άλκη Γιαννακά (ήταν κι αυτή η συγγένεια με την Ντόρα Γιαννακοπούλου που με οδηγούσε προς τον δεύτερο)
 
elephadas είπε:
Εγώ, άσχετος ως συνήθως, έπαιζα μεταξύ Κομνηνού και Άλκη Γιαννακά (ήταν κι αυτή η συγγένεια με την Ντόρα Γιαννακοπούλου που με οδηγούσε προς τον δεύτερο)
Σας ευχαριστω ολους για το καλωσορισμα χαιρομαι που βρηκα το πρωτο μου κουιζ.Το πραγματικο επιθετο της Ντορας Γιαννακοπουλου ειναι Κοτοπουλη, το Γιαννακοπουλου ειναι το επιθετο του πρωτου της συζυγου που το κρατησε και μετα τον χωρισμο τους γιατι ειχε καθιερωθει μαυτο πια στο καλλιτεχνικο στερεωμα.
 
Πίσω
Μπλουζα