[ΜΒ] Ghost Castle

Το Gost Castle παρόλο που είναι ένα παιχνίδι χωρίς ίχνος στρατηγικής, έστω και τυχερό σου προσφέρει μπόλικη αγωνία γέλιο και διασκέδαση.

Απορίας άξιον είναι πάντως που δεν έχει γίνει καμιά επανακυκλοφορία από τότε.

Θα προσπαθήσω να το βρω έστω και στα Αγγλικά ή και σε άλλη γλώσσα. Το μόνο που διαφέρει εξάλλου απ' την Ελληνική έκδοση είναι μόνο το καπάκι του κουτιού και τίποτ' άλλο.
 
φίλε boomer στο εξωτερικό έχουν γίνει αρκετές επανακυκλοφορίες. στην Ελλάδα δεν είδαμε καμιά δυστυχώς. συμφωνώ με τα λεγόμενα σου. είναι καθαρά παιχνίδι τύχης αλλά προσφέρει διασκέδαση απλόχερα
 
χαμος γινεται με επανακυκλοφοριες σε διαφορα πραγματα..

απο consoles μεχρι επιτραπεζια..

απορω γιατι στην Ελλαδα δεν παιρνουμε μπρος με τιποτα...

ειδικα αυτο το επιτραπεζιο θα ηταν πολυ ωραιο για να το μαθουν τα σημερινα μικρα παιδακια..
 
Και όμως επανακλοφορησε!!!!!!IMG_20201105_170658.jpg
Φαίνεται πολύ ωραίο κ αρκετά κοντά στο παλιό. Μακάρι να ακολουθήσουν κ άλλες τέτοιες επανακυκλοφοριες.
 
Το αγόρασα πριν μέρες για να το δωρίσω. Τη νεα έκδοση φυσικά απο τη GP.
btw η εισαγωγή με Ρακιντζή «πάει, πάει» έγραψε!:bow::beer::ylsuper:
 
Το είχε ο αδερφός μου κάπου στο 1990!

Η πλατφόρμα του παιχνιδιού ήταν από πλαστικό και ήταν εντυπωσιακή. Καμία σχέση με τη χάρτινη "φτινιάρικη" που βλ΄πεω στην πιο πάνω εικόνα. Βέβαια, άλλαξαν και οι εποχές. Πάμε σε πιο φιλικά προς το περιβάλλον υλικά.
 
Το είχε ο αδερφός μου κάπου στο 1990!

Η πλατφόρμα του παιχνιδιού ήταν από πλαστικό και ήταν εντυπωσιακή. Καμία σχέση με τη χάρτινη "φτινιάρικη" που βλ΄πεω στην πιο πάνω εικόνα. Βέβαια, άλλαξαν και οι εποχές. Πάμε σε πιο φιλικά προς το περιβάλλον υλικά.
Έχω την παλιά έκδοση και το ταμπλό είναι από χαρτόνι χοντρό, όπως όλα τα ταμπλό των επιτραπέζιων.
 
Μάλλον δεν το έγραψα σωστά. Ο πύργος ήταν από μαύρο πλαστικό.
 
Πίσω
Μπλουζα