Μια retro gaming βραδιά στην Αθήνα? [20/2/2016]

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Τίποτα να μη φέρεις. Νομίζω ότι θα είμαστε κομπλέ. Μίλησα και με τον Μάριο και μας έχει έκπληξη. Νομίζω ότι θα είμαστε εντάξει!
 
Θα φέρω Α3000 και Α4000. Επίσης σκέφτομαι να φέρω και ένα sega saturn με δύο joypads και μια crt τηλεόραση 21" για διπλά στο virtua fighter 2.
 
Από Amiga τουλάχιστο δεν χρειάζεται να φέρει κανείς τίποτα. Θα έχουμε whd load και δύο pacman του ανερούση. Πιθανώς να παίξουμε και sega ξύλο. :headbangdude:
 
Να φερω Snes κονσολα +2 controls και μερικα games(SSF2,ΜΚ2,UMK3 για διπλα) ?

Για PC Μπορω να φερω τα 2 Arcade sticks.

Σιγουρα θα φερω τον διπλο ανταπτορα USB μαζι με 2 Snes controls. (Fighting games μονο με Snes pad παιζω :p )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ όπως είπα μπορώ να φέρω ενα atari 7200 με βύσμα composite για να παίζει σε οποιαδήποτε τηλεόραση διαθέτει τέτοιο βύσμα. Ομως μπορώ να φέρω ΚΑΙ οθόνη/tv-monitor. Επίσης ενα θυμηθώ που έχω το Harmony μπορώ να το ετοιμάσω με με μερικά παιχνιδάκια. Επίσης θα φέρω και ορίτζιναλ cartridges για 7200 Και ναι γουώλη παιδί μου, θα είναι και το Γκάλαγκα. Ελπίζω να μην έχουμε θέματα με υπερθέρμανση. Την τελευταία φορά (πριν 9 χρόνια :D :D) ζεσταινόταν πολύ το RF και άρχιζε η εικόνα να κάνει νερά. Το composite δεν το'χω δοκιμάσει για πολλή ώρα, αλλά δε χάνουμε τίποτα.
 
Εγώ θα το ξαναγράψω, αν έχει κανείς αμάξι που να χωράει νανάκι arcade ευχαρίστως το φέρνω.
 
Ώπα ρε παιδιά τι έγινε ; Στο τσάκ σας πρόλαβα μου φαίνεται ! Καλά ρε mike παρε ενα τηλέφωνο να ξυπνήσουμε !!! Εννοείται μέσα και αναμένω τα ντητέηλς. Απ'ότι βλέπω απο μηχανάκια κομπλέ, και καμπίνα να μην παίξει με κανα xbox την βγάζουμε.

Αμα πάρει αμάξι ο mike και σκάσουμε παρέα, μπορώ να φέρω και εγώ πράγματα, π.χ κανα neo geo aes με windjammers, samurai shodown 2, super sidekicks 2 κλπ δεν νομίζω να χαλαστεί κανένας, ε ; Θα μου πείς, αμα παίξει καμπίνα θα είναι μέσα αυτά, λέμε τώρα

edit: αν προκύψει καμπίνα με τζάμα, μπορώ να φέρω και πλακέτες (με το run'n'gun θα γινόταν γλέντι) αλλα φαντάζομαι ειναι ΜΑΜΕ (?)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
telonio είπε:
Εγώ θα το ξαναγράψω, αν έχει κανείς αμάξι που να χωράει νανάκι arcade ευχαρίστως το φέρνω.
Ολο εγώ βρίσκω τις λύσεις εδώ μέσα;

23BB871500000578-0-image-a-32_1418294630189.jpg
 
Καλά σοβαρά μιλάς; Θα πληρώσεις τόση βενζίνη και θα φέρεις μέχρι την Αθήνα αυτό το τέρας για μία μόνο καμπίνα; :animlaugh:
 
Ηδη μένω Αθήνα, γι'αυτό και δήλωσα συμμετοχή τόσο εύκολα :D . Παρ'ολ'αυτά σου δανείζω το τέρας αν το θες, εχει και ipad στο πίσω κάθιζμα.
 
Rygar είπε:
Εγώ όπως είπα μπορώ να φέρω ενα atari 7200 με βύσμα composite για να παίζει σε οποιαδήποτε τηλεόραση διαθέτει τέτοιο βύσμα. Ομως μπορώ να φέρω ΚΑΙ οθόνη/tv-monitor. Επίσης ενα θυμηθώ που έχω το Harmony μπορώ να το ετοιμάσω με με μερικά παιχνιδάκια. Επίσης θα φέρω και ορίτζιναλ cartridges για 7200 Και ναι γουώλη παιδί μου, θα είναι και το Γκάλαγκα. Ελπίζω να μην έχουμε θέματα με υπερθέρμανση. Την τελευταία φορά (πριν 9 χρόνια :D :D) ζεσταινόταν πολύ το RF και άρχιζε η εικόνα να κάνει νερά. Το composite δεν το'χω δοκιμάσει για πολλή ώρα, αλλά δε χάνουμε τίποτα.
To Atari 7200 είναι κάποιο home που δεν γνωρίζω? Γιατί από κονσόλες γνωρίζω το 5200 και το 7800...
 
Βεβαίως και υπάρχει Αταρι 7200!! Ειναι βασισμένο σ'ενα δικό μου αλγοριθμικό σύστημα βάσει του οποίου αφαιρείς κάποια νούμερα από ενα μοντέλο και προκύπτει ενα άλλο. Παράδειγμα όλοι εδώ μεσα ξέρετε τις Α1200. Ε εγώ έχω την Α1224. Γιατί;;; Αμστελ ρε φίλε!! Γιατί έτσι μου αρέσει!!!!

χαχαχαχαχα ασφαλώς κι εχω κάνει λάθος. Εννοώ το 7800:D.
 
Πάνω που χάρηκα και νόμιζα ότι θα έβλεπα κανα σπάνιο μηχάνημα :p
 
Μεχρι τωρα εχω διαβασει για MAME,για AMIGA,για ATARI,για SNES....αλλα για MEGA DRIVE ουτε λογος!!!! :eek: :sealed:

Λοιπον για να τα παμε καλα... :armed: ....θα το φερω εγω μαζι με SSF 2 & NBA JAM T.E. ..... :D

Μονο πειτε ωρα γιατι ακομα παραμενει αγνωστο....:what:
 
Nα δω που θα βάλουμε όλα αυτά τα μηχανήματα. :rofl:
 
δεν ειναι ρετρο αλλα μπορω να φερω Νintendo 64 εχω 2 απ τα 4 χειριστηρια δεν ξερω αν κανενας εχει αλλα 2 και εχω mario kart και goldeneye 007 που παιζονται με 4 παικτες
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα