Μister P (Μίστερ Π)

Mister P Αυτοκινητοδρομος Dakar.... :D

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Πηγη φωτo: ebay
 
Πάντα ήθελα να είχα ένα αυτοκινητόδρομο αλλά το παραπάνω δεν το ήξερα.
 
Ούτε εγώ γνώριζα τον συγκεκριμένο. Πρέπει να είναι μεταγενέστερος του κλασσικού που γνωρίζουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ανακάλυψα (υποθέτω, διότι δεν το βρήκα εδώ μέσα) το εσωτερικό του καταλόγου της Μιστερ P

https://thevintagetoyadvertiser.org/...toy-catalogue/

(έχει και άλλα ενδιαφέροντα μέσα, όπως πχ διαφημίσεις από παλαιούς κωδικούς της Playmobil όπως αυτές κυκλοφόρισαν στο εξωτερικό - ρίξτε του ένα ψάξιμο)


[edit] Dead pics [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλο!

Με εντυπωσιασαν οι αυτοκινητοδρομοι Frankfurt, Paris, Milano για δυο λογους:

α)η ραμπα

β)οτι απο οτι αναφερει μπορουσες να κανεις τετακε οποτε ηθελες

Δεν τα ειχα συναντησει σε κανεναν απο τους αυτοκινητοδρομους της MisterP που ειχα ή ειχε τυχει να παιξω.
 
To εκλεψα Απο το FB group Φιλοι Mister P. Εξαιρετικο

 Το κομικ που διακοσμησε το περιπτερο μας το εφτιαξε η πολυ καλη φιλη και επαγγελματιας Polina Papanikolaou


32081071_1769869173100229_1821843449570131968_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήμουν πολύ τυχερός ώστε να είχα αυτό σαν δώρο για τα χριστούγεννα του 1988.

$T2eC16NHJHYFFkUf82-CBRd-mo315w--60_1.JPG
 
Νομιζω οτι μου το εφεραν δωρο καπου στα 1982 και νομιζω οτι ισως ειναι ακομα στο παταρι του πατρικου μου στο οποιο πρεπει να κανω μια εφοδο
 
Νομιζω οτι μου το εφεραν δωρο καπου στα 1982 και νομιζω οτι ισως ειναι ακομα στο παταρι του πατρικου μου στο οποιο πρεπει να κανω μια εφοδο
Αν προσέξεις στο κουτί, δείχνει και μία μπρίζα.Το δικό μου λειτουργούσε με μπαταρίες.Ίσως ήταν κάποιο διαφορετικό μοντέλο για μικρά παιδιά.Το δικό σου με μπαταρίες δούλευε;Θυμάσαι;
 
Με μεγαλες μπαταριες. Τουλαχιστον αυτο θυμαμαι.
 
Με μεγαλες μπαταριες. Τουλαχιστον αυτο θυμαμαι.
Ωραία...τότε μιλάμε για το ίδιο.Το δικό μου είχε δυο βαγόνια επιβατών χρώματος γκρι και πράσινα τζάμια στα παράθυρα που είχαν φωτισμό.
 
Μαλλον εννοείτε αυτο. Το ειχα και εγω αλλα εμειναν καποτε οι μπαταριες μεσα και υπέστη ολική καταστροφή η μηχανή. Το πούλησα προ καιρου. Δεν νομιζω οτι το αναφερα ποτε εδω.

P7092809.JPGP7092810.JPGP7092808.JPGPC313355.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μαλλον εννοείτε αυτο. Το ειχα και εγω αλλα εμειναν καποτε οι μπαταριες μεσα και υπέστη ολική καταστροφή η μηχανή. Το πούλησα προ καιρου. Δεν νομιζω οτι το αναφερα ποτε εδω.

Προβολή συνημμένου 195145

Προβολή συνημμένου 195146

Προβολή συνημμένου 195147

Προβολή συνημμένου 195148
Το τρενάκι μου...
 
Πω πω!! το τελεφερίκ!!! τό είχα κι εγώ! Ήμουν άρρωστος όταν μού το είχαν πάρει δώρο 1 1/2 έτους, το 79 να το χαζεύω να πηγαίνει και να έρχεται με το φωτάκι του στο δωμάτιό μου.:cry: Αστείο, αλλά ακόμα το θυμάμαι!! :) Πόσο θα ήθελα να το είχα πάλι, να το έβλεπα.:( :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα