Μovie News

Εμενα μου αρεσε το Cutthroat Island - φυσικα ηταν τεραστια αποτυχια - αλλα τι να κανουμε τωρα.

Τωρα μιας και ακολουθησαν τα The Long Kiss Goonight, Deep Blue Sea, Driven, Midhunters, Exorcist:The begining, Cleaner κλπ δεν μπορω να καταλαβω πως διαολο "ξεγραφτηκε" απο οπουδηποτε. Και πριν το Cutthroat Island δεν ειχε γυρισει και το Ben Hur που λεει ο λογος.
 
To Cuthroat Island πρεπει να μπει στο [h=3]Ρετρό άστοχες επιλογές ηθοποιών[/h]Μακαρι να πηγαιναν με την αρχικη τους επιλογη του Μichael Douglas,το pirate genre ισως να ειχε ανανεωθει πολυ πριν τους πειρατες του Ντεπ.
 
ξεχασατε να βαλετε κ το the covenant!!!!!ολες αυτες τισ ταινιες τισ εχεις δει?? σχεδον ολες δεν βλεποντουσαν κ ηταν αποτυχια στα ταμεια!!!
 
Τις εχω δει ολες - δεν ειναι το απαυγασμα του ποιοτικου κινηματογραφου - αλλα δεν εχουν τιποτα λιγοτερο απο αλλες τοσες που πηγαν καλυτερα σε εισπραξεις. Ουτε ηταν τραγικα χειροτερες απο αυτες που γυριζε πριν το Cuttthroat Island - απλα του εδωσαν 100-150 εκατομμυρια δολλαρια και αυτος τα εφαγε γυριζοντας μια ταινια που προωθουσε τη γυναικα του - εχουν χαθει πολυ περισσοτερα λεφτα απο πολυ "καλυτερους" σκηνοθετες.

Δουλεια εχει ο ανθρωπος παντως κανονικα. Τωρα για να γυρισουμε και λιγο στον Ηρακλακο - μπορει να εχουμε δει αρκετα χαλια, αλλα μην ξεχνατε το background, ηταν ταινιες του 60-70 με την τοτε προσεγγιση και εφε - Αυτη που θα δουμε θα ειναι κατι "υπερβολικα υπερβολικο" οπως ολα τα αλλα που βλεπουμε σημερα - και προσωπικα θα νοσταλγησω τον Στηβ Ρηβς ειμαι σιγουρος.
 
wheeled warrior είπε:
φιλε σταυρο δεν ειπα οτι ο ρενι χαρλιν κανει μονο low budget ταινιες!! κ ξερουμε πολυ καλα τι ταινιες εχει κανει δεν ειναι αναγκη να ανατρεχουμε εκεινη την ωρα στο imdb κ να κανουμε copy paste οτι βλεπουμε στον ρενι χαρλιν .
Ουτε εγω ειπα οτι ειμαι γκουρου του ξενου σινεμα φιλε μου!

Αλλωστε δεν μπορω να γνωριζω απ' εξω ολη την πορεια του Χολλυγουντ! :)

Απλα μ'αρεσει οταν δινω μια απαντηση,θελω να την δινω με στοιχεια...

(ειτε με link,ειτε με φωτο,ειτε με copy paste)...ωστε να μπορει οποιος παρακολουθει

το θεμα (οποιο και να ειναι αυτο) και δεν γνωριζει πολλα να μαθει κατι παραπανω!

Ετσι ειναι ο χαρακτηρας μου και δεν μπορει να με κατηγορησει κανεις για αυτο. :)
 
Πρωτη εικονα απο το πως θα ειναι η Κουκλα του Σατανα στο αναμενομενο remake,sequel δεν ξερω ακομα τι θα ειναι.

curse-of-chucky.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aardvark είπε:
Πρωτη εικονα απο το πως θα ειναι η Κουκλα του Σατανα στο αναμενομενο remake,sequel δεν ξερω ακομα τι θα ειναι.
curse-of-chucky.jpg
Το πρωτο "Θριλλερ" που ειχα δει, ειμασταν 5-6 χρονων και το βαλαμε σε vhs κρυφα (δεν το ειδαμε ολο γιατι ειχαμε φοβηθει :D ). Εκανα μερες τοτε για να μπορεσω να κοιμηθω κανονικα :p
 
Σχεδον ολα τα Remakes των παλιων κλασικων ταινιων τρομου ειναι για τα μπαζα.Ας ελπισουμε τουλαχιστων αυτο να βλεπεται.
 
Τελικο τρεϊλερ απο τον νεο Rebooted Superman και το πιο εντυπωσιακο απο οτι λενε,επισης απο οτι λενε στηριζεται στην πραγματικοτητα σαν ταινια με βαση επιστημονικα δεδομενα πως θα λειτουργουσε ο Σουπ και πως θα αντιδρουσε ο κοσμος σε περιπτωση αφιξης εξωγηινου στην γη.


Ενδιαφερον.


[edit] dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To χρονια πολυαναμενομενο Team-Up δυο icons των 80ς (αν και τους ειδαμε μαζι στο Expendables) γινεται πραγματικοτητα με ενα prison movie,ας θυμηθουμε το Lock Up με τον Σταλονε.


Oι prison movies απο τα αγαπημενα μου genres,remember Εscape from Alcatraz με τον Eastwood


escape-plan-poster.jpg
 
Το lock up μου αρεσε πολυ. Να δουμε τι θα ειναι αυτο. Ποτε βγαινει περιπου ειπανε;
 
To Lock Up μου άρεσε κι εμένα αλλά αυτό το καινούριο φαίνεται να είναι buddy movie οπότε ελπίζω να μην είναι σαν τις σκηνές στην φυλακή στο Tango & Cash.
 
Μεχρι να ερθει το πρωτο trailer,ας δουμε τι λενε οι δυο τους για την ταινια... :cool:


[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To αγαπημενο μυθιστορημα του Τολκιν απο πολλους αποκταει trailer για το 2ο του μερος.

 
Ανυπομονω...
smiley-eatdrink033.gif
"]
smiley-eatdrink033.gif
[/url]

Yes... :d@redevil :D @redevil:d@redevil...Legolas......
emoticon-tv-021.gif
"]
emoticon-tv-021.gif
[/url]
emoticon-tv-022.gif
"]
emoticon-tv-022.gif
[/url]
 
αντε να δουμε κ τι θαναι και αυτο! 300 rise of an empire!! [video=youtube;leXo4-QLNVc]

 
Aardvark είπε:
To αγαπημενο μυθιστορημα του Τολκιν απο πολλους αποκταει trailer για το 2ο του μερος.

Ajax87 είπε:
Και εγώ το περιμένω... Αλλά να σας πω την αλήθεια, δε μου αρέσουν οι προσθήκες του Τζάκσον... Πρόσθεσε τον Νεκρομάντη, την "κόντρα" του Θόριν με τον Αζογκ... Πρόσθεσε τον Φρόντο, έστω στην αρχή για να τονίσει τη σύνδεση του Χόμπιτ με τον Άρχοντα (που πλέον το γνωρίζει ακόμα και αυτός που δεν έχει διαβάσει ποτέ Τόλκιν στη ζωή του)... Τώρα απ' ότι βλέπω έχει προσθέσει και τον Λέγκολας... Έλεος δλδ... Ήδη για μένα είναι φάουλ με τις 3 ταινίες, για ένα βιβλίο... Ε, ας ονομάσει την ταινία "Lord of the Rings, the Prequel"

Οκ, το ξέρω ότι γκρινιάζω και στο τέλος θα πάω τρέχοντας να τη δω, όπως και το 3ο μέρος σε ...1,5 χρόνο, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι 1 ταινία πιστή στο βιβλίο θα ήταν υπέραρκετη...
 
Νεο trailer για τον κυριο με το αδαμαντινα νυχια...
attachment.php




Ο Michael Bay μιλαει για το Transformers 4.

attachment.php


O Arnold επιβεβαιωνει οτι θα παιξει στο Terminator 5!!!
attachment.php


Και τελος...

Φημες θελουν...την MARVEL να εχει στα σχεδια της για το μελλον,2 ταινιες...(Dr.Strange & Black Panther)...ειδωμεν!!! :)
 
stratos84 είπε:
Και εγώ το περιμένω... Αλλά να σας πω την αλήθεια, δε μου αρέσουν οι προσθήκες του Τζάκσον... Πρόσθεσε τον Νεκρομάντη, την "κόντρα" του Θόριν με τον Αζογκ... Πρόσθεσε τον Φρόντο, έστω στην αρχή για να τονίσει τη σύνδεση του Χόμπιτ με τον Άρχοντα (που πλέον το γνωρίζει ακόμα και αυτός που δεν έχει διαβάσει ποτέ Τόλκιν στη ζωή του)... Τώρα απ' ότι βλέπω έχει προσθέσει και τον Λέγκολας... Έλεος δλδ... Ήδη για μένα είναι φάουλ με τις 3 ταινίες, για ένα βιβλίο... Ε, ας ονομάσει την ταινία "Lord of the Rings, the Prequel"
Οκ, το ξέρω ότι γκρινιάζω και στο τέλος θα πάω τρέχοντας να τη δω, όπως και το 3ο μέρος σε ...1,5 χρόνο, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι 1 ταινία πιστή στο βιβλίο θα ήταν υπέραρκετη...
Συμφωνώ μαζί σου...
 
Πίσω
Μπλουζα