Μουσικές που μείναν στην καρδιά σας...

Απο παιχνίδια δεν μπορώ να πω ότι έχω κάτι που να μου χει μείνει ιδιαίτερα με εξαίρεση το WoD και το Obsession.. αλλά από demos...

Anyway, a small selection..

wod

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Flashback intro (amiga)

[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]




Η καταπληκτική, γεμάτη μυστήριο, μουσική του Castle Master (amiga)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάμαι στα πολύυυυυυυυυ νιάτα μου, να ξημεροβραδιάζομαι με τις ώρες πάνω από τον Νάβυ και να παίζω Digger...

... ένα σκαπανέα που ξεκινούσε περιχαρής να βρει τσουβαλάκια χρυσάφι υπό των ήχων του Popcorn


Όταν το σκότωναν οι οχτροί ή το πλάκωναν τσουβάλια χρυσάφι ακουγόταν το Requiem...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλα τι να πρωτοθυμηθω...απο την amigara!! intro jim power(και γενικα ολα τα κομματια),turrican 2,3 shadow of the beast 3 ,cannon folder,apidya,risk dangerous 2,venus the fly trap, agony... και τοσα αλλα...
 
Φυσικα η μουσικη της πρωτης πιστας στο Pacmania στον Atari 520 STFM!!! (δεν το πιστευω καν οτι βρηκα το video διαθεσιμο και μαλιστα σε STFM!

[edit] To video δεν υπάρχει [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατά τη γνώμη μου οι μουσικές (γιατί ήταν και πολλές) του Turrican II ήταν αυτές που ξεχώριζαν με διαφορά απ'όλα τα άλλα παιχνίδια...

A500 Turrican II - Intro


Επίσης υπήρχε ένα, όχι τόσο διάσημο, παιχνιδάκι adventure που δεν ξεχώριζε ούτε για τα γραφικά του, ούτε για το βάθος (διάρκεια) του παιχνιδιού. Όμως είχε πολύ καλή μουσική (συνθέσεις με ακουστικά όργανα). Αλλά μου διαφεύγει πια το όνομα

.

.

.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η μουσική απ' τον Sprout Tower στην Violet City της Pokemon Gold. Kι άλλα μου άρεσαν πολύ αλλά αυτό το έκανα χορευτικό! :D Φανταστείτε με να έχω το Game Boy με την ένταση στο τέρμα, να φοράω τις ρόμπες της μαμάς, να κρατάω χαρτινες βεντάλιες και να προσπαθώ να χορέψω σαν γκέϊσα! :rofl:

 
Τα μουσικά θέματα από το Donkey Kong Country του SNES μου έχουν μέινει αξέχαστα. Ειδικά οι πίστες στο νερό αλλά και στο εργοστάσιο. Επιπλέο το theme του Probotector στο Game Boy/ NES είναι πολύ καλό.
 
Πίσω
Μπλουζα