Μαντάμ Σουσού (1986 ΕΡΤ2)

εγω βλέπω να τα παίρνω απο Ραδιοτηλεοραση. ελπιζω να εχουν κανει καμια επεξεργασία...
 
Ειδα κι εγω τη διαφημιση της Ραδιοτηλεορασης...!!

Ενδιαφερον κι ελπιδοφορο για τη συνεχεια,αν μη τι αλλο,που υστερα απο το ''Μινορε της αυγης'' η Ραδιοτηλεοραση δινει και τη ''Μανταμ Σουσου''...!
 
AADVARK δεν ξέρω πως να σε ευχαριστήσω, να είσαι καλά, για την ενημέρωση χαμπάρι δεν θα είχα πάρει και θα την είχα πατήσει όπως με την Λωξάντρα που έχασα τα πρώτα επεισόδια.Johnk10 απλά :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
 
Τιποτα χαρα μου ειναι. :)

[edit] dead pic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμιζω σε ολους οτι ΣΗΜΕΡΑ κυκλοφορει το 1ο DVD της Μανταμ Σουσου με την Ραδιοτηλεοραση.....

(δεν ειναι τυχαιος ο τροπος που το εγραψα,αφου στην ουσια αυτο συμβαινει,ποιος θα επαιρνε το περιοδικο αν δεν ειχε το DVD μαζι...; :D )
 
kαι ομως πιο ρετρο περιοδικο δεν υπαρχει ,τουλαχιστον 30 χρονια κυκλοφοριας με σπονσορα την ΕΡΤ. :cool:
 
Λοιπον,το πηρα....

Εντυπωσεις:Καταρχην εχει μονο 2 επεισοδια ανα DVD,αρα παμε για 13 DVD,μια και η σειρα ολοκληρωθηκε σε 26 επεισοδια....

Η ποιοτητα της εικονας δεν ειναι κακη,αλλα ουτε και αριστη απο την αλλη.Ενταξει,φαινεται η ηλικια της σειρας,μην τα θελουμε κι ολα δικα μας αλλωστε,απλα θα ηθελα λιιιγο καλυτερη επεξεργασια....

Anyway,αν η Ραδιοτηλεοραση συνεχισει ετσι,νομιζω θα ανεβασει κυκλοφορια σε μονιμη βαση....!!
 
To βλεπω τωρα :) - εχουν ενδιαφερον και οι ηθοποιοι καποιων αλλων ρολων πχ ο Ζωγραφος , ο Κουρεας ...να 'ταν τα νιατα 2 φορες :biglaugh:
 
"Κατακαημενε Μπύθουλα"

Για οποιον θυμαται η σειρα το 1973-74 έργο μετετράπη από τον συγγραφέα, σε ασπρόμαυρο σίριαλ 65 επεισοδίων, που μεταδόθηκε, με σκηνοθέτη τον Μήτσο Λυγίζο και με την Άννα Παϊταζή στον κύριο ρόλο, από την τότε ΥΕΝΕΔ.

Εκτος απο την Άννα Παϊταζή στον κυριο ρολο συμπρωταγωνιστης ,πρεπει να ηταν, ο Ιάκωβος Ψαρράς.

"Ζαργανα μου"

[edit] Dead pic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
jlaska welcome

Να σε πληροφορησω οτι δεν υπαρχουν πραγμτα για κατεβασμα εδω,ειναι φορουμ συζητησης.

Θα χαρουμε να συμμετεχεις
 
AARDVARK είπε:
"Κατακαημενε Μπύθουλα"
Για οποιον θυμαται η σειρα το 1973-74 μετετράπη από τον συγγραφέα, σε ασπρόμαυρο σίριαλ 65 επεισοδίων, που μεταδόθηκε, με σκηνοθέτη τον Μήτσο Λυγίζο και με την Άννα Παϊταζή στον κύριο ρόλο, από την τότε ΥΕΝΕΔ.

Εκτος απο την Άννα Παϊταζή στον κυριο ρολο συμπρωταγωνιστης ,πρεπει να ηταν, ο Ιάκωβος Ψαρράς.

2003257370852387489_fs.jpg

Η πρώτη ΜΑΝΤΑΜ ΣΟΥΣΟΥ εκανε πρεμιερα στην ΥΕΝΕΔ στις 6 Οκτωβριου 1972. Ολοκληρωθηκε σε 65 επεισοδια των 15 λεπτων.Ο Ιακωβος Ψαρρας ηταν ο Παναγιωτακης και Μηνας Κατακουζηνος ο...αλλα αυτο ας το κρατησω για το κουίζ! Επισης εχω την εντυπωση οτι εμφανιστηκε και ο Χρηστος Πολιτης στη σειρα.
 
johnalepou είπε:
Η πρώτη ΜΑΝΤΑΜ ΣΟΥΣΟΥ εκανε πρεμιερα στην ΥΕΝΕΔ στις 6 Οκτωβριου 1972. Ολοκληρωθηκε σε 65 επεισοδια των 15 λεπτων.Ο Ιακωβος Ψαρρας ηταν ο Παναγιωτακης και Μηνας Κατακουζηνος ο...αλλα αυτο ας το κρατησω για το κουίζ! Επισης εχω την εντυπωση οτι εμφανιστηκε και ο Χρηστος Πολιτης στη σειρα.
Η Άννα Παϊταζή έφυγε στις 02/07/09. Ο θεός να αναπαύσει την ψυχή της
 
Ελα τωρα. Ο Συνταγματαρχης Βαρτανης η αλλιως...κατα κοσμον...

Αγγελος Αντωνοπουλος!
 
tolis είπε:
Ελα τωρα. Ο Συνταγματαρχης Βαρτανης η αλλιως...κατα κοσμον...Αγγελος Αντωνοπουλος!
Οχι βεβαια. Στην αυθεντικη σειρα ο Κατακουζηνος ηταν... ελα Γιαννη πες το να μην στο χαλασω!
 
Η σειρα ειχε εξαιρετικους ηθοποιους.

Μια που μου εμεινε ηταν η υπηρετρια της Σουσου, ο Παναγιωτακης, και ο Τασος Χαλκιας δεν επαιζε τον κουρεα?

Επισης.. η γραμματεας Σοφι (στην Ντολτσε Βιτα) δεν ηταν μια απο τις υπηρετριες στο πλουσιο σπιτι της Σουσου?

Ωραιο επεισοδιο, ηταν εκεινο με τον πινακα ζωγραφικης, οπως και τον σκυλι Βεληγκεκα, που καπως το αλλαξε ονομα η μανταμ Σουσου
 
η ηθοποιος που εκανε την υπηρετρια και επαιζε στο ντολτσε βιτα αλλα και σε πολλα αλλα οπως οδος ανθεων και 10 λεπτα κηρυγμα λεγεται γαληνη τσεβα..ο παναγιωτακης ειναι ο θανασης παπαγεωργιου που εκανε και την σκηνοθεσια της σειρας
 
Λορένα είπε:
οπως και τον σκυλι Βεληγκεκα, που καπως το αλλαξε ονομα η μανταμ Σουσου
Μπονζούρ και μπονσουάρ, μαντάμ-Πανωραία μου...

Δεν τον έλεγαν Βεληγκέκα. Καραβαγγέλη τον έλεγαν. ;)

Και επειδή το "καραβαγγέλης" μυρίζει μπυθουλίασις και τσοκαρία, η ερίτιμος κυρία το ήλλαξε επί το αριστοκρατικότερον "Καραβάν" (το οποίο προφέρεται όπως το "κρουασάν"... :p )

και ημπορεί να το προφέρει και ο πρέσβυς της Γαλλίας, χωρίς να δυσαρεστηθεί ο πρέσβυς της Αγγλίας... :cool:

Πλάκα-πλάκα σκέφτομαι ότι αυτήν την εποχή η μαντάμ-Σουσού θα έκανε θραύση με το "πτωχή Ελλάς"......
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα