[ΜΒ] Ghost Castle

Τι σχέση έχει με τους σατανιστές του 93;
 
E ο μπάμπάς θεώρησε ότι η νεκροκεφαλή, το φέρετρο, ο σκελετός και όλα τα υπόλοιπα θα με έκαναν να πάρω τον κακό, σατανιστικό δρόμο και το σούταρε το παιχνιδάκι μου :(
 
Εκείνη την περίοδο υπήρξε μια υστερία από ειδικούς και μη ενάντια σε ότι είχε σχέση με τον σατανισμό, το μακάβριο ή απλά το σκοτεινό. Δίκαια και άδικα ότι τραβούσε τα παιδιά και τους εφήβους είχε μπει στο μικροσκόπιο και μέσα από διάφορες λογικές ακροβασίες αποδεικνυόταν ότι θα οδηγούσε το παιδί στο σατανισμό. Είχα φτάσει στο σημείο να κυνηγάνε μουσική (από μέταλ ως Παπακωνσταντίνου και Χατζή), ταινίες (κυρίως τρόμου), κόμιξ και καρτούν (από Μπάτμαν ως Μίκυ Μάους) ε μέσα σε αυτό το κλήμα δεν είναι να απορείς πώς την πλήρωσε και ένα επιτραπέζιο με φέρετρα και νεκροκεφαλες....
 
Αν είναι ποτέ δυνατόν... αν και τώρα που το λέτε, θυμάμαι μια είδηση περί υπόπτων παιχνιδιών SEGA για σατανιστικά μηνύματα!

Ευτυχώς οι δικοί μου το πήραν στο ψιλό και δεν μου έκρυψαν κανένα παιχνίδι :p
 
Με έπιασε η προκοπή τώρα στο χωριό! ορίστε φώτος του παιχνιδιού. Εικόνα127.jpg

και άλληΕικόνα128.jpg μία που δεν χωρούσε πριν...

Εικόνα116.jpg

Εικόνα119.jpg

Εικόνα120.jpg

Εικόνα122.jpg

Εικόνα123.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ηταν το αγαπημενο μου! Αυτο κι ενα αλλο με ενα φαντασμα σε πυργο. Τα εχω κρατησει αλλα κανεις δε με παιζει! :)
 
καλως σας βρηκα εδω ολους! και βρηκα μια πολυ ωραια ενοτητα με επιτραπεζια παιχνιδια.

προσφατα εκανα παραγγελια το ghost castle μεταχειρισμενο επειδη το ειχα και εγω μικρος

και ειναι φοβερο παιχνιδι!! αλλα..... δεν θυμαμαι πως παιζετε ρε παιδια! χαχαχαχα!!

μηπως καποιος/α γνωριζει να μας θυμισει πως παιζετε η εχει καποιες


οδηγιες να μας τις ανεβασει να δουμε??


πρεπει να κανουμε αρχη με αυτο το φοβερο επιτραπεζιο!! σαν μικρο παιδι που πηρε το

παιχνιδι του αισθανομαι!!! :D
 
Ναι κ εγώ το είχα κ το έχω! Σίγουρα το έχω γιατί θυμάμαι ότι το ξετύπωσαν τα πιτσιρίκια μου τελευταία κ έπαιζαν αλλά τους το πήρα μετά για να μη το καταστρέψουν!!! :D

Το κουτί δεν είναι κ σε τόσο καλή κατάσταση απ'οτι θυμάμαι, αλλά το παιχνίδι είναι ακέραιο!
 
ρε παιδια καμια δευτερη νεκροκεφαλη παιζει να βρουμε γιατι ο βολος-γκαζακι δεν ενεργοποιει τις παγιδες σωστα :p σιγα μετα απο τοσα χρονια μην μου χε μεινει νεκροκεφαλη!! χαχαχα
 
Το έχω! Είναι λιγότερο τρομακτικό απ'ό,τι φαίνεται.
 
Το έχω κι εγώ αυτό το παιχνίδι, το "έσωσα" πρόσφατα από εκεί που ήταν καταχωνιασμένο. Μπορεί να είναι απλοϊκό, αλλά είναι άκρως διασκεδαστικό και έχει και αγωνία, ειδικά όταν πέφτει η νεκροκεφαλή (ομολογώ ότι όταν έπαιζα με ανυποψίαστους, έκλεβα λιγάκι και προσπαθούσα να τη ρίχνω σπρώχνοντάς την εκεί που ήθελα, πετύχαινε αρκετές φορές :cool: ) Θυμάμαι κι ότι μία φορά την έριξα και έκαψα το δικό μου πιόνι, αλλά ήταν πολύ αστείο, γιατί έπεσε το τσεκούρι και στάθηκε ακριβώς πάνω από το κεφάλι του πιονιού μου. :D
 
η διαφήμιση


...λίγο τρομακτικό το παιχνίδι...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tο εχω κι εγω ακομα, ενα απ τα λιγα παιχνιδια μου που σωθηκαν (τα αλλα επιτραπεζια ειναι το ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΩΝ ΓΝΩΣΕΩΝ, με το ηλιακο συστημα, και το αλλο το HOTEL).

Θυμαμαι στο Ghost Castle ηταν λιγο ταλαιπωρια το στησιμο του ταμπλο με τα χαρτονια και τις παγιδες, αλλα αξιζε τον κοπο, τουλαχιστον για την ηλικια που ειμασταν..Στο HOTEL ειχαμε ηδη φτιαγμενα μονιμως και κολλημενα με σελοτειπ ολα τα ξενοδοχια.. ;)
 
Ωραίος Παναγιώτη, θα το δω το μεσημέρι...

Τώρα είμαι στην δουλειά και σχολάω στις 06:00.. Μου ήρθε ειδοποίηση στο YouTube φυσικά..

Συνέχισε έτσι να κάνεις ωραίες παρουσιάσεις κλασσικών επιτραπέζιων, για να μαθαίνουν οι αδαείς και οι μικρότεροι.. ;)

Ειχα πει παλιότερα ότι το ghost castle είναι ένα από τα επιτραπέζια που μου σώθηκαν από παλιά... Μέγα λάθος, δυστυχώς.. Ψάχνω να το βρω κι αυτό.... :(
 
κρίμα. δεν ξέρω αν θα μπορέσεις να το βρεις πλέον. έστω να βρίσκαμε καινούρια έκδοση. ευχαριστώ
 
Το πιο χιλιοπαιγμένο επιτραπέζιο που είχα.Το συγκεκριμένο δεν είναι αυτό που είχα παλιά,αλλά κάποιο που ήρθε για να καλύψει το κενό που άφησε το άλλο...



GHOST CASTLE.JPG
 
Δε πειράζει, εμείς που το είχαμε παλιά και πλεον δε βρίσκεται (ειδικά το ελληνικό), ούτε καν στα ξένα δεν υπάρχει πλεον· κλαίμε με μαύρο δάκρυ...

Ωραίος!! ;)
 
Πίσω
Μπλουζα