[ΜΕΛΟ] Κάρτες Ντίσνεϋ

δηλαδη το περιτυλιγμα της δεκαετιας '70 ειναι αυτο που προσθεσε ο/η krios;
 
Ξέρει κανείς πόσες ήταν οι κάρτες της σειράς του '70; Βλέπω διάφορες που δεν υπάρχουν στο μεταγενέστερο σετ των 60 καρτών...
 
Lord_Makro είπε:
Ξέρει κανείς πόσες ήταν οι κάρτες της σειράς του '70; Βλέπω διάφορες που δεν υπάρχουν στο μεταγενέστερο σετ των 60 καρτών...
Οι μεγάλες ήταν 152 και οι ενδιάμεσου μεγεθους, γιατι αργοτερα βγηκε και ενα ακομα μικροτερο μεγεθος, ηταν 182.
 
Ευπαλινος μηπως θα σου ηταν ευκολο να βαλεις σε μια φωτογραφια μια καρτα ΜΕΛΟ μεγαλου,μια μεσαιου και μια μικρου μεγεθους για να δουμε τη διαφορα;
 
katerinak είπε:
Ευπαλινος μηπως θα σου ηταν ευκολο να βαλεις σε μια φωτογραφια μια καρτα ΜΕΛΟ μεγαλου,μια μεσαιου και μια μικρου μεγεθους για να δουμε τη διαφορα;
katerinak μικρου μεγεθους δεν διαθετω καμια. Στο post 17 εχω βαλει στην πανω σειρα καρτες μεγαλου μεγεθους και στις 2 πιο κατω καρτες ενδιαμεσου μεγεθους. Αν αυτο δεν βοηθα στη συγκριση, τοτε να επιχειρησω και παλι για να φανει καλυτερα.
 
Ευπαλίνος είπε:
katerinak μικρου μεγεθους δεν διαθετω καμια. Στο post 17 εχω βαλει στην πανω σειρα καρτες μεγαλου μεγεθους και στις 2 πιο κατω καρτες ενδιαμεσου μεγεθους. Αν αυτο δεν βοηθα στη συγκριση, τοτε να επιχειρησω και παλι για να φανει καλυτερα.
σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση,νομιζα οτι ειχες κι απ τα 3 σχεδια.Οι καρτες που ειχαν το μικροτερο μεγεθος ειναι περιπου σαν αυτες που προσθεσε ο Lord_Makro ;
 
katerinak είπε:
σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση,νομιζα οτι ειχες κι απ τα 3 σχεδια.Οι καρτες που ειχαν το μικροτερο μεγεθος ειναι περιπου σαν αυτες που προσθεσε ο Lord_Makro ;
Ελπιζω οτι διαθετει καποιος φιλος συλλεκτης. Θα του ζητησω οταν ερθει προς τα μερη μου καποια μερα να φερει μικρες καρτες για να τις δω και να τις φωτογραφησω.
 
Lord Makro, τις κάρτες και τα μάτια σου- άψογες!

στο πρώτο πόστ μου άρεσε η τρίτη κάρτα με την Μιννυ :) επίσης και η καρτα που της ζητά ο Μικυ να χορέψουν μαζί :flower: !

ε, είχες λόγο κάποτε να αγοράσεις σοκολάτα, όχι σαν σήμερα...σου αφηνε ντισνευ αποτυπωμα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σαν τα μάτια μου... ΟΚ!

Και καλά... και σήμερα τρώω σοκολάτες χαχα :)
 
katerinak είπε:
katerinak said:


μηπως εννοεις αυτες που φαινονται στη διαφημιση ;
Αυτες τις εχω ακομα!!!!!!!! :D

Ιδου...

DSC02257.jpg

DSC02258.jpg

Καθως επισης και διαφορες αλλες απο σοκολατες,γκοφρετες κλπ...

Να τες κι αυτες...

DSC02271.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πολυ ωραιες stayros!!!!καποιες απ τις καρτες disney family τις ειχαμε εγω και η αδερφη μου

Δεν ηξερα οτι υπηρχαν καρτες μελο με το ροζ πανθηρα και τα μαπετ

:thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
βρηκα ενα βιντεο που μολις ανεβηκε στο ΥΤ και εχει φωτογραφιες απ το αλμπουμ ΜΕΛΟ "ο μαγικος κοσμος του Ντισνεϋ" και τις καρτες

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατερινα αυτο ειναι το καλυτερο βιντεο που εχω δει! Ευχαριστουμε κι εσενα και το παιδι που το ανεβασε, ειναι τρομερο να βλεπεις αυτα τα χαρτακια και να ξυπνου τοσες αναμνησεις, εικονες, ηχοι, γευση. Συγκινηθηκα πολυ, μπραβο του και για την παρουσιαση, ειναι εξαιρετικη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ και εγώ όλους εσάς για τις κάρτες και τα βίντεο!!!! Τα είχα ξεχάσει τα χαρτάκια αυτά αν και τα μάζευα!!!! Πως θα ήθελα να φάω πάλι μια Μέλο :flower: !!!!!!
 
Τις κάρτες του Ευπαλίνου πρέπει να είχα και εγώ (κάποιες δλδ από αυτές :xm: ) και αν τύχαινε καμιά διπλή την κόλλαγα στα λευκώματα των φιλενάδων μου (ξέρετε... στο "Χαρίστε μου κάτι... ":biglaugh: )

 


Κατερινάκι, πολύ συγκινητικό το βιντεάκι... σνιφ...
:precry:
 
Πίσω
Μπλουζα