Μπομπ ο Σφουγγαράκης - SpongeBob SquarePants (1999)

ambu_dare

RetroMasteR
Joined
19 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.278
Αντιδράσεις
54
spongebobfb0.gif


Δεν είναι ρέτρο όμως έχει πολύ πλάκα... Ίσως το έχει πάρει το μάτι σας στους τηλεοπτικούς σας δέκτες από την συχνότητα ιδιωτικού καναλιού... το οποίο όμως μας έχει πήξει στις επαναλήψεις (των επαναλήψεων).

[edit] Το θέμα κλειδώνεται καθώς δεν είναι μέσα στα χρονολογικά πλαίσια του φόρουμ >1995 [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
η ελληνικη μεταγλωτιση ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!
 
οντως :(

ποιος θα μας καλεσει στο παρτυ?
 
Συγνώμη παιδιά όταν γράφτηκα δεν είχε invitations... οπότε δεν το σκέφτηκα.

Δεν έχω ακόμα καμία να δώσω αλλά το παλεύω και ίσως λάβω δύο σύντομα.

Πάντως έχει γίνει και "δημοσκόπηση" με ερώτημα για τις προσκλήσεις και επειδή η πλειοψηφία ήταν θετική στο να είναι ανοιχτό ίσως να αλλάξει. Κρατήστε το link ποτέ δεν ξέρετε.

Με το που έχω invitations θα σας ενημερώσω.

Ι am seeding my brains out...
 
Παλιά κοροιδεύαμε τις πόρτες στα Club τώρα έχουμε πόρτες και στα φορουμ....

Τι να πω......
 
Λοιπόν επειδή δεν ξέρω που θα πάει η δουλειά με τις προσκλήσεις και δεν μου αρέσει να δίνω υποσχέσεις τις οποίες δεν ξέρω αν μπορώ να τηρήσω, έψαξα λιγάκι και βρήκα μία άκρη για να ξεχαρμανιάσετε με τον Μπομπ...

Απευθείας κατέβασμα από R@p|d$h@r3 χωρίς +orr3nt5 & +r@ck3r5, μόνο κάντε μία βόλτα από εδώ. Τώρα γράφτηκα επίτηδες μόνο για σας, εάν κλειδώσει και αυτό θα πηδήξω από το μπαλκόνι. Θα βρείτε και πολλά άλλα ενδιαφέροντα και εδώ.
 
Παροτι που οτι δεν ειναι ρετρο το απεχθανομαι ο Μπομπ σαρωνει στις πωλησεις.Για τον μήνα Οκτώβριο, πρώτο σε πωλήσεις περιοδικό, πανελλαδικά, ήταν το 'Lucky' με 82.670 τεμάχια. Ακολούθησαν 'Glamour' με 82.100, 'Cosmopolitan' με 81.840, 'Mirror' με 72.690. Στην “κόντρα” Maxim – FHM, το 1ο είχε 35.290 και το 2ο 15.030, οπότε φαίνεται λογική η απόφαση για αναστολή έκδοσης του Fhm. Κατά τα άλλα '-Μπομπ Σφουγγαράκης'-, 40.180, 'Σούπερ Κατερίνα' 58.770. :thumbup:
 
Μπομπ Σφουγγαράκης αχαχαχαχα....

Οι φωνές της ελληνικής μετάφρασης είναι τέλειες. Τί να πρωτοπεί κανείς; Για τον Καλαμάρη; (θεός). Για τον κύριο Καβούρη; Για τον Πάτρικ τον Αστερία; Για τον Μπομπ; Για την γιαγιά του Μπομπ; Για τους συνταξιούχους super-ήρωες του βυθού του Μπικίνι, τον Γοργόνο και τον Πεταλίδα; Για τον κύριο Πλαγκτόν;

Ο τελευταίος είναι ο ήρωάς μου... με τα γκάτζετς του. Πού θα πάει μια μέρα θα τα καταφέρει.
 
SPONGEBOB!!!!!

Πορώθηκα και αγόρασα από το Jumbo ένα ρολόι τοίχου Spongebob που διακοσμεί το computer room!!!!

Οι δικοί μου μπαίνοντας μέσα και βλέποντάς το με κοίταξαν περίεργα......

"Αυτά είναι για παιδιά" μου είπε ο πατέρας μου, "τι θα πει αν μπει κάποιος μέσα εδώ και το δει";

Καλά ρε σεις, άντε λέω, άντε και μπήκε, ε ρε φίδι που τον έφαγε αν ακουστεί κανένα αρνητικό σχόλιο. Τώρα πλάκα - πλάκα μόνο κάτι χαζοσυγγενείς μου τολμάνε να κάνουν τέτοια σχόλια οι οποίοι δεν περνάνε ούτε 300 μέτρα από το σπίτι τώρα πιά!!!! :diablotin: :diablotin: :diablotin: :diablotin:
 
Λοιπόν, δεν το γλιτώνω το εγκεφαλικό...

ΤΡΕΧΤΕ, το αρχικό site, άνοιξε και δέχεται εγγραφές χωρίς προσκλήσεις:

clipboard01ua4.jpg
 
Ambu...Πάλι έκανες το θαύμα σου..Την γλυτώσαμε την πόρτα...

Τα θερμά μου συγχαρητήρια... :thumbup: Ψηφίζω υπέρ στο Rep Power σου! ;)
 
Παιδιά δείτε αυτό λίνκ σχετικά με τον μπόμπ τον σφουγγαράκι. :woot: Αφιερωμένο εξαιρετικά στον φίλο τον Pooky (θα καταλάβετε γιατί).

http://kebawe.com/wallpapers/maiden/SpongeEd.shtml

UP THE IRONS!!! UP BOB!!!:ylsuper:
 
Ναι τελονιε το ξέρω το λινκ..Πολύ αφασία....χε χε!

Pooky που είσαι ταοριμ?
 
Κόλλησα και το βλέπω κι εγώ μαζί με το γιό μου!

Μέχρι γράμμα στειλαμε στο περιοδικό!!

:biglaugh:

(φυσικά τη ζωγραφιά την έκανα εγώ)

:cool:
 
Χε χε σε ευχαριστώ telonie, είχα δει κάποια από αυτά αλλά το site δεν το ήξερα!!!!!

Απλά τέλεια, δεν συμφωνείτε; Βρίσκω τον Bob πολύ κούκλο και τρομερά ανεβασμένο!!!!!!! :thumbup: :thumbup:

Α, και για να μην ξεχνιόμαστε... UP THE IRONS!!!!!!!!!
 
Τα επεισοδια ξεκινησαν να ανεβαινουν και στο Μπλε Ασπρο Γ Τ :)
 
Ακουσα οτι στην Αμερική το κόψανε ώς πολύ γκέϊ ..... ????!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα