Μεγαλύτερος γόης του ελληνικού κινηματογράφου Γ Μέρος

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Άρης12
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Ποιος ήταν ο μεγαλύτερος γόης του ελληνικού κινηματογράφου το 1950-1960;

  • Γιώργος Φούντας

  • Δημήτρης Χορν

  • Βύρων Πάλλης

  • Θανάσης Μυλωνάς

  • Νίκος Τζόγιας

  • Γιώργος Καμπανέλης

  • Στέφανος Στρατηγός

  • Βαγγέλης Σειληνός

  • Γιώργος Πάντζας

  • Θεόδωρος Δημήτριεφ


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο μετά την ψηφοφορία.

Άρης12

Retro Member
Joined
18 Δεκ 2019
Μηνύματα
109
Αντιδράσεις
137
Εδώ ψηφίζουμε κάποιους παλιότερους γόηδες δεκαετιών 50-60.

Μέχρι 5 ψήφους.
 
Θανάσης Μυλωνάς , πολύ εντυπωσιακός άνδρας , εκφραστικότατος ηθοποιός και πολύ συμπαθής σαν άνθρωπος , τον είχε γνωρίσει ο πατέρας μου μέσω της δουλειάς του (δεν δούλευε σε κινηματογραφικά , τηλεοπτικά πλατό ή σε θέατρα) καθώς είχε τον κύριο Θανάση Μυλωνά πελάτη , προσγειωμένος , ευγενής και φιλικός , δίχως τουπέ
 
Ψήφισα Γιώργο Καμπανέλη, Θεόδωρο Δημήτριεφ (ο ναυτικός στο Σόι του Φανούρη) και τα φιλαράκια Γιώργο Πάντζα και Βαγγέλη Σειληνό.

Οι δυο πρώτοι νομίζω ότι είναι από τους μεγαλύτερους γόηδες όλων των εποχών στον ελληνικό κινηματογράφο.

Όσο για το Βύρωνα Πάλλη τον έβαλα γιατί τον θεωρώ περίπτωση Άγγελου Αντωνόπουλου, χωρίς να δείχνει γόης είχε τεράστιες συμπάθειες στο γυναικείο φύλο.

Σκέφτηκα να βάλω και το Γιώργο Οικονομίδη για να δω αν τον θεωρείτε γοητευτικό αλλά είχαν κλείσει οι θέσεις.
 
@'Αρης12 Με τη καμία ο Γιώργος Οικονομίδης γοητευτικός , συμπαθής και υπερταλέντο ναι
 
@'Αρης12 Με τη καμία ο Γιώργος Οικονομίδης γοητευτικός , συμπαθής και υπερταλέντο ναι


Νομίζω πως και αυτός και ο Άλκης Στέας άρεσαν πολύ. Αλλά θα ήθελα και γυναικείες γνώμες ν' ακούσω.
 
Χόρν και Σειληνός εννοείται, αν και σαν χαρακτήρες δεν ήταν και οι καλύτεροι.
Έπρεπε να βάλω και τον Θεόδωρο Δημήτριεφ, όντως στην ταινία " ο Φανούρης και το σόι του" είναι κούκλος.
 
Νομίζω πως και αυτός και ο Άλκης Στέας άρεσαν πολύ. Αλλά θα ήθελα και γυναικείες γνώμες ν' ακούσω.
Συμφωνώ με την @kommatia_naginei . Συμπαθεστατος ναι, αλλά όμορφος ο Γιώργος Οικονομίδης δεν νομίζω. Όσο για τον Άλκη Στέα, ποιός είναι; Μου βγάζει κάποιον παλιό παρουσιαστή
 
Συμφωνώ με την @kommatia_naginei . Συμπαθεστατος ναι, αλλά όμορφος ο Γιώργος Οικονομίδης δεν νομίζω. Όσο για τον Άλκη Στέα, ποιός είναι; Μου βγάζει κάποιον παλιό παρουσιαστή



Ωραία μου λύθηκε η απορία, ο Γιώργος δεν ήταν γόης. :D

Ο Άλκης Στέας ήταν ο παρουσιαστής του Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης. Νομίζω έχει παίξει σε μια ελληνική ταινία με το Ρίζο και τη Ναθαναήλ.

Δεύτερη απορία, θα θεωρούσατε γόη το Στέφανο Ληναίο;
 
Ωραία μου λύθηκε η απορία, ο Γιώργος δεν ήταν γόης. :D

Ο Άλκης Στέας ήταν ο παρουσιαστής του Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης. Νομίζω έχει παίξει σε μια ελληνική ταινία με το Ρίζο και τη Ναθαναήλ.

Δεύτερη απορία, θα θεωρούσατε γόη το Στέφανο Ληναίο;
Οχιιι
 
Δεν ψηφιζω ακομη, αλλα θα πω κι εγω την γνωμη μου ως εκπροσωπος του ενος εκ των δυο φυλων και συγκεκριμενα του γυναικειου, αφου αυτο ζηταει ο Αρης.
Λατρευω τον Γιωργο Οικονομιδη, αλλα δεν θα τον εβαζα σε καμια περιπτωση σε δημοσκοπηση για γοηδες.
Τον Αλκη Στεα τον θυμαμαι πολυ καλα. Γλυκουλης ηταν, αλλα ουτε αυτος κανει για εδω.
Οσο για τον Στεφανο Ληναιο, η απαντηση μου ειναι αυτη: Ποτε, των ποτων, ποτε!
 
Νομίζω ξέχασα να βάλω τον Λάμπρο Κωνσταντάρα με τους παλιότερους.

Στο Ούτε γάτα ούτε ζημιά ήταν αρκετά καλός.
 
καλα λετε για τον γκλετσο και εχετε βαλει εδω εναν που κατα δηλωση του,δεν ξερω αν εχει γινει και δημοσια γιαυτο δεν λεω ποιος
εχει παει με 500 γυναικες και 50 αντρες
 
Περιεργως εδώ θα μπορούσα να ψηφίσω και τα 2/3 της λίστας! Μυλωνάς, Χορν, Δημητριεφ, και Στρατηγός πήραν 1 ψήφο μου (Τον Στρατηγό μαλιστα δεν το είχα καν στα υπόψιν μου, αλλά είδα πρόσφατα ξανά "Το κορίτσι με τα μαύρα" και εκεί διαπίστωσα ότι όντως υπήρξε και ωραίος κ σεξυ άνδρας). Οριακά άφησα έξω τους Καμπανελλη κ Φουντα.
Edit: Τους Παντζα κ Σειληνο θα τους έβλεπα μάλλον στους γοηδες των 60s. Στη δεκαετία του 50 ίσα που είχαν κάνει τα πρώτα τους βήματα
 
Ο Μπάρκουλης γράφει στο βιβλίο του πως η μάνα του υπολόγιζε σε 250 τις γυναίκες που είχε πάει σημειώνοντάς τις σε χαρτί και ο πατέρας του τις απάντησε κάποτε: Βάλε 4000 για να 'σαι μέσα.
 
Περιεργως εδώ θα μπορούσα να ψηφίσω και τα 2/3 της λίστας! Μυλωνάς, Χορν, Δημητριεφ, και Στρατηγός πήραν 1 ψήφο μου (Τον Στρατηγό μαλιστα δεν το είχα καν στα υπόψιν μου, αλλά είδα πρόσφατα ξανά "Το κορίτσι με τα μαύρα" και εκεί διαπίστωσα ότι όντως υπήρξε και ωραίος κ σεξυ άνδρας). Οριακά άφησα έξω τους Καμπανελλη κ Φουντα.
Edit: Τους Παντζα κ Σειληνο θα τους έβλεπα μάλλον στους γοηδες των 60s. Στη δεκαετία του 50 ίσα που είχαν κάνει τα πρώτα τους βήματα


Ξαναδες τον Στρατηγό και με τη Λάσκαρη στον Ατσίδα.
 
Υστερα απο μια τετοια δηλωση, μπορω να ρωτησω αν μπορουμε να ψηφισουμε το ιδιο ονομα τρεις φορες; :p:D



Ψήφισε Νέγκα πρώτα και μετά θα βρω τρόπο να γίνει ζαβολιά εδώ. :D
 
Πίσω
Μπλουζα