Μοχλοί και κουμπιά

Seimitsu και Sanwa δεν έχω δει ποτέ κατάστημα στην στην Ελλάδα να πουλάει. Προσωπικά αγοράζω από το εξωτερικό.
 
Και μένα ρε παιδιά μου στέλνε κάποιος κανα μαγαζί στην ελλάδα που να πουλάει φτηνά κουμπιά και μοχλούς;
 
Vasilpap είπε:
Και μένα ρε παιδιά μου στέλνε κάποιος κανα μαγαζί στην ελλάδα που να πουλάει φτηνά κουμπιά και μοχλούς;
Η οποια απαντηση,θα παρακαλεσω να γινει μεσω pm Η' μεσω του chat! :)
 
Πρόσφατα αγόρασα από μαγαζί εδώ στην Αθήνα λίγα μικρά arcade κουμπιά 24mm, εν γνώση μου πως είναι κινέζικα αντίγραφα των sanwa snap in 24mm. Δεν ήθελα να περιμένω 2 μήνες + για να τα παραλάβω από Κίνα. Παρ'ολλο που είναι πάμφθηνα η κατασκευή τους είναι μέτρια. Αρχικά λόγο του ελατηρίου που έχουν χρειάζονται περισσότερα χιλιοστά για να πατήσουν τον διακόπτη. Η στρογγυλή επιφάνεια που πατάς για να ενεργοποιηθεί ο διακόπτης από κάτω είναι αρκετά μικρότερης διάστασης από το περιμετρικό κάλλυμα. Με αποτέλεσμα, το εσωτερικό τμήμα να παίζει λίγο. Όχι τίποτα σπουδαίο αλλά όχι τέλειο όπως τα sanwa. Έτσι μάλλον δικαιολογείται και η τιμή τους που κοστίζουν σχεδόν όσο κοστίζει μια τσίχλα. Δεν τα προτείνω για όποιον θέλει κουμπιά για control, είναι ιδανικά να πάρουν την θέση λειτουργιών ως esc, pause, να ανάβει/σβύνει το pc κλπ.
 
Πίσω
Μπλουζα