Μεξικάνικες / Ισπανόφωνες σαπουνόπερες

Salma Hayek, Teresa :).

B_DzuxEUQAA95mo
 
Το είχα διαβάσει σε ένα σάιτ. Την είχε προβάλλει και η ερτ, τότε δεν έβλεπα πολλά απ' αυτά, παρακολουθούσα την Αγριόγατα, θα έβλεπα και το Τοπ Μόντελ με τη Μαλού Μάντερ αν το είχα πάρει είδηση.
 
Το είχα διαβάσει σε ένα σάιτ. Την είχε προβάλλει και η ερτ, τότε δεν έβλεπα πολλά απ' αυτά, παρακολουθούσα την Αγριόγατα, θα έβλεπα και το Τοπ Μόντελ με τη Μαλού Μάντερ αν το είχα πάρει είδηση.
Την είχε βάλει η ΕΡΤ πω πω τι λες τώρα, πολύ κριμα που δεν το πήραμε είδηση. Δύσκολο να βρεθεί σήμερα, η νέα σειρά Τερεσσα του 2011δεν είναι το ίδιο καμιά σχέση με την παλιά. Και παίζει μια αντιηρωιδα.
 
Τότε είμαστε μικρά. Και κάτι αμερικάνικες κωμικές τις έβλεπα λόγω μιας φίλης.
 
Τότε είμαστε μικρά. Και κάτι αμερικάνικες κωμικές τις έβλεπα λόγω μιας φίλης.
Οι του 80 τηλενουβέλες δεν ήταν και τόσες υπερβολικές σαν αυτές του σήμερα και τοσο εξωπραγματικές.

H μεξικάνικη σειρά με την μεγαλύτερη τηλεθέαση ever είναι το αίμε αγάπη μου η αλλιώς άγρια καρδιά σε παγκόσμιο επίπεδο όχι μόνο στο Μεξικό
 
Δείτε στο τιουμπι ένα κανάλι που λέγεται why telenovelas are hell, έχει μαριμαρ, rosalinda ,Μαρία Μερσεντές , τερεσσα, Ρούμπι. Πολύ πλάκα, φοβερός σχολιασμός, κρατάς την κοιλιά σου από τα γέλια.
Πραγματικά απίστευτο κανάλι!
Αγαπημένο μου είναι το βίντεο για Μαρία Μερσέντες (την οποία σειρά δεν εχω δει καν αλλα και μονο οπως το εξηγει στο βίντεο έχω κάνει κοιλιακούς για 3 ζωές απ τα γέλια)

Επίσης δες οπωσδήποτε το SNL σκετσακι με την J Lopez

 
Πραγματικά απίστευτο κανάλι!
Αγαπημένο μου είναι το βίντεο για Μαρία Μερσέντες (την οποία σειρά δεν εχω δει καν αλλα και μονο οπως το εξηγει στο βίντεο έχω κάνει κοιλιακούς για 3 ζωές απ τα γέλια)

Επίσης δες οπωσδήποτε το SNL σκετσακι με την J Lopez

Σε λίγα λεπτά η Τζέι λο έπιασε όλη την γοητεία της τηλενουβελας . Είναι υπερβολικές ολίγον τι.
Στην σειρά Τερεσσα , ο κούκλος, πλούσιος 35αρης καθηγητής πανεπιστημίου Ντε λα Πλατα πληρωνει τα δίδακτρα της φοιτήτριας του Τερεσσας χωρίς αντάλλαγμα , καταλαβαίνετε, για να πάει η φτώχεια στο καλύτερο πανεπιστήμιο. Την ερωτεύεται παραφορα και την παντρεύεται μα εκείνη σκέφτεται μόνο τον πρώτο έρωτα της τον Μαριάννο που είναι φτωχός ταξιτζής, τον άλλον τον παίρνει για τα λεφτά. Ώσπου ο Μαριάννο εν μια νυκτί από ταξιτζης γίνεται ιατρός ο πιο διάσημος και πλούσιος στο Μεξικό και θέλει να πάρει εκδίκηση από την Τερεσσα. Ο καθηγητής φαλιριζει και η Τερεσσα παίρνει τον βιομήχανο αρραβωνιαστικό της κουνιάδας της. Σε ποιον πλανήτη γίνονται αυτά;
 
Τελευταία επεξεργασία:
 
Κάπου κει γύρω στο 2000 έκανα το αγαπημένο μου σπορ στο σαλόνι, το επονομαζόμενο ζάπινγκ. Σταμάτησα σε κάποιο κανάλι, μάλλον ιδιωτικό, που έπαιζε ένα Μεξικάνικο σήριαλ. Άγνωστο ποιο, εξ άλλου δεν παρκολουθούσα σήριαλ. Εκείνο που μου έκανε εντύπωση και στάθηκα ήταν το ντύσιμο των γυναικών. Είχαν όλες, μα όλες εξαιρετικά αποκαλυπτικά ντεκολτέ και μίνι φούστες. Η σκηνή ήταν γυρισμένη σε κάποιο επαγγελματικό χώρο. Γραφεία, αίθουσες συνεδριάσεων κλπ. Ήταν δηλαδή κορίτσια διοικητικού προσωπικού κάποιας επιχείρησης. Σκεφτόμουν αν ερχότανε και στην Ελλάδα αυτή η ενδυματολογική πρόταση σε εργασιακό χώρο, κατα πόσο θα βοηθούσε στην αύξηση της παραγωγικότητος την διαδραστικότητα μεταξύ των υπαλλήλων το ενδιαφέρον για την εργασία και άλλα τέτοια. Και πάνω που ήμουν απορροφημένος στις σκέψεις μου άκουσα τη σύζυγο να μου λέει: Σα πολύ δεν έμεινες σε αυτό το κανάλι;
Ευθύς συμμορφώθηκα και άλλαξα. Αλλά απο τότε έχω την εντύπωση πως οι Μεξικάνες είναι πολύ μπροστά. Ενδυματολογικά.
Περισσότερα για τις Μεξικάνικες σαπουνοπερες δεν θυμάμαι.
 
Παρείσακτε μήπως ήταν αυτή η σειρά;
Σε αφήνω να απολαύσεις το λουκ "σουτιέν έξω απ' το ταγεράκι".
bettina μου εγώ παρείσακτος; Εγώ είδα φως και μπήκα ... Περαστικός! :p
Για την σειρά που αναρτάς βίντεο τι να πω; Για να είμαι ειλικρινής δεν πολυ θυμάμαι ... πρόσωπα. Πάντως με κάποιο άλλο τρόπο κάτι μου λέει πως ίσως να είναι αυτή.
Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για το οφθαλμόλουτρο. :geek:
 
Μπέρδεψα τα ψευδονυμα .
 
O νέος Λουίς Φερνάντο χωρίς μαγιό Λουίς Φερνάντο. Πάνε οι ωραίες εποχές με τα σουρπράιζ πάρτι :cry:.
_f9fe550fd359afdede43ca83bf373067.jpeg
 
O νέος Λουίς Φερνάντο χωρίς μαγιό Λουίς Φερνάντο. Πάνε οι ωραίες εποχές με τα σουρπράιζ πάρτι :cry:.
_f9fe550fd359afdede43ca83bf373067.jpeg
Ωιμε τι νέα σειρά Μαρία της γειτονιάς; Αυτό είναι σωβρακαρα , θέλουμε τον παλιό τον καλό τον Λουις
 
Είναι mix Και οι πλούσιοι κλαίνε + Μαρία της γειτονιάς (ριμέικ του Και οι πλούσιοι κλαίνε). Μάλλον το πάνε πιο πολύ προς Μαρία της γειτονιάς.
 
Πίσω
Μπλουζα