Λούνα Παρκ (1974 ΕΙΡΤ)

tsalk και ChristosM, ευχαριστούμε για τα πολύ ωραία εξώφυλλα!

ChristosM, τι ημερομηνία έχει το συγκεκριμμένο εξώφυλλο του ΤΗΛΕΡΑΜΑΤΟΣ?
 
bernard.c είπε:
tsalk και ChristosM, ευχαριστούμε για τα πολύ ωραία εξώφυλλα!ChristosM, τι ημερομηνία έχει το συγκεκριμμένο εξώφυλλο του ΤΗΛΕΡΑΜΑΤΟΣ?
Αν δεν κανω λαθος (γιατι δεν το εχω αυτη τη στιγμη στα χερια μου) ειναι 1979.
 
"Εφυγε" η γλυκια μας Ουρανια, η υπεροχη Αννα Παιταζη. Οποιος εβλεπε το Λουνα Παρκ την ειχε σιγουρα λατρεψει και δεν θα την ξεχασει ποτέ.

Τωρα θα σκαρωνει λαχταρες στον κυρ-Γιωργη εκει ψηλα.

Καλο ταξιδι πολυαγαπημενη μου Ουρανια...
 
Πολύ λυπήθηκα. Θα την θυμόμαστε πάντα με αγάπη και απέραντη νοσταλγία.

Καλό ταξίδι Ουρανία.
 
Πολύ κρίμα.....έφυγε ένας γλυκύτατος άνθρωπος. Συμφωνώ σε κάθε λέξη με τον Χρήστο. Θεός σχωρέστην κι αυτήν...

Και να μην ξεχνάμε, όπως λέει η αναφορά του in.gr, ότι υπήρξε μεταξύ άλλων η πρώτη τηλεοπτική Μαντάμ Σουσού:

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1029636&lngDtrID=253
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και το συγκεκριμένο video είναι ελαφρώς offtopic (άλλη σειρά, κοντινή όμως) το βάζω για να (ξανα)πάρουμε μια μικρή γεύση από την Άννα Παιταζή

[video=youtube;GXN43-ZaAfo]http://www.youtube.com/watch?v=GXN43-ZaAfo

Ας είναι ελαφρύ το χώμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tsalk παλι ειχες την τιμητικη σου χθες. Το δελτιο του star εδειξε αποσπασμα απο βιντεακι σου στο youtube σχετικα με το Λουνα Παρκ με το σημα σου μαλιστα, καθαρο καθαρο!
 
Έχω γίνει φίρμα ως γνωστό (προφανώς αυτές οι σκηνές δεν υπάρχουν πουθενά αλλού). Πλάκα θα έχει να τις παίξει και η ΕΡΤ από την μια με το δικό της σήμα πάνω αριστερά και κάτω το δικό μου. Θα γελάσω πάρα πολύ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σειρεσ ελληνικεσ

Φιλοι και φιλεs καλησπερα.ειμαι και γω εναs απο τουs αρκετουs [αs πουμε συλλεκτεs]παλαιων αναμνησεων απο την ελληνικη καλη τηλεοραση.Η ΕΡΤ αυτη την περιοδο προβαλει ξανα καλεs παλιεs ελληνικεs σειρεs.Δεν ξερω πωs μπορω να ανταλλαξω αν γινεται καποιεs σειρεs.
 
Κατ αρχήν καλώς ήρθες φίλε μου στην παρέα μας. Ρίξε όμως μια ματιά και στους κανονισμούς του φόρουμ για να ενημερωθείς για το τι επιτρέπεται να κάνουμε και τι όχι . Δεν ζητάμε οποιοδήποτε υλικό, ούτε να ανταλάσουμε σειρές μεταξύ μας . Υπάρχουν για τον λόγο αυτό και τα pms.

Kαλώς όρισες και πάλι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Περίληψη επεισοδίου της Πέμπτης 29/5/1980

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
AΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ

11 Ιουλίου 1974

Επεισόδιο 1ο

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σημερα-αυριο, στο μεσημεριανο της Βασιας Λοη, το ALTER θα προβαλλει ενα μικρο αφιερωμα στο Λουνα Παρκ.
 
ChristosM είπε:
Σημερα-αυριο, στο μεσημεριανο της Βασιας Λοη, το ALTER θα προβαλλει ενα μικρο αφιερωμα στο Λουνα Παρκ.
Πώς ήταν το αφιέρωμα? Ήταν καλοφτιαγμένο και πόση ώρα κράτησε?
 
Ενώ προαναγγέλθηκε η συνέντευξη του Κυρίου Δαλιανίδη (με πλάνα από το Λούνα Πάρκ) το αφιέρωμα δεν το έβαλαν (προφανώς λόγω κακού προγραμματισμού των υπόλοιπων θεμάτων). Λογικά θα παίξει αύριο το αφιέρωμα αυτό.
 
tsalk είπε:
Ενώ προαναγγέλθηκε η συνέντευξη του Κυρίου Δαλιανίδη (με πλάνα από το Λούνα Πάρκ) το αφιέρωμα δεν το έβαλαν (προφανώς λόγω κακού προγραμματισμού των υπόλοιπων θεμάτων). Λογικά θα παίξει αύριο το αφιέρωμα αυτό.
Είπα κι εγώ... Το ALTER και να μας κάνει τόσες ευχάριστες εκπλήξεις! "Μου είχε έρθει κάπως", αλλά τώρα ηρέμησα... :cool:
 
Τελικά το αφιέρωμα στο Λούνα πάρκ με την μικρή συνέντευξη του Γιάννη Δαλιανίδη και της Καίτης Ιμπροχώρης προβλήθηκε σήμερα πριν από λίγο από το alter και από της μεσημεριανή εκπομπή του σταθμού.

Πάλι τα βίντεο μου προβλήθηκαν κανονικότατα από το κανάλι με το λογότυπο tsalk να εμφανίζεται στις οθόνες των τηλεοράσεων.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι σε επικοινωνία που είχα αμέσως μετά με την εκπομπή (προκειμένου να τους διευκρυνύσω ότι καλό θα ήταν να αναφέρουν που βρήκαν αυτά τα βίντεο) ο κύριος με τον οποίο μίλησα (ο οποίος ήταν ευγενέστατος μαζί μου) με ευχαρίστησε λέγοντας μου ότι χάρη στα βίντεο μου που βρήκαν στο internet προβλήθηκε αυτό το ρεπορτάζ.

Είναι και αυτό κάτι!!!!!!! (τα σχόλια δικά σας)
 
tsalk είπε:
Τελικά το αφιέρωμα στο Λούνα πάρκ με την μικρή συνέντευξη του Γιάννη Δαλιανίδη και της Καίτης Ιμπροχώρης προβλήθηκε σήμερα πριν από λίγο από το alter και από της μεσημεριανή εκπομπή του σταθμού.Πάλι τα βίντεο μου προβλήθηκαν κανονικότατα από το κανάλι με το λογότυπο tsalk να εμφανίζεται στις οθόνες των τηλεοράσεων.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι σε επικοινωνία που είχα αμέσως μετά με την εκπομπή (προκειμένου να τους διευκρυνύσω ότι καλό θα ήταν να αναφέρουν που βρήκαν αυτά τα βίντεο) ο κύριος με τον οποίο μίλησα (ο οποίος ήταν ευγενέστατος μαζί μου) με ευχαρίστησε λέγοντας μου ότι χάρη στα βίντεο μου που βρήκαν στο internet προβλήθηκε αυτό το ρεπορτάζ.

Είναι και αυτό κάτι!!!!!!! (τα σχόλια δικά σας)
Άξιος, άξιος! Μπράβο Tsalk κράτα το ελληνικό τηλεοπτικό ιδεώδες ψηλά! :)

(Σημ1:πάλι καλά που δε σου αφαίρεσαν το λογότυπο

Σημ2:Να τα δει και η ΕΡΤ και να ψάξει τους χαμένους της θησαυρούς)
 
Α ωραια, ολα και καλυτερα παει το πραγμα. Δηλαδη χρησιμοποιωντας τα βιντεο μας αλλα και τα γραφομενα μας στην retrodb θα φτιαχνουν ρεπορταζ και θα βγαζουν λεφτα αυτοι και τα καναλια τους. Ε τοτε να παμε ολοι να κανουμε την ιδια δουλεια. Ευκολη δεν ειναι? Ολα ετοιμα, στο πιατο!
 
To γεγονός ότι εσύ θέλεις να μοιραστείς με άλλους κάποιες από τις αναμνήσεις σου ερμηνεύεται από κάποιους (τα β......κάναλα εκεί αναφέρομαι) ως ένας τρόπος για να κάνουν τζάμπα ρεπορτάζ αφού τα πάντα τους προσφέρονται έτοιμα.
 
Πίσω
Μπλουζα