Μουσείο - Ελληνικά γαριδάκια!!!

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ το θεματάκι εδώ!!!!!!!!!!!!!!ΕΥΓΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Αναστασια Π είπε:
Να λοιπον και τα παλια νοστιμοτατα Fofiko!!!!!!!
32099_1340514827645_1074409062_30764764_7578668_n.jpg
Νοσταλγικό το εύρημα, αλλά υπήρχε όπως είπαμε και παλιότερη, μιντ-έιτις συσκευασία με σκιουράκο. Το χρώμα πρέπει να ήταν πιο σκούρο πράσινο αν θυμάμαι καλά σε εκείνη τη συσκευασία.
 
@ Αναστασία Π: Πολύ γνωστή μου φαiνεται αυτή η σακούλα:biglaugh:
 
βασικά άμα σου έμεινε τιποτα να φάμε από αυτά φέρτα από δω...βάζω τις μπύρες :p
 
Φανταστική συλλογή.τα φοφίκο όμως να βρούμε ρε παιδιά!!!
 
ένας αληθινός ρετροθησαυρός!

τίποτα "μπόζο" γαριδάκια σού βρίσκονται; με το παζλ μέσα...!
 
@Starbuck: Ποιά χρονολογία κυκλοφόρησαν?
 
mitsakos είπε:
@Starbuck: Ποιά χρονολογία κυκλοφόρησαν?

Δεν πρέπει να είχες γεννηθεί... :xm: Είναι από τα πρώτα που θυμόμαστε η Κριός και εγώ!!! ::)

... α... και ο Starbuck βεβαίως - βεβαίως!!! :p
 
Τα γαριδακια Μποζο μου τα αγοραζε η γιαγια μου στο νηπιαγωγειο...1975
 
Αααααα!, εντάξει σίγουρα δεν είχα τη τιμή να τα γνωρίσω.

Κρίμα.

Nα τα περάσω αν είναι στο post της καταγραφής,

Μπόζο ή Bozo;
 
Forum: Παιχνίδια: Τα παιχνίδια που έβρισκα στα γαριδάκια. Πόστ νούμερο 7 και 19. Τιμή πακέτου το 1975, 20 λεπτά! Mitsako αυτές είναι ότι πληροφορίες υπάρχουν :) για τα Μπόζο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και μόλις τώρα ανακάλυψα ότι δεν μπορώ να κάνω edit :angry: .....

Ευχαριστώ κριέ #)
 
Χτές σε μία καφετέρια μου σερβίρισαν μαζί με την μπύρα ένα μπολάκι με γαριδάκια που μοιάζανε με fofico (αλλα after death) Χρώμα πιό ανοιχτό (φουντούνια φάση) και Το σχήμα τους αντίστοιχο αλλά δεν το πέτυχαν καλά...

Τα έβγαλα και φώτο:

2rdg4tv.jpg
 
Ευτυχώς που δεν επανακυκλοφορούν τα παλιά τελικά γιατί σε 10 μέρες θα γινόμασταν όλοι θωρηκτά! Και δεν θα είχαμε και τύψεις!
 
Πωπω το θέμα τα σπάει.

Σε όλες τις συζητήσεις για τέτοιο θέμα -Σνακς-, ΜΑ ΣΕ όλες σας λέω -είτε σε Fora είτε πραγματικές-, πάντα σε πρώτο πλάνο είναι τα ΦΟΦΙΚΟ! Όλοι τα νοσταλγούν και τα ζητάνε. Μα γιατί δεν τα ξαναβγάζουν; Λέτε ο φίλος που ζητάει τα συστατικά να ετοιμάζει κάτι;
 
Πάντως εγώ είμαι διατεθειμένος να προσφέρω όλες τις λεπτομέρειες όσον αφορά τα συστατικά από την σακούλα μου. προκειμένου να επανακυκλοφορήσουν τα φοφίκο :cool:
 
mitsakos είπε:
Χτές σε μία καφετέρια μου σερβίρισαν μαζί με την μπύρα ένα μπολάκι με γαριδάκια που μοιάζανε με fofico (αλλα after death) Χρώμα πιό ανοιχτό (φουντούνια φάση) και Το σχήμα τους αντίστοιχο αλλά δεν το πέτυχαν καλά...Τα έβγαλα και φώτο:
Δεν τους ρώτησες τι μάρκα γαριδάκια είναι αυτά; Αν και μπροστά στα φοφίκο.... όντως, καμία σχέση.
 
stakovios είπε:
Δεν τους ρώτησες τι μάρκα γαριδάκια είναι αυτά; Αν και μπροστά στα φοφίκο.... όντως, καμία σχέση.
Γιαυτό δέν τους ρώτησα, ήταν στην ουσία φουντούνια σε σχήμα φοφίκο μετα απο δυστύχημα :D
 
Πίσω
Μπλουζα