Με ποιον μοιάζει;

perlastar είπε:
Βασικά με το όχι αναφερόμουν στο ποστ του Nemo, δεν είχα δει το ποστ του Rio, αλλά και πάλι ούτε αυτός είναι. Να βοηθήσω λίγο γιατί νομίζω ότι είναι δύσκολο. Ο Έλληνας ηθοποιός στον οποίον αναφέρομαι, μοιάζει με τον εικονιζόμενο ειδικά στα 80's, και δεν είναι από τους πολύ διάσημους ηθοποιούς.
Μήπως ο Ανδρέας Ανδρεόπουλος;
 
Γιώργος Μούτσιος;
 
Όχι αγόρια :) Να το πάρει το ποτάμι, τι λέτε; Μάλλον πολύ δύσκολα πάει το μυαλό σ'αυτό το άτομο...
 
Ε ας το παρει το ποταμι.
 
Αποκαλύπτω λοιπόν, κι εύχομαι να φαίνεται και σε άλλους ότι μοιάζουν και να μην με πλακώσετε στο ξύλο :D Το έχω αναφέρει και κάπου αλλού, πάντα μου φαινόταν ότι μοιάζει με τον Αλμπέρτο Εσκενάζυ (έκανα και ομοιοκαταληξία :p )

αλμπέρτο εσκενάζυ.jpg

malcolm mcdowell.jpg
 
Είστε για άλλο ένα κουιζάκι; Η Κaren Allen, που συμπρωταγωνίστησε στην ταινία του Indy "Raiders of the Lost Ark", και από την εμφάνιση, αλλά και από τον μάγκικο χαρακτήρα που έβγαλε, μου θυμίζει πολύ μία άλλη εξαιρετική ηθοποιό, ίδιας περίπου ηλικίας, που την πρωτογνώρισα σε ταινίες τρόμου. Ποιά είναι;

allen.jpg
 
Brooke Adams ή Margot Kider!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:clap: Το περίμενα ότι ειδικά εσύ θα το έβρισκες, αν και δεν περίμενα τόσο γρήγορα. Μπράβο Rio!

Edit: Εννοούσα μπράβο για την Adams, πριν αλλάξεις το μήνυμά σου, αλλά η αλήθεια είναι ότι με εξέπληξες γιατί έπεσες μέσα και στα δύο, καθώς μετά από την Adams, μου θυμίζει ακριβώς την Kidder, αλλά είπα να βάλω αυτήν που μου θυμίζει περισσότερο. Στην ουσία για μένα ήταν σαν συνδυασμός Adams-Kidder.

adams.jpg

allen.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γράφουμε ταυτόχρονα και δεν συγχρονιζόμαστε καλά σήμερα, λίγο πριν έκανα edit το μήνυμά μου και είπα για την Kidder :)
 
perlastar είπε:
Αποκαλύπτω λοιπόν, κι εύχομαι να φαίνεται και σε άλλους ότι μοιάζουν και να μην με πλακώσετε στο ξύλο :D Το έχω αναφέρει και κάπου αλλού, πάντα μου φαινόταν ότι μοιάζει με τον Αλμπέρτο Εσκενάζυ (έκανα και ομοιοκαταληξία :p )
Προβολή συνημμένου 131628 Προβολή συνημμένου 131629
Πίστεψα οτι θα έλεγες τον Σουπιάδη... :fafoutis:

attachment.php
 
perlastar είπε:
Γράφουμε ταυτόχρονα και δεν συγχρονιζόμαστε καλά σήμερα, λίγο πριν έκανα edit το μήνυμά μου και είπα για την Kidder :)
Nαι με τα edit τα μπλέξαμε λίγο... :D
 
RIO είπε:
Nαι με τα edit τα μπλέξαμε λίγο... :D
Τελικά όμως τα ξεμπλέξαμε :D Χάρηκα που βρήκες και τις δύο που σκεφτόμουν.

DINO είπε:
Πίστεψα οτι θα έλεγες τον Σουπιάδη... :fafoutis:


attachment.php
Ιησούς Χριστός... :eek: Έχω κι ένα θέμα με τον Σουπιάδη, με αποτελείωσες... :)
 
Ένα νέο κουιζάκι από μένα: Ο πολύ καλός ξένος ηθοποιός Eric Porter, μου θυμίζει πολύ έναν δικό μας ηθοποιό του παλιού ελληνικού σινεμά. Νομίζω ότι αυτό είναι σχετικά εύκολο. Ποιός είναι;



39987215_135801292872.gif
 
perlastar είπε:
Ένα νέο κουιζάκι από μένα: Ο πολύ καλός ξένος ηθοποιός Eric Porter, μου θυμίζει πολύ έναν δικό μας ηθοποιό του παλιού ελληνικού σινεμά. Νομίζω ότι αυτό είναι σχετικά εύκολο. Ποιός είναι;
Νικος Κουρκουλος;
 
Όχι, δεν είναι ο Κούρκουλος :)
 
perlastar είπε:
Ένα νέο κουιζάκι από μένα: Ο πολύ καλός ξένος ηθοποιός Eric Porter, μου θυμίζει πολύ έναν δικό μας ηθοποιό του παλιού ελληνικού σινεμά. Νομίζω ότι αυτό είναι σχετικά εύκολο. Ποιός είναι;
Έτσι όπως τον κόβω το μυαλο μου πάει στον Δημήτρη Καλλιβωκά
 
Κι εμένα από κάποιες φωτογραφίες, μου έρχεται ο Δημήτρης Μυράτ.
 
Νικολινακος που επαιζε τον ζωγραφο Καρνεζη στο έγκλημα στο κολωνάκι
 
And the winner is...tzias57 :clap: Μπράβο, όντως για μένα μοιάζει πολύ με τον Καλλιβωκά.





Πάντως και η Αριάδνη έχει ένα point, νομίζω ότι έχει και κάποια στοιχεία από Νικολινάκο.

39987215_135801292872.gif

hjk.png
 
Πίσω
Μπλουζα