Μία είδηση που λίγο σας ενδιαφέρει...

Plink είπε:
Παιχνίδια μόνο από εξωτερικό ...έως 45 ευρώ οι καινούργιες κυκλοφορίες...μην δίνετε τα 70άρια που ζητάνε εδώ...
Φίλε Plink αν όντως τα παιχνίδια έχουν έως 45 ευρώ στο εξωτερικό, τι να πω για τη κατάσταση που επικρατεί εδώ.

Δυστυχώς τον τελευταίο καιρό εμφανίζονται φαινόμενα cartel στην Ελληνική αγορά, φαινόμενα που εκτός από τα παιχνίδια έχουν εξαπλωθεί και στο hardware.

Ενώ σε όλο το κόσμο οι τιμές πέφτουν, στην Ελλάδα 3-4 μεγάλες αλυσσίδες hardware - software έχουν τις ίδιες τιμές, στα ίδια προϊόντα και μάλιστα τις αλλάζουν πάντοτε εναρμονισμένα προς τα πάνω και με ελάχιστη χρονική διαφορά.

Είναι ιδέα μου;
 
@ Amigos

Φυσικά και δεν είπα να μην λέμε τα άσχημα της κάθε κονσόλας.

Άλλωστε γι αυτό και αυτό το post,ώστε να ενημερωθώ και να ενημερώσω. :eek:

Έτσι και αλλιώς αν δεν είχε ελαττώματα θα ήτανε αγαπημένη από όλους πράγμα το οποίο δεν πολυφαίνεται. :D

Μέρα με την νύχτα πάντως τα γραφικά με σχέση με του 360.

Μπορεί να είμαι ψιλοnoob αλλά αυτήν την εντύπωση σχημάτισα παίζοντας το prologue...

Που να αρχίσουν να το εκμεταλλεύονται και πλήρως τι έχει να γίνει... :bow:
 
prologue είναι όλα τα λεφτά πράγματι αυτό είχα δει τότε και εγώ και το είχα πάρει το ps3 .. αυτά είναι τα καλά του blue ray αλλα και του καλού hardware ...

πίστεψε με δεν εχω αντιπάθεια σε καμία κονσόλα... και το σχόλιο δεν απευθυνόταν σε εσένα... :)
 
Καμιά πίστα σας από LBP θα δούμε εδώ μέσα?
 
Mε γειές το Ps3 και απο μένα, πολύ καλή η προσφορά και άξια το τσίμπησες. Τα games με 45ε πού τα ήβρατε ρε παλουκάρια ? Εγώ στα 56 του play.com είμαι, το play-asia δεν δίνει αποστολές games σε ευρώπη ( τουλάχιστον έτσι λένε στο site )...

Τώρα στο Versus Xbox θέμα, εγώ πιστεύω ότι είναι καθαρά τι θέλει ο καθένας. Αμα θές ...πλειάδα games, παίρνεις Xbox, άμα θές blu-ray παίρνεις PS3...Στα παιχνίδια είναι τα ίδια, δηλαδή τώρα οι διαφορές είναι αστείες και σιγά σιγά τα exclusives χάνονται. Κατα τα άλλα, θεωρώ πως μιλάμε για 2 ψιλοίδια μηχανήματα, με λιγα πλεονεκτήματα απο τη μία και την άλλη πλευρά να αλληλοκαλύπτονται στην ουσία. Στο multimedia τομέα όμως, το PS3 νομίζω ότι έχει προβάδισμα κυρίως λόγω του Blu-ray, μιάς και σάν σκέτο player θεωρείται απο τα κορυφαία, ενώ το DVD upscaling είναι επίσης καλύτερο.
 
Καλορίζικο!

Για μένα τα Uncharted & LittleBigPlanet πρέπει να είναι οι πρώτες σου αγορές από τα exclusives. Ελπίζω να το ευχαριστηθείς!
 
Shock είπε:
Καμιά πίστα σας από LBP θα δούμε εδώ μέσα?
Είναι η επόμενη αγορά μου το LBP...έχω ακούσει πολλά καλά για αυτό τον τίτλο!

Other_Reality είπε:
Mε γειές το Ps3 και απο μένα, πολύ καλή η προσφορά και άξια το τσίμπησες. Τα games με 45ε πού τα ήβρατε ρε παλουκάρια ? Εγώ στα 56 του play.com είμαι, το play-asia δεν δίνει αποστολές games σε ευρώπη ( τουλάχιστον έτσι λένε στο site )....
Φυσικά Ebay...έχω πάρει αρκετές φορές παιχνίδια από εκεί.

Σφραγισμένα και καινούργια φυσικά...από 12 (ναι 12!!!!) έως 47 για την ακρίβεια ευρώ (το burnout paradise) την πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας
 
Έμεινα εκστασιασμένος με τις blue-ray ταινίες και διαπίστωσα ότι σύντομα θα χρειαστώ και ένα τηλεκοντρόλ για αυτήν την δουλειά.(το χειριστήριο δεν μου κάθεται καλά στον λαιμό).

Βρήκα στα seven κάτι ωραία μικρά και συμπαθητικά τηλεκοντρόλ με 12 και 15 ευρώ (logic3 και μία άλλη,δεν θυμάμαι τα οποία συνδέονται με usb αν κατάλαβα καλά.).

Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι παρόμοιο?

Αξίζει το ''ρίσκο'' να πάρω ένα τέτοιο γιατί το χοντροκομμένο γνήσιο του ps3 δεν με συγκινεί... :wait2:
 
Pooky είπε:
Ενώ σε όλο το κόσμο οι τιμές πέφτουν, στην Ελλάδα 3-4 μεγάλες αλυσσίδες hardware - software έχουν τις ίδιες τιμές, στα ίδια προϊόντα και μάλιστα τις αλλάζουν πάντοτε εναρμονισμένα προς τα πάνω και με ελάχιστη χρονική διαφορά.

Είναι ιδέα μου;
Όταν λες αλυσίδες αναφέρεσαι στα μαγαζιά; Γιατί οι τιμές καθορίζονται στο μεγαλύτερο βαθμό από τους εισαγωγείς/αντιπροσώπους...
 
Grip είπε:
Αξίζει το ''ρίσκο'' να πάρω ένα τέτοιο γιατί το χοντροκομμένο γνήσιο του ps3 δεν με συγκινεί... :wait2:
Πάρε οποιοδήποτε χειριστήριο θέλεις. Την δουλειά τους την κάνουν μια χαρά!
 
αν επαιζε matroska θα το σκεφτομουν σοβαρα και εγω να το επαιρνα για media center και κανα gran turismo και god of war.αλλα μαλλον θα παω σε λαπτοπ
 
Υπάρχει πρόγραμμα που μετατρέπει τα MKV σε VOB τα οποία και παίζει μια χαρά.
 
αν ειναι να καθομαι να κανω μετατροπες.......μαλλον θα χτυπησω ενα τελευταιας εσοδειας laptop να παιζει και 1080p mkv και το ps3 μπορει να με απασχολησει στο μελλον.
 
trooper13 είπε:
ενα τελευταιας εσοδειας laptop να παιζει και 1080p mkv
Μωρέ,720p να παίζει κι είσαι ΟΚ,τι να το κάνεις το 1080p στην οθόνη ενός laptop,εκτός αν το συνδέσεις σε Full HD TV βέβαια...
 
μα γραφω πιο πανω οτι το θελω για media center.αν ηταν να βλεπω στην οθονη του laptop θα εβλεπα μονο divx.τι να τα κανεις τα mkv στην 15αρα.για την ωρα θα το συνδεω στην 40αρα hd ready που εχω στο σαλονι και ελπιζω μεχρι το καλοκαιρι για αγορα 50αρας pionner kuro.
 
Έχεις δίκιο,δεν το είχα δει...
 
Πίσω
Μπλουζα