Μovie News

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Aardvark
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Μην ανοιγετε θεματα πετωντας μια γραμμη,αγκκκρρρ.
 
δικιο έχεις...απλά το άφησα για σχολιασμό... #)

αν δεν το θέλετε κλείστε το δεν υπάρχει καμία παρεξήγηση!
 
Αν εχεις ορεξη βαλτου ενα τρεϊλερακι και καμμια περιγραφη,αλλιως το μεταφερω στο Movie news. :)
 
Negotiation is over...Dredd he's back!!!!! :armed: :headbang:

[edit] dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Piranha 3DD

Kοπελες με μπικινι, σιλικονη και απεχθεια προς το φαγητο CHECK

Καλοκαιρι, μπλε νερα, νεροτσουληθρες, παρτυ CHECK

Αιμοδιψη μεταλαγμενα πιρανχας CHECK

Ντέβιντ Χέισελχοφ ως ναυαγοσωστης CHECK

Ολα αυτα σε 3D CHECK

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eRP1F8qLFn0#!
 
Wally είπε:
Piranha 3DD
Kοπελες με μπικινι, σιλικονη και απεχθεια προς το φαγητο CHECK

Καλοκαιρι, μπλε νερα, νεροτσουληθρες, παρτυ CHECK

Αιμοδιψη μεταλαγμενα πιρανχας CHECK

Ντέβιντ Χέισελχοφ ως ναυαγοσωστης CHECK

Ολα αυτα σε 3D CHECK
if Kelly Brooke FAIL then Crap
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στις 26 Ιουνη κυκλοφορει το Tales of Vesperia (First Strike) σε BluRay και στο XBOX Live με Αγγλικο dubbing!
 
Ok, μόλις γύρισα από το Dark Knight Rises... Πραγματικά ήταν το έπος που περίμενα κι ακόμα παραπάνω...

Ίσως είμαι ακόμα επηρεασμένος για να το κρίνω και δεν θα προτρέξω λέγοντας πως ξεπερνά το Dark Knight. Αφήστε μου μερικές μέρες να συνέλθω και βλέπουμε πώς θα το κρίνω...

Ίσως ως σύνολο να είναι πιο επικό και μεγαλειώδες, με πιο εντυπωσιακή κορύφωση, απλώς το DK παίρνει σίγουρα έξτρα πόντους για τη συγκλονιστική ερμηνεία του Heath Ledger. Όχι πως στο DKR οι ερμηνείες δεν ήταν εξαιρετικές. Kαι δεν μιλάω μόνο ερμηνείες όπως π.χ. του συγκινητικού -αν και σε μικρό ρόλο- Michael Caine που στο κάτω-κάτω το περιμένεις, αλλά ακόμα και π.χ. της Anne Hathaway που με εξέπληξε ευχάριστα σε ένα ρόλο που δεν θα φανταζόμουν ότι μπορούσε να υποστηρίξει (αλλά θα μου πεις, το ίδιο πίστευα κι όταν πρωτοανακοινώθηκε ότι ο Ledger θα υποδυόταν τον Joker)... Απλώς εδώ δεν υπήρχε κάποιος ρόλος τόσο έντονος όσο του Joker.

Πολλά περισσότερα δεν θέλω να πω για να μην μου ξεφύγουν spoilers πάνω στον ενθουσιασμό...

//Εντάξει, καταλαβαίνω ότι ήθελαν στη φωνή του Bane να βάλουν προφορά Καραϊβικής λόγω της καταγωγής του, αλλά στην πράξη μόνο έτσι δεν φαινόταν και το τελικό αποτέλεσμα έφερνε περισσότερο σε μίγμα... Sean Connery με Darth Vader!!!

//Μου άρεσε που πρόσθεσαν αρκετά references σε ιστορίες από τα comics (π.χ. η σκηνή που ο Bane "Breaks the Bat"...)
 
Είδα το Expandables 2 χτες στο village. Τρελό πιστολίδι μέχρι τέλους. Πολύ το χάρηκα. Άξιο δεύτερο μέρος.
 
Olorin είπε:
Ok, μόλις γύρισα από το Dark Knight Rises... Πραγματικά ήταν το έπος που περίμενα κι ακόμα παραπάνω...
Ίσως είμαι ακόμα επηρεασμένος για να το κρίνω και δεν θα προτρέξω λέγοντας πως ξεπερνά το Dark Knight. Αφήστε μου μερικές μέρες να συνέλθω και βλέπουμε πώς θα το κρίνω...

Ίσως ως σύνολο να είναι πιο επικό και μεγαλειώδες, με πιο εντυπωσιακή κορύφωση, απλώς το DK παίρνει σίγουρα έξτρα πόντους για τη συγκλονιστική ερμηνεία του Heath Ledger. Όχι πως στο DKR οι ερμηνείες δεν ήταν εξαιρετικές. Kαι δεν μιλάω μόνο ερμηνείες όπως π.χ. του συγκινητικού -αν και σε μικρό ρόλο- Michael Caine που στο κάτω-κάτω το περιμένεις, αλλά ακόμα και π.χ. της Anne Hathaway που με εξέπληξε ευχάριστα σε ένα ρόλο που δεν θα φανταζόμουν ότι μπορούσε να υποστηρίξει (αλλά θα μου πεις, το ίδιο πίστευα κι όταν πρωτοανακοινώθηκε ότι ο Ledger θα υποδυόταν τον Joker)... Απλώς εδώ δεν υπήρχε κάποιος ρόλος τόσο έντονος όσο του Joker.

Πολλά περισσότερα δεν θέλω να πω για να μην μου ξεφύγουν spoilers πάνω στον ενθουσιασμό...

//Εντάξει, καταλαβαίνω ότι ήθελαν στη φωνή του Bane να βάλουν προφορά Καραϊβικής λόγω της καταγωγής του, αλλά στην πράξη μόνο έτσι δεν φαινόταν και το τελικό αποτέλεσμα έφερνε περισσότερο σε μίγμα... Sean Connery με Darth Vader!!!

//Μου άρεσε που πρόσθεσαν αρκετά references σε ιστορίες από τα comics (π.χ. η σκηνή που ο Bane "Breaks the Bat"...)
Εμένα πάλι με απογοήτευσε ολοκληρωτικά αυτή η ταινία. Στις προηγούμενες δυο ανέλυε την παραμικρή λεπτομέρεια για το πως έχουμε φτάσει σεναριακά εδω που έχουμε φτάσει, ανέλυε διεξοδικά τον χαρακτήρα του Batman. Στο τρίτο μέρος είναι όλα ένας αχταρμάς χωρίς σύνδεσμους (δεν θέλω να μπω σε παραδείγματα γιατί θα δώσω πληροφορίες που όσοι δεν έχουν δει καλό θα ήταν μη γνωρίζουν). Η ροή της ταινίας είχε συνεχή σκαμπανευάσματα. Ουσιαστικά για μένα δεν υπήρχε καν ιστορία αφού επέλεξε να την εξελίξει με τρόπο τόσο παιδαριώδη, γεμάτη σεναριακά κενά και σκηνές δράσης τόσο άνευρες και σκηνοθετημένες τόσο βαριεστημένα που ποτέ δε με τράβιξαν στον κόσμο της Gotham. Και εδω είναι και το κυριότερο σφάλμα για μένα. Είχα την εντύπωση πως δεν παρακολουθούσα ταινία Batman. Απλά έβλεπα μια περιπέτεια μεγάλης παραγωγής πλούσια σε σκηνικά κλπ που δεν είχε ψυχή. Δυο ήταν οι χαρακτήρες που ξεχώριζαν. Alfred και Catwoman οι υπόλοιποι σούπερ ήρως και μη ήταν σαν να είχαν "κρεμάσει" τις στολές τους προ πολλού χωρίς επιστροφή. Το αστειότερο όλο ήταν η μουσική επένδυση η οποία στα προηγούμενα δυο ήταν απόλυτα ενταγμένη με τον ύφος των ταινιών ενώ εδω ακολουθεί το τρυκ της δραματικότητας μπας και "δώσει" λίγο και ανέβει σαν διάθεση όλο το εγχείρημα και το μόνο που καταφέρνει είναι να γίνετε όλο και περισσότερο φλύαρη και φανφάρικη. Δυο σκηνές (πιο πολύ πλάνα θα έλεγα) με έβαλαν στιγμιαία στη διάθεση του σκοτεινου ιππότη αλλά σύντομα το υπόλοιπο περιεχόμενο με ξανάβαλε στη θέση μου, αυτή του απλού παρατηρητή και όχι συμμετέχοντα. Οι συμβολισμοί πίσω από την ταινία τουλάχιστον αστείοι, η πιο απροκάλυπτα φιλοαμερικανική προπαγάνδα σε ταινία Batman με σεναριακά κενά τόσο μεγάλα όσο και το batcave... Δεν ξέρω τι έφταιξε, τι πήγε στραβά για τα δικά μου κριτήρια... Νε ξεκαθαρίσω μου άρεσαν πάρα πολύ οι προηγούμενες δυο ταινίες, πως δεν έχω τίποτα απέναντι στις ταινίες blockbuster, γι' αυτό και πήγα να την δω βέβαια. Ίσα ίσα που όταν είναι καλοκαμωμένες με διασκεδάζουν πολύ παρόλο που προτιμώ και άλλου είδους κινηματογράφο. Στο The Dark Knight Rises το μόνο σκοτεινό στοιχείο που βρήκα ήταν η σκοτεινή αίθουσα προβολής. Όλα τα άλλα ήταν απλά περιτύλιγμα χωρίς δώρο μέσα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμένα πάλι δεν με απογοήτευσε τόσο αλλά ούτε και τρελάθηκα ιδιαίτερα. Καλή ταινιούλα αλλά όχι όσο καλή όσο η προηγούμενη. Θα συμφωνήσω με τον Fred πάντως ότι δεν είχε ατμόσφαιρα Batman. Επίσης, ή όλη φάση με την φυλακή και την τρύπα ήταν μάλλον για παιδάκια δημοτικού. Και το τελευταίο μισάωρο ήταν λίγο χάλια.
 
Dark Knight Rises

Πήγα και το είδα το περασμένο Σάββατο... Μου φάνηκε πολύ "λίγη" σε σχέση με τις 2 προηγούμενες ταινίες...

Συμφωνώ ότι ήταν ψιλοαχταρμάς, σαν να ήθελαν να κλείσουν βιαστικά την τριλογία παρόλο που συνδεόταν σεναριακά με τις προηγούμενες 2...

Θα ήθελα να επεκταθώ κι άλλο, αλλά φοβάμαι μην αποκαλύψω την πλοκή σε κάποιον που δεν την έχει δει ακόμα...

Για μένα οι προηγούμενες 2 ταινίες ήταν καταπληκτικές και ισάξιες, δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποια από τις 2... Η πρώτη (Batman begins), επειδή

δείχνει την κλιμάκωση του ήρωα πώς εξελλίσεται ψυχολογικά, σωματικά και τεχνολογικά στο σύμβολο που θέλει να δημιουργήσει με ρεαλιστικό τρόπο

και η δεύτερη για την απίστευτη ερμηνεία του Χιθ Λέτζερ...

Δεν το μετάνοιωσα που την είδα, περίμενα όμως περισσότερα... Άλλωστε λίγες φορές μια 3η συνέχεια ταινίας στάθηκε ισάξια δίπλα στην 1η...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Epic!

 


[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρωτη επισημη φωτο απο τον νεο...Wolverine!!!!!! :headbang:

attachment.php


I'm the best at what i do,but that i do is not the very best! SNIIIIKT...:mad:

Η πηγη
 
Ωραιος ο Hugh ,αν και στο μυαλο μου τον Wolverine λογω των παιδικων κομικ τον ειχα παντα για κοντο.
 
Πίσω
Μπλουζα