Μουσείο - Ελληνικά γαριδάκια!!!

mitsakos είπε:
@butterfly :Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, Η αλήθεια είναι ότι δέν μπορώ να αποχωριστώ πράγματα που έχουν συναισθηματική αξία για μένα, έτσι και έμεινε αυτή η συλλογή ανέπαφη, με μερικές εξαιρέσεις δυστυχώς όπου ο χρόνος ήταν αμείλικτος... :(
μακάρι εκείνη την εποχή να μπορούσαμε να φανταστούμε πόση αξία θα έχει κάποτε ένα απλό σακουλάκι γαριδάκια....

ήσουν προφητικός, γι'αυτό σου βγάζουμε όλοι το καπέλο :)
 
μπραβο Mitsako!!! δεν γινεται αυτο που εχεις κανει ... !! ΚΟΡΥΦΗ!!! επος!

Προσωπικα θυμαμαι μονο αυτα που ειναι στη δευτερη κατηγορια (απο 90's )

Δεν περιμενα να δω Τολμη & Γοητεία , Ιπποτη της λακουβας σε chips.. χαχαα! 80's ολα cult......

Ευχομαι να ξαναβγουν τα TI&TI!! :cool:
 
Από μια φωτογραφία που έχει περάσει τα τριάντα χρόνια απομονώνω το περίφημο σακουλάκι Fofico με την ελπίδα πως είναι αυτό που ζητάει η Kambia. Είναι το προφίλ από το σακουλάκι αλλά από τα ολότελα καλή κι η Παναγιώταινα... Kambia αφιερωμένο. Γενικά αφιερώνεται σε όσους τους άρεσε αυτή η γεύση. (Εμένα τα πιτσίνια μου άρεσαν και τα δρακουλίνια)

Kambia το άγαλμα που υποσχέθηκες... Αλλά για να είμαστε δίκαιες... ξέρω και o αδριάντας προφίλ θα είναι!!! :)

Επειδή είναι λίγο περίεργη η εικόνα έτσι, υπάρχει και σε άλλη βερσιόν στο άλμπουμ μου ρετρό 5.

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κριέ μου ευχαριστώ για την αφιέρωση αλλά δυστυχώς δεν είναι αυτή η συσκευασία :( Αυτή πρέπει να είναι η πρώτη πρώτη. Εγώ θυμάμαι έντονα την συσκευασία σε χρώμα πράσινο με τον σκίουρο να κρατάει ένα φιστίκι.
 
υπεροχη συλλογη ... δεν περιμενα να δω ποτε κατι τετοιο
 
Εκτός από την κλασσική μάρκα τα cheetos δεν ξέρω καμία άλλη μάρκα γαριδάκια. Θυμάμαι κάτι γαριδάκια που τα πούλαγαν λίγοι 1999-2002 που έτρωγες και γινόταν η γλώσσα μπλε η πράσινη κατασχέθηκαν γιατί κρίθηκαν καρκινογόνα.
 
mitsako επρεπε να ησουν διπλα μου αυτη τη στιγμη να δεις τισ αντιδρασεις μου μολις ειδα τισ φωτογραφιες!!!!!!!!!!!!!!..δεν εχω λογια εισαι θεος ,δεν υπαρχουν αυτες οι φωτο!!!!!!!!!!! οσα μπραβο και να σου πω δεν νομιζω οτι ειναι αρκετα!!!!!
 
Τα "τι και τι" πρεπει να επανακυκλοφορήσουν!!!!
 
Ελενη (ασχετο) ποια κουκλα εικονιζεται στο avatar σου? Mε εχει λιωσει μια συναδελφος...

(το μηνυμα αυτο θα εξαφανιστει μετα την απαντηση ;) )
 
Wally είπε:
Ελενη (ασχετο) ποια κουκλα εικονιζεται στο avatar σου? Mε εχει λιωσει μια συναδελφος...
(το μηνυμα αυτο θα εξαφανιστει μετα την απαντηση ;) )
Τα οφ τοπικ μόνο με pm, κύριε administrator-α... :p

Δεν φτάνει που ρωτάς για κούκλες "και καλά" για συνάδελφο, παραβιάζεις και τους κανονισμούς... :p :p

Σε έκανα και quote, να μην μπορείς να εξαφανίσεις εύκολα τα πειστήρια. :diablotin:
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ
 
ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!! Αυτό είναι. Στην δεύτερη σελίδα.
attachment.php
Πίσω από το κρεμμύδι.

Κριος είσαι φοβερή :flower: :flower: :flower: :flower: . Μα πως μου ξέφυγε???
 
Το άγαλμα λοιπόν που είχες υποσχεθεί...στον φοβερό mhmerotategiatipino που ανέβασε όλο το αναμνησιακό για μας άλμπουμ της Tasty σε μια φωτογραφία! :) Όσο για μένα...θα αρκεστώ σε ένα όσκαρ. Όχι για τίποτε άλλο παρά μόνο για τη μνήμη. Δεν υπάρχουν εκκρεμότητες πια έτσι Kambia μου; ;)
 
Να παραθέσω κι εγώ δύο διαφημίσεις που μας δείχνουν ότι την λέξη φοφίκο την ξέρουμε το νωρίτερο από το 1980! Αυτήν την ημερομηνία έχει η γνωστοποίηση κάτω:

φοφικο 1980.jpg

Και μία διαφήμιση που δείχνει την ευρωπαϊκή διάσταση των Φοφίκο: από το 1982. Βλέπουμε στη φωτό και άλλα γαριδάκια της εποχής.

garidakia ad tasty 82.jpg
 
Αμαν καθαρεύουσα που σπάει κόκκαλα!!! Απίστευτα πράγματα: "ανακοινοί..."
 
Ακόμα μία σακούλα γαριδάκια που "επέζησε" και μάλιστα στον κήπο κάτω απο κάτι θάμνους :eek:

πρόκειται για δρακουλίνια απο ότι φαίνεται με διαφορετική ονομασία...

Oρίστε λοιπόν τα "Μπαμπούλες" της Best Foods απο το 1990.

qx5c9x.jpg
 
Video snack!!!???Απιστευτο!!!Θυμαστε την διαφημιση?Ανοιγω το video παιρνω το snack και το ματι μου γαριδα....
 
Πίσω
Μπλουζα