Λούνα Παρκ (1974 ΕΙΡΤ)

Gdikastis είπε:
Ζητάς συγνώμη για τον κακό ήχο???Εδώ πήξαμε στο κλάμα.Μπράβο ρε παιδιά..Ελπίζω να βρούμε κάποτε έστω ένα ολοκληρωμένο επεισόδιο που βλέπαμε μικροί....Αλλά και αυτό το λίγο από το καθόλου φτάνει και περισσεύει... ..
Θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρχει εκ μέρους μου συνέχεια. Ψάχνω μετά μανίας
 
tsalk είπε:
To 1976 είχε κυκλοφορήσει και το soundtrack του λούνα πάρκ σε δίσκο 33 στροφών, το οποίο επανακυκλοφόρησε το 1995 και σε cd με την φωτογραφία του δίσκου.Περιλαμβάνει 13 τραγούδια και σκέτς των ηθόποιων της σειράς.
Θυμάμαι πως σε κάποια από τις ιστορικές εκπομπές του μεγάλου Φρέντυ Γερμανού "Αλάτι και Πιπέρι" παρουσίαζε το δίσκο. Προφανώς είχε καλεσμένους τους πρωταγωνιστές.

Υ.Γ. Εννοείται πως το θυμάμαι από κάποιο μεταγενέστερο αφιέρωμα και όχι από την πρώτη προβολή -παραθέτω ημ/νια γέννησης στο προφίλ!!!...
 
tsalk είπε:
Θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρχει εκ μέρους μου συνέχεια. Ψάχνω μετά μανίας
Τα πλανα που εχω βαλει απο ενα απο τα τελευταια επεισοδια τα ειχες ξαναδει φιλε tsalk? Ο υπεροχος κυρ-Γιωργης ειχε ανοιξει ψιλικατζιδικο. Πολυ γελιο....

stam1370 είπε:
Θυμάμαι πως σε κάποια από τις ιστορικές εκπομπές του μεγάλου Φρέντυ Γερμανού "Αλάτι και Πιπέρι" παρουσίαζε το δίσκο. Προφανώς είχε καλεσμένους τους πρωταγωνιστές.
Υ.Γ. Εννοείται πως το θυμάμαι από κάποιο μεταγενέστερο αφιέρωμα και όχι από την πρώτη προβολή -παραθέτω ημ/νια γέννησης στο προφίλ!!!...

Ηταν στην εκπομπη "Το πορτραιτο της Πεμπτης" το 1976 με καλεσμενους ολους τους πρωταγωνιστες τοτε. Ευτυχως η εκπομπη δεν σβηστηκε απο την ΕΡΤ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChristosM είπε:
Τα πλανα που εχω βαλει απο ενα απο τα τελευταια επεισοδια τα ειχες ξαναδει φιλε tsalk? Ο υπεροχος κυρ-Γιωργης ειχε ανοιξει ψιλικατζιδικο. Πολυ γελιο....
Εγώ ακόμα γελάω με όλους αυτούς τους παράξενους (κατά τον κυρ Γιώργη) πελάτες που ό ένας του ζητούσε βοήθεια να συμπληρώσει ένα δελτίο προ-πο, ο άλλος αγόραζε πράγματα άξιας 5 δρχ και ήθελε ρέστα από χιλιάρικο και πόσα άλλα. Τα πλάνα αυτά είναι από την εκπομπή του alpha η μηχανή του χρόνου αν δεν κάνω λάθος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε ευχαριστουμε tsalk. Αυτο το αποσπασμα ειναι απο το πρωτοχρονιατικο επεισοδιο του 1981.
 
tsalk είσαι αρχηγός!

Το απόσπασμα είναι από αφιέρωμα της ΕΤ2 στον Παπαγιαννόπουλο? (τύπου "Τα Αστέρια λάμπουν για πάντα"). Η συγκεκριμένη εκπομπή με τα αφιερώματα λογικά πρέπει να έχει πολλά στιγμιότυπα από διάφορες σειρές.
 
ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ

bernard.c είπε:
tsalk είσαι αρχηγός! Το απόσπασμα είναι από αφιέρωμα της ΕΤ2 στον Παπαγιαννόπουλο? (τύπου "Τα Αστέρια λάμπουν για πάντα"). Η συγκεκριμένη εκπομπή με τα αφιερώματα λογικά πρέπει να έχει πολλά στιγμιότυπα από διάφορες σειρές.
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Το απόσπασμα είναι πράγματι από την εκπομπή Τα αστέρια λάμπουν για πάντα της ΕΤ-2 αν δεν κάνω λάθος γύρω στο 1991-92.
 
Προσπάθησα να βελτώσω το video από το Λούνα Πάρκ και σας το παρουσιάζω εκ νέου με τους τίτλους και κάποιες καινούργιες σκηνές. Ελπίζω να σας αρέσει.

http://www.youtube.com/watch?v=RNVDVRUyA2A
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν περίμενα να δω τον Πάριο! Θα πρέπει να ήταν στο τελευταίο ή τελευταία χρόνια της σειράς, αν κρίνω από το πρόσωπό του! Δηλαδή καλούσαν και καλλιτέχνες; Δεν ήταν μόνο "ιστορίες"; Και όταν λέμε "την εκπομπή παρουσιάζει ο Βαγγέλης Βουλγαρίδης", τι εννοούμε;

Ξαφνικά, μου βγήκαν απορίες...
 
Το "Λουνα Παρκ" ηταν ταυτοχρονα τηλεπαιχνιδι, μουσικο σωου και σηριαλ. Παντα υπηρχαν τραγουδιστες μεταξυ των παιχνιδιων και των σκετς. Υπηρχαν πολλες ιστοριες αλλα η καλυτερη και παντα αστεια ηταν η τελευταια, στο καθε επεισοδιο, που διαδραματιζοταν στο σπιτι του κυρ-Γιωργη και της Ουρανιας με την Θεομουρλη Καθριν και τους υπολοιπους χαρακτηρες του Λουνα Παρκ. Ο Παπαγιαννοπουλος εδεινε ρεστα με το τεραστιο κωμικο ταλεντο του.
 
Κυριολεκτικά σαν λούνα παρκ δηλαδή...!!! ...την ΕΡΤ μου μέσα!!!
 
Απόσπασμα από το τηλεπαιχνίδι σε λίγο.......
 
και η συνέχεια του Λούνα Πάρκ

www.youtube.com/watch?v=3kieCxQZZdg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChristosM είπε:
Το "Λουνα Παρκ" ηταν ταυτοχρονα τηλεπαιχνιδι, μουσικο σωου και σηριαλ. Παντα υπηρχαν τραγουδιστες μεταξυ των παιχνιδιων και των σκετς. Υπηρχαν πολλες ιστοριες αλλα η καλυτερη και παντα αστεια ηταν η τελευταια, στο καθε επεισοδιο, που διαδραματιζοταν στο σπιτι του κυρ-Γιωργη και της Ουρανιας με την Θεομουρλη Καθριν και τους υπολοιπους χαρακτηρες του Λουνα Παρκ. Ο Παπαγιαννοπουλος εδεινε ρεστα με το τεραστιο κωμικο ταλεντο του.
Δυστυχώς αυτό είναι το τελευταίο απόσπασμα που έχω στο αρχείο μου, από το παιχνίδι του λούνα πάρκ

http://www.youtube.com/watch?v=_51PnDYX164
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tsalk είπε:
Δυστυχώς αυτό είναι το τελευταίο απόσπασμα που έχω στο αρχείο μου, από το παιχνίδι του λούνα πάρκ
http://www.youtube.com/watch?v=_51PnDYX164
Θέλω να σε ευχαριστήσω για τις ωραίες αναμνήσεις που μου έφερες στο νου.. Η ζωή που πάντα προχωράει σταματά και υποκλίνεται κάτι τέτοιες στιγμές...
 
Ένα ανεμιστηράκι κι αυτό της κακιάς ώρας. Αχ εποχές...Άσε που τους μίλαγε στον πληθυντικό. Άσε που φόραγε μπλουζάκι πανηγυριού κι όχι στημένο σακάκι-κοστούμι. Τι αγνότητα, τι ήθος, τι απλότης... Όχι δεν ειρωνεύομαι, απλά είμαστε τόσο μακρια από το τότε...
 
και απομακρυνόμαστε με μεγάλη ταχύτητα από το τότε (δυστυχώς)
 
Ο δημιουργός της σειράς Γιάννης Δαλιανίδης καθώς και κάποιοι από τους λοιπούς συντελεστές μιλούν στην Ρένα Θεολογίδου για το Λούνα Πάρκ (εκπομπή Το Σηριάλ των σήριαλ 1991)

http://www.youtube.com/watch?v=PCNKntNZge4
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα