Μηχανό-βιος!

Dark_kronos είπε:
Πιο μικρος, ειμουν πορωμενος μονο με harley, indian και τις παλιες bmw. Οτιδηποτε αλλο δεν μπορουσα να το δεχτω ως μηχανη... Ωσο μεγαλωνω, τινω προς το "δυο τροχους να εχει και οτι να ναι".
Παντος οι Ural τρελες μηχανες! Και εκατομυρια φορες καλητερες απο τις enfield. Κλεινω και τα 18 σε εναν μηνα, και εχω φαει τον τοπο να βρω καμια καλη τσοπερια στα ορια του Α1. Αν δεν βρω καμια καλη ευκαιρια, παιζει να τσιμπισω καμια ural
Με τη δέουσα προσοχή και το δέοντα σεβασμό φυσικά. :)

Αυτά είναι!!!!!!!!!

picture.php


picture.php


Νέο limited μοντέλο URAL Red October 2009 κύριοι.......
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
noxrider είπε:
Τόσο αυθεντικές στην κατασκευή τους που θα ανάψεις κεράκι αν σου βγάλει ολόκληρο το ΣΚ βολτές.Πολλά προβλήματα,απαράδεκτη αντιπροσωπεία-service.
Έχεις απόλυτο δίκιο. Το ξέρω, είναι βρώμα η δουλειά. Αλλά το ρετρό πληρώνεται!
 
Η μόνη Χάρλεϋ που θα ήθελα να αποκτήσω.

Κλασσικό κομμάτι.

lg_harley_blue_fatboy.jpg
 
Ψηλέ, για Harley = Herritage Softail. Στεγνά.
 
Vincent Black Knight (αυτή και οι Black Prince και Black Shadow είναι από τις πιο σπάνιες και ακριβές μηχανές του κόσμου,οι συλλέκτες κόβουν φλέβες για μια από αυτές)

07%20vincent%20hrd%20black%20knight.jpg%20%281000x671%29.jpg


MHV_Vincent_Black_Prince_02.jpg
 
pooky(1) είπε:
Ψηλέ, για Harley = Herritage Softail. Στεγνά.
Περί ορέξεως... ;)

Για λέμε την αλήθεια όταν είχα πρωτοδεί φωτογραφίες της fat boy στις αρχές της δεκαετίας του '90, την είχα λατρέψει κυριολεκτικά, με τις λιτές, απέριττες και macho γραμμές της, σε τέτοιο σημείο, που τη ζωγράφισα για να την έχω στο δωμάτιό μου.

Κατά συνέπεια, έχει μια ξεχωριστή θέση στη καρδιά μου...

Αν θυμηθώ, όταν ανεβώ στο πατρικό μου, θα ανεβάσω φωτογραφία.
 
Έτσι, έτσι, όπως γουστάρει ο καθένας!!!!

Οι Fat boy μου την έσπαγαν για το όνομά τους. Επειδή μικρός ήμουν fat boy και είχα φάει το δούλεμα της αρκούδας στο "σχολείο" τις έχω συνδέσει συνειρμικά....

(Α ρε διάολε, ακόμα και στις μηχανές πάλι το αισχρό σχολείο με πήζει στα 40 μου...... )
 
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=gpQP4v_Z0nQ&feature=fvst]YouTube - Ghost Rider 500Bhp Suzuki Hayabusa Turbo

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=TWjGH0LNAsg&feature=related]YouTube - Ξ Ξ ΞΞΞ Ξ ΞΞ?Ξ ΞΞΞ ΞΞΞΞΞΞ?ΞΞ !!!!!
 
noxrider είπε:
...η πιο μοναδική...μόλις 300 κομμάτια,η ονείρωξη των εφηβικών μου χρόνων,αξιά απέκτησε τη θέση της στο Μουσειό Μοντέρνας Τέχνης της Νέας Υόρκης.
Honda%20NR750%20%202.jpg
Iσως σε καμια εκθεση-μουσειο μηχανων να βρισκεται, μιας και υπαρχουν παμπολα (αν και τα περισσοτερα εξειδικευονται σε ευρωπαϊκες κλασσικες οπως Triumph, BSA κλπ, κλασσικες Pre-WWI-WWII Harley/Indian και μερικα που ειδικευονται σε ιδιοκατασκευες Harley/Buell/Indian). Αλλα στο Μουσειο Μοντερνας Τεχνης.. there's no such thing.

Noxrider, check this out.. σχεδιασμος απλα μια δεκαετια πριν την NR!

suzuki%20nuda%202.jpg


Shadowdancer2501 είπε:
Kαι για να πούμε και δυο λογάκια για το εργαλείο: Καραμονταρισμένη Harley Davidson 1200 XL Softtail με σκελετό FXR, μοντέλο '89

bike.jpg
Εδω ολα τα στοιχεια του Black Death.. http://raven28690.tripod.com/bd3.html

Oποιος κανει ποτε ταξιδακι προς Νεα Υορκη, ας περασει μια βολτα απο το Harley Davidson Store στην Northern Boulevard, μιας και θα μπορεσει να δει σε display μια replica απο το μηχανημα αυτο. Pure Evil το μηχανημα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
pooky(1) είπε:
Έτσι, έτσι, όπως γουστάρει ο καθένας!!!!
Οι Fat boy μου την έσπαγαν για το όνομά τους. Επειδή μικρός ήμουν fat boy και είχα φάει το δούλεμα της αρκούδας στο "σχολείο" τις έχω συνδέσει συνειρμικά....

(Α ρε διάολε, ακόμα και στις μηχανές πάλι το αισχρό σχολείο με πήζει στα 40 μου...... )
Fat boy kai Heritage ειναι το ιδιο μοντελο....διαφορες...μπροστα φτερο, τροχοι, τιμονι και κατι αλλα ψιλα...

Οδηγησα τη fat boy και ειναι πολυ ωραιο μοτορι...κολλημενος απο το Terminator 2...

Shadowdancer2501 είπε:
Φίλε thebest20, μου επιτρέπεις να προτείνω κι εγώ μερικά συνολάκια;
Για πάρτυ και σουαρέ γκαλά:

hells_angels2040_2.jpg
Αν δεν κανω λαθος αυτος ειναι ο Sony Barger...ο ανθρωπος που βασικα δημιουργησε τα θεμελια των Hell's Angels

Ο πιο ρετρο μηχανοβιος, πραγματικα, ειναι ο Αλεκος Τζανετακος. Ετρεχε και σε αγωνες.

Θυμαμαι σε μια συνεντευξη που ελεγε για τα διχρονα 4κυλινδρα του '70.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα