"Μαγικές" βραδυές με τους Αδελφούς Χαϊτίδη

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Αντιδράσεις
291
"Προχώ" λαικό πρόγραμμα (σε παρακμιακά κανάλια) που επηρρέασε (και στραπατσάρισε ανεπανόρθωτα) το πολιτισμικό μου γίγνεσθαι.

[video=youtube;a3fT-hhJluQ]

Rakeesh

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
965
Πάντως εμενα μου έκανε εντύπωση ότι ήξεραν να παίζουν και να τραγουδάνε οποιο, μα οποιο τραγούδι τους ζητούσαν!!!!

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
2.882
Παντα ηθελα να παω στη θρυλικη ταβερνα στη Βαρυμπομπη!

Ωραιοι τυπαδες και παραστατικοτατοι!

Μαλιστα εχουν γραψει μια απο τις πιο επικες Ελληνικες τραγουδαρες("Χαος"), τοσο σε συνθεση οσο και απο αποψη βιντεοκλιπ...

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΕΣ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ!

Να δουμε ζεστα ενα μαζικο RetroManiX Gathering στη Βαρυμπομπη??

Stormwatch

RetroNuts!
Αντιδράσεις
102
Ολα τα λεφτά τα παλληκάρια. Πρέπει να ακούσω "Κάλτσα" live.

To solo στο "Αχ, έρωτα" είναι τουλαχιστον στα επίπεδα του Mr Crowly

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

theforce

Retro Member
Αντιδράσεις
4
Stormwatch είπε:
Ολα τα λεφτά τα παλληκάρια. Πρέπει να ακούσω "Κάλτσα" live
Τι γέλιο!

Στις πρώτες ζωντανές εκτελέσεις από το στούντιο που τους φιλοξενούσε, κάποια στιγμή στο ρεφραίν ("γιατί η ζωή δεν είναι κάλτσα να τη μαντάρουμε") έβγαζε την κάλτσα που φορούσε και την επιδείκνυε στην κάμερα!

Αργότερα, έγινε πιο ποιοτικός κι έφερνε μαζί του έξτρα κάλτσα αφόρετη και σιδερωμένη.

Edit:Ακυρο, τώρα είδα το πρώτο βίντεο, οπότε το έχετε δει κι εσείς...

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Αντιδράσεις
291
Πάρτε και με "τρολιά" με τους Αδελφούς Χαιτίδη ...

xaitidis-095.jpg

Efxaristo το blog "trashmania" για την ευγενική χορηγία.

RIO

Retro Horrormaniac
Αντιδράσεις
9.134
Wally είπε:

χαχαχα.. τι έπος είναι αυτό; Δεν τον ήξερα τον τύπο... :D Τι θεικά φωνητικά είναι αυτά; ΟΛοιλοιλοιλολολολοιιιι.....

Rinus Cesar

RetroNuts!
Αντιδράσεις
97
Rakeesh είπε:
Πάντως εμενα μου έκανε εντύπωση ότι ήξεραν να παίζουν και να τραγουδάνε οποιο, μα οποιο τραγούδι τους ζητούσαν!!!!
Α μπράβο !!! Κι εμένα πολύ μού άρεσε αυτό που κάνανε από την τηλεόραση [από το κανάλι, όπου κάνανε εκπομπή] : Τους παίρνανε τηλέφωνο τηλεθεατές, τους ζητούσανε τραγούδι κι αυτοί - με μπουζούκι, κιθάρα και φωνή - το παίζανε !!! Μια φορά έδειξαν στην εκπομπή τους το παρακάτω βιντεοκλίπ τραγουδιού τους, το οποίο είναι γυρισμένο στην ταβέρνα τους στη Βαρυμπόμπη !!! Και στο τέλος, ο ένας αδελφός Χαϊτίδη είπε σε εμάς τους τηλεθεατες : "είδατε, λοιπόν, σε αυτό το βίντεο πόσο ωραία και απλά διασκεδάζουμε εμείς στο μαγαζί μας" !!! Πάρτε, λοιπόν, μια γεύση :

[video=youtube_share;1adjpO3vScg]

Και σημειωτέον : Ο τύπος που παίζει μπουζούκι είναι φοβερός μουσικός, δεξιοτέχνης μπουζουξής !!! Προσέξτε πόσο καθαρή διπλοπενιά έχει !!! Ούτε ... μισό φάλτσο δεν ακούγεται όταν παίζει μπουζούκι !!!

Σε κάποια εκπομπή πήρε τηλέφωνο ένας ακροατής και ζήτησε από τους Αφους Χαϊτίδη το "Αγριολούλουδο", που λέει ο Καζαντζίδης !!! Κι εγώ ... δεν έχασα την ευκαιρία !!! Έπιασα κι εγώ το μπουζούκι και ... ακολούθησα τον Χαϊτίδη στα "πατήματά" του την ώρα που έπαιζε το τραγούδι !!! Κι αυτό επειδή, όποτε άκουγα το τραγούδι απ' την κασέτα, δυσκολευόμουν, κάπως, να "βγάλω" την εισαγωγή του [μπορεί να έχω πολύ καλό μουσικό αυτί, πλην όμως ... αυτό δεν σημάίνει ότι μπορεί να τα "πιάσει όλα"] !!! Όμως ... βλέποντας στην τηλεόραση τα δάχτυλα του Χαϊτίδη να παίζουν την εισαγωγή του τραγουδιού, κατάφερα και την έβγαλα κι εγώ :cool: :cool: :cool:

Wally πρότεινε :

Να δουμε ζεστα ενα μαζικο RetroManiX Gathering στη Βαρυμπομπη??

Μέσαααα ... και το συζητάς ??? Από τώρα δηλώνω συμμετοχή :p :p:cool:

Wally

Retired Admin
Αντιδράσεις
2.882
Δεν το ειχα πει για πλακα. Απλα μαζευομαστε δυσκολα. Τωρα που κρυωνει ο καιρος αν ειναι να κανονισω με την Κατερινα να το οργανωσουμε...

caprice

RetroMasteR
Αντιδράσεις
81
Άμα δεν βάλετε ¨ (διαλυτικά) στο επίθετο, εγώ δεν πάω πουθενά να το ξέρετε :p

D@redevil

Retired Admin
Αντιδράσεις
293
caprice είπε:
Άμα δεν βάλετε ¨ (διαλυτικά) στο επίθετο, εγώ δεν πάω πουθενά να το ξέρετε :p
Το φτιάξαμε κυρία μου! :)