Μουσείο - Ελληνικά γαριδάκια!!!

H συλλογη του Mitsakos εχει μεταφερθει και στην ARK
 
Απλά ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ φίλε μου για τη συλλογή σου, είναι απίστευτες οι αναμνήσεις που μου ξύπνησες!!! :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
 
συγχαρητηρια για την υπεροχη συλλογη!!!!!!!!!ξυπνησανε πολλες μνημες εδω μεσα :)

δεν εχω λογια...
 
απλα συγχαρητηρια. τι να λεμε τωρα....

τα φοφικο παντως ηταν τα καλυτερα απ ολα! :D
 
Τα γαριδακια ΤΑΟ ΤΑΟ απο την Greek Foods με ημερομηνια ληξης 31-12-89...

Ειναι μικρο σακουλακι σε σχεση με τις κανονικες συσκευασιες που κυκλοφορουν τωρα, ενω καθαρο βαρος λεει μονο 12 γραμμαρια... Βρεθηκαν τυχαια σε ανασκαφη στο σπιτι...

ΤΑΟΤΑΟ 2.jpg

ΤΑΟ-ΤΑΟ.jpg
 
geotsi. ευχαριστουμε πολυ που μοιραστηκες μαζι μας την ανακαλυψη αυτη!!!!!αν και ηταν απ τα αγαπημενα μου κινουμενα σχεδια (φαινεται αλλωστε απ τη φωτογραφια :) ) ομολογω οτι δεν ηξερα οτι κυκλοφορησαν γαριδακια ΤΑΟ ΤΑΟ
 
@geotsi: Συγχαρητήρια για την ανακάλυψη, ούτε εγώ θυμόμουν τα συγκεκριμένα γαριδάκια, ευχαριστούμε για τις εικόνες και

Περιμένουμε νέες ανακαλύψεις... :D
 
[edit] Greeklish [edit]

greg1976 Διάβασε σε παρακαλώ τους κανονισμούς.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
διαφημιση με τα γαριδακια πακοτινια :http://www.youtube.com/watch?v=J8gcCxd_168
 
Πωπωπω, τι μου θύμισες mitsakos με τις φωτογραφίες σου!!! Να'σαι καλά.

Παρεπιπτόντως, αρκετά γαριδάκια και πατατάκια Tsakiris μέχρι και σήμερα τα καταβροχθίζω σαν μπουλντόζα. Απορώ πώς δεν έχω πάθει κάτι σοβαρό με την υγεία μου ύστερα από τόσα χρόνια και κάμποσους τόνους κατανάλωσης.:animeek:
 
Απορώ πώς δεν έχω πάθει κάτι σοβαρό με την υγεία μου ύστερα από τόσα χρόνια και κάμποσους τόνους κατανάλωσης.
Γιατί έχουμε αποκτήσει ανοσία... :D
 
Kambia είπε:
Δεν θα το έλεγα οτι μοιάζουν στη γεύση τα φουντούνια. Έχει κάτι γαριδάκια στα Lidl που πλησιάζουν στη γεύση τα φοφικο
Πρεπει να αναφερεσαι σε αυτα εδω...

DSC02292.jpg

Αν ειναι αυτα...τα δοκιμασα σημερα

(εφαγα γαριδακια μετα απο πολλα χρονια :D )

και ειναι οπως το λες...πλησιαζουν την γευση

των Φοφικο. :)

Καλουτσικα ηταν παντως... ::)

DSC02291.jpg
 
geotsi. είπε:
Τα γαριδακια ΤΑΟ ΤΑΟ απο την Greek Foods με ημερομηνια ληξης 31-12-89...Ειναι μικρο σακουλακι σε σχεση με τις κανονικες συσκευασιες που κυκλοφορουν τωρα, ενω καθαρο βαρος λεει μονο 12 γραμμαρια... Βρεθηκαν τυχαια σε ανασκαφη στο σπιτι...

Προβολή συνημμένου 43159 Προβολή συνημμένου 43160
Τα είχα ξεχάσει εντελώς, αυτά! Θα είχαν κυκλοφορήσει το 1988-89. Πάντως, πιστεύω ότι ήταν βραχύβια, καθώς δεν τα πολυθυμόμαστε.
 
Υπήρχανε και τα Κουνγκ Φου

Ο Κλόουν είναι το ίδιο με τον Μπόζο;
 
Respect ! Μια που έχεις τέτοια συλλογή, λυσε μου μια απορία : σε ποιά από αυτά τα γαριδάκια υπήρχαν μέσα κουκλάκια από παίχτες Ολυμπιακού, Παναθηναϊκού και ΑΕΚ; Ήταν κόκκινα, πράσινα και κίτρινα αντίστοιχα, και ολόσωμα, με πραγματικούς παίχτες. Πρόχειρα θυμάμαι Γλέζο, Βάγκνερ, Παπαϊωάννου, Δομάζο, Αντωνιάδη...
 
panp είπε:
Respect ! Μια που έχεις τέτοια συλλογή, λυσε μου μια απορία : σε ποιά από αυτά τα γαριδάκια υπήρχαν μέσα κουκλάκια από παίχτες Ολυμπιακού, Παναθηναϊκού και ΑΕΚ; Ήταν κόκκινα, πράσινα και κίτρινα αντίστοιχα, και ολόσωμα, με πραγματικούς παίχτες. Πρόχειρα θυμάμαι Γλέζο, Βάγκνερ, Παπαϊωάννου, Δομάζο, Αντωνιάδη...
Σε κανένα απο αυτά, Sorry...
 
η τηλεοπτικη διαφημιση με τα γαριδακια "snack eurobasket '87 " βρισκεται εδω
 
η διαφημιση με τα γαριδακια "καρδουλες" μολις προστεθηκε εδω :flower:
 
διαφημιση της "tasty" εδω , φαινονται και οι συσκευασιες των γαριδακιων : "δρακουλινια" ,"πακοτινια" , "καραβιδακια" και "φοφικο"
 
Πίσω
Μπλουζα