Μουσείο - Ελληνικά γαριδάκια!!!

Thanked 1.000.000 Times in 1 Post!!!

Έγραψες...
 
mitsakos είπε:
π.χ. "τα κουφά" του 80' είναι σχεδόν τσιγαρόχαρτο!!!

Σ ευχαριστώ που μου τα θυμησες , τα έπερνα ανελληπώς απο το κυλυκείο του δημοτικού σχολείου οπου πήγενα (λόγο κυρίως της χαμηλής τιμής τους).

Οπως και πολλά άλλα. Νομίζω οτι το κάθε παλιό γαριδάκι θυμίζει αναμνίσεις σε όλους μας.
 
Mitsako, δε φτιάχνεις ένα άλμπουμ στο προφίλ σου να ανεβάσεις τις φωτό εκεί;;; ;) Θα είναι ορατές σε όλους, έτσι... :cool:
 
Juanita είπε:
Mitsako, δε φτιάχνεις ένα άλμπουμ στο προφίλ σου να ανεβάσεις τις φωτό εκεί;;; ;) Θα είναι ορατές σε όλους, έτσι... :cool:
Ναι Juanita, φυσικά και θα φτιάξω, πρέπει όμως να τις συγκεντρώσω όλες,

(αυτές που δεν βρίκα ακόμα) και να τις σκανάρω και απο την πίσω όψη! #)
 
Είσαι τρισμέγιστος mitsakos!!!Δεν υπάρχουν λόγια...
 
Χίλια μπράβο, άσε που ξεροκαταπίνουμε μισή ώρα εδώ μέσα γιατί θυμηθήκαμε και τις γεύσεις μαζί με τις εικόνες. Υποκλίνομαι mitsakos!
 
Ειδικά το σακουλάκι με τα ζουμερά Πιτσίνια (ναι, τότε ήταν και λίγο ζουμερά, δεν ήταν εντελώς ξερά), έκανε τους σιελογόνους αδένες να πάλλονται!!! :dribble:
 
DINO συμφωνώ απόλυτα, ήταν μακράν τα καλύτερα γαριδάκια που έφαγα ποτέ,

θυμάμαι και μια μέρα που πήγα να πάρω απο ένα φούρνο, και τα είχαν κάνει κυματιστά... ::)
 
Έπαθα με την παλιά συσκευασία από τα Φουντούνια (με τα τεράστια φουντούκια με το τσόφλι τους). Την είχα ξεχάσει τελείως....

Παρατήρηση: Τα ευρωπαϊκά γαριδάκια έχουν από έξω και την Ελβετία, αν και δεν είναι ή ήταν μέλος της ΕΟΚ... (μα τι κάθομαι και σχολιάζω)

Περιμένουμε, αδημονούμε, καραδοκούμε (για να φάμε....) Φοφίκο! (την παλιά τη συσκευασία με τον σκιουράκο, βεβαίως, βεβαίως.... και φυσικά θα πρέπει να ειδοποιήσουμε τους γλύπτες μόλις αναρτηθεί η φωτό των Φοφίκο.
 
Eσυ δεν εισαι "mitsakos" αλλα MITSARAS .Προσκυνω την συλογη σου.
 
Μουσείο - Ελληνικά γαριδάκια μέρος 2,5o

Όπως σας υποσχέθηκα, ορίστε και τα θρυλικά φοφίκο και αλλες δυο που είδαν το φως σήμερα το πρωί:

(Δυστυχώς η πρώτη έκδοση των φοφίκο αγνοείται ακόμα) :(

ml2rvc.jpg


ezegz4.jpg
 
Είπα να αποφύγω αυτό το thread όσο μπορώ, δεν είναι ώρα για ένα γέρο σαν και μένα να βάζει τα κλάματα.

Pizza Mexicana μακράν το πιο αγαπημένο μου.

Τώρα δεν θα σου πω ότι γύρισα πίσω, μάλλον δεν έφυγα ποτέ από κει.

Πάω να παίξω με τα αυτοκινητάκια μου τώρα. Μετά θα φορτώσω Sabre Wulf στο Spectrum..........
 
Pizza Mexicana ,τυροσούζας και φοφίκο!Είναι απίστευτο πως μερικές εικόνες μπορούν να φέρουν γεύσεις και χαμόγελο στο στόμα ! Να σαι καλά ρε Μιτσάκο.

eating-chips-17.gif
eating-chips-17.gif
eating-chips-17.gif
eating-chips-17.gif
eating-chips-17.gif
eating-chips-17.gif


Ουφ....έσκασα!
 
Πραγματικά δεν πιστεύω τι βλέπω....

Καταρχήν... υπήρχαν όλα αυτά; Ούτε τα μισά δεν θυμάμαι εγώ.

Φοβερή συλλογή, μπράβο!
 
Οσον αφορά τα ''fofico'' εγώ θυμάμε την προγενέστερη συσκευασία απο αυτήν που έχεις αναρτήσει.Αλλά και αυτή καλή είναι!
 
video80 είπε:
Οσον αφορά τα ''fofico'' εγώ θυμάμε την προγενέστερη συσκευασία απο αυτήν που έχεις αναρτήσει.Αλλά και αυτή καλή είναι!
Ναι είναι απο τις νεότερες συσκευασίες χωρίς παραθυράκι που είχαν καλύτερο τροπο συντήρησης και προστασίας του προιόντος (το γράφει και πάνω).

που θα παει θα τη βρω και την παλιά...
 
υπήρχε συσκευασία "Fofico" που να είχε ένα σκιουράκι?
 
Ναι, ήταν η πρώτη συσκευασία των Φοφίκο. Ήταν πράσινο και πολύ χαριτωμένο.
 
Kambia είπε:
υπήρχε συσκευασία "Fofico" που να είχε ένα σκιουράκι?
Απο ότι θυμάμαι που τις είχα δεί τελευταία φορα το 96 ναι, μάλιστα κρατούσε ένα φυστίκι και απο πίσω του είχε παραθυράκι, αυτό θυμάμαι μόνο...

ίσως και το χρώμα της σακούλας να ήταν κιτρινοκαφέ, αλλα δεν είμαι σίγουρος :(
 
ΝΑΙ :D Όπως το περιγράφεις είναι! Τώρα μου "ήρθαν" εικόνες.

Για το χρώμα της σακούλας νομίζω οτι πάντα ήταν πράσινο.
 
Πίσω
Μπλουζα