Μαντάμ Σουσού (1986 ΕΡΤ2)

candy

RetroNuts!
Joined
25 Ιουν 2006
Μηνύματα
1.578
Αντιδράσεις
82
Μαντάμ Σουσού (1986), ΕΡΤ2


Πρεμιέρα: Κυριακή 4/5/1986



RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Μαντάμ_Σουσού_%281986%29

Μεταφορά του ομώνυμου μυθιστορήματος του Δημήτρη Ψαθά με θέμα μια ιδιαίτερα γραφική αριστοκράτισσα του Κολωνακίου, που από την απόλυτη φτώχια που βίωνε με τον σύζυγό της Παναγιωτάκη βρίσκεται ξαφνικά στα πλούσια σαλόνια να ονειροβατεί, για να καταλήξει πάλι στη πρότερη ζωή της...Στον πρωταγωνιστικό ρόλο η Άννα Παναγιωτοπούλου που δίνει ρεσιτάλ ερμηνείας, ξεδιπλώνοντας ετσι το αναμφισβήτητο ταλέντο της. Υπέροχη σειρά... :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ καλή σειρά και η πιο πετυχημένη μεταφορά του βιβλίου στην μικρή οθόνη. Άπαιχτος και ο Πάνος Χατζηκουτσέλης στον ρόλο του μπάτλερ (Παμινό!)
 
Αν δεν κάνω λάθος την έδειξε πέρσι σε επανάληψη το ΕRT SAT, άρα υπάρχει στην ΕΡΤ….. :)
 
και ο αγγελος αντωνοπουλος εκανε τον κατακουζηνο, τον δευτερο συζυγο που της εφαγε και τα λεφτα. μανταμ σουσου ντε βουθουλας
 
Πολυ μου αρεσε (και) η σειρα αυτη,αντε να ξυπνησει η ΕΡΤ να την ξαναδουμε...!!!
 
Ξεκινάει σήμερα σε επαναλήψη απο το ERT SAT, με 2 επεισόδια την εβδομάδα :)
 
Ήδη κυκλοφορεί στο μπλέ και άσπρο η Μαντάμ ... :)
 
Ωρες και μερα ξερεις papakis3 (την ειχα πετυχει πριν καμμια βδομαδα ενα βραδυ κατα τις 1:30) αυτην την φορα δεν μου γλυτωνει.
 
AARDVARK το καλύτερο και ποιό σίγουρο είναι να μπεις στο site της ΕΡΤ και δεις το προγραμμά της ERT Sat
 
papakis κάνε το καλό και μαγνητοσκόπησε (ή πιο σωστά ντιβιντόκαψέ) την αν μπορείς!
 
απ το στόμα της Μαντμ Σουσού άκουσα κορυφαία απάντηση στο compliment που της έγινε:

-Κυρία μου είστε χάρμα οφθαλμών!!!

-...Merci και το γνωρίζω!!!!!

:D
 
Η Μαντάμ Σουσού υπάρχει για κατέβασμα στο Blue White! πίστευτο κι όμως αληθινό! Δεν ξέρω πόσα επεισόδια, νομίζω με μία γρήγορη ματιά που έριξα τα περισσότερα!!!!
 
Aπο αυτην την βδομαδα "Ραδιοτηλεοραση" με Μανταμ σουσου .

1 dvd 2 επεισοδια.
 
Πίσω
Μπλουζα