Μovie News

Παντως ο "Νεος" Robocop δεν με πειθει :p
 
Ajax87 είπε:
Παντως ο "Νεος" Robocop δεν με πειθει
tinysmile_tongue_t.png
Εμένα οτιδήποτε νέο σε ταινία (και κυρίως φαντασίας, επιστημ. φαντασίας, περιπέτεια κτλ) δε με πείθει!

Δεν υπάρχει η μαγεία των παλιών ταινιών, και η φαντασία των δημιουργών τους!

Σήμερα οι ταινίες όλες είναι CGI και τίποτε άλλο. Το απόλυτο κενό!!

και ρε παιδιά; Έλεος με τα X-men!! Πόσα θα γίνουν πια;

Πάνω που λέω, α, βγήκε καινούργιο, ξεπηδάει κι άλλο μετά!!! Τι στο καλό!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φωτιά και λαύρα το μασίνι! :burn:

Α, ώπα! Μισό! Δεν είναι το τόπικ με τις μηχανές εδώ?! :biglaugh:

Τι, ταινίες είναι? :biglaugh:

Βασικά ο κυριούλης με τα μαύρα (robo-tron? που λες κι εσύ!), ούτε εμένα με πείθει, αλλά το μαύρο μηχανάκι είναι πολύ όμορφο!....

Τι να είναι άραγε!.....

για τη σαλιάρα που λέγαμε.... προλαβαίνεις - δεν προλαβαίνεις! :D
 
Νεο trailer για το "The Wolverine"...
attachment.php


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ξέρεις πόσο "καλή" είναι μια ταινία όταν έχει το "3D" στον τίτλο της.
 
Κατα Αυγουστο μερια "σκαει" μυτη μια ταινα στους σινεμαδες με αρωμα Ελλαδας... :)

Το πρωτο μερος το ειχαμε γνωρισει το 2010...ηρθε η ωρα να δουμε το δευτερο (επιτελους!). :)

Percy Jackson: Sea of Monsters

 
stayros είπε:
Κυκλοφορησε και το πρωτο poster για το Ηercules 3D
attachment.php


Πηγη φωτο

 

 

 


Το ξέρω οτι θα φαίνομαι γραφικός αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ:shtup:: Η άποψη της Αθήνας στο κάτω μέρος του πόστερ δείχνει οτι ο Ηρακλής έζησε και έδρασε από τον Χρυσό Αιώνα και έπειτα, αφού ο Παρθενώνας φιγουράρει φάτσα κάρτα... Το Θέατρο Ηρώδου του Αττικού δεν βλέπω κι ανησυχώ!:biglaugh:!!

Επίσης ευτυχώς που δεν βλέπουμε στο βάθος δεξιά και τον Πύργο Αθηνών... :rofl:
 
VAGBITH είπε:
Το ξέρω οτι θα φαίνομαι γραφικός αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ:shtup:: Η άποψη της Αθήνας στο κάτω μέρος του πόστερ δείχνει οτι ο Ηρακλής έζησε και έδρασε από τον Χρυσό Αιώνα και έπειτα, αφού ο Παρθενώνας φιγουράρει φάτσα κάρτα... Το Θέατρο Ηρώδου του Αττικού δεν βλέπω κι ανησυχώ!:biglaugh:!!Επίσης ευτυχώς που δεν βλέπουμε στο βάθος δεξιά και τον Πύργο Αθηνών... :rofl:
Δεν πειραζει!Ας δειχνουν μερη απο την Ελλαδα και ας ειναι ιστορικα ανακριβεις!
 
Γενικα η οπτικη προιδεαζει Χen(a)-οειδης ,απο την μια οι πολλοι σωστες παρατηρησεις του Vagbirth (περι αναχρονισμων) ,

απο την αλλη ο μετροσεξουαλ Ηρακλης ,που συμφωνα με τους μυθους ηταν (οπως θα ελεγαν και τα ημισκουμπρια -με τριχα για πουλοβερ).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπορεί να μη βλέπουμε τον Πύργο των Αθηνών, αλλά βλέπουμε τους Αμπελοκήπους τίγκα στο κτήριο, ενώ η αρχαία Αθήνα δεν ήταν προς αυτή τη μεριά.

Μικρό το κακό βέβαια... εδώ άλλα κι άλλα έχουμε καταπιεί σε ταινίες εποχής.

Πάντως ο Ηρακλής ήταν μεν γομάρι, μπούφος και είχε και μεγάλη πατούσα, αλλά δεν ξέρω από πού έχουμε πληροφορίες περί της τριχοφυΐας του. Στα αγάλματα και στα αγγεία συνηθως οι αρχαίοι ημών πρόγονοι δείχνονται με φρέσκια χαλάουα.
 
παιδια μην αγχωνεστε ετσι κ αλλιως αυτη η ταινια παει για straight to blu ray/dvd ασχετως αν λενε τωρα και καλα οτι θα βγει στο σινεμα!!! low budget ειναι με τον τελειωμενο renny harlin.... το blockbuster hercules θα βγει πιο μετα με τον the rock κ θα σκηνοθετει ο brett ratner και θα λεγεται hercules the thracian wars!
 
wheeled warrior είπε:
low budget ειναι με τον τελειωμενο renny harlin....
Δεν ξερω κατα ποσο ειναι τελειωμενος καποιος οταν εχει σκηνοθετησει

(γιατι κατα πρωτον σκηνοθετης ειναι ο ανθρωπος!!!)

και μας εχει χαρισει τα εξης διαμαντακια...

1) A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (1988)

2) Die Hard 2 (1990 Δεν το λες και low budget )

3) Cliffhanger (1993)

4) Cutthroat Island (1995)
 
Βρε παιδιά εδώ έχουμε δει τους μισούς Ιταλούς μποντιμπιλντεράδες με μίνι να παριστάνουν τον Ηρακλή και άλλους τόσους Αμερικάνους που έκαναν το αγροτικό τους στην Ιταλία. Το ότι θα δούμε άλλο έναν θα μας χαλάσει; Ή περιμένει κανείς κάτι καλύτερο από έναν Κόναν με ρόπαλο από μια ταινία με το όνομα Ηρακλής στον τίτλο; Άσε που θα έχει και καλύτερα εφέ (ελπίζω)!
 
To Cutthroat Island ηταν και η καταστροφη του Ηarlin,οχι μονο αυτου αλλα και της εταιριας παραγωγης του.


Ενα απο τα μεγαλυτερα bombs του κινηματογραφου, κατα τα αλλα ας κανουμε μια προσπαθεια να ποσταρουμε στο movie news ταινιες σχετικες το κατα δυναμην με το Retro του Retromaniax,oπως remakes,sequels παλαιοτερων επιτυχιων,comebacks ηρωων του 80,οπως Αρνι και Σλαϊ και ηρωων κομικς που αγαπησαμε παιδια.
 
Δίκιο έχεις Aard αλλά μια νέα ταινία με τον Ηρακλή (και με την συγκεκριμένη αφίσα) νομίζω ότι μπορεί να ιδωθεί σαν ριμέικ ή επιστροφή ενός ρετρό κινηματογραφικού ήρωα
 
Nαι δεν ειπα για την συγκεκριμενη για αυτο ημουν και τοσο γενικος,το αφηνουμε στην κριση σας και στην αγαπη σας για τις περασμενες δεκαετιες το τι θα μπει εδω.


Εγω εδωσα μια κατευθυνση.
 
φιλε σταυρο δεν ειπα οτι ο ρενι χαρλιν κανει μονο low budget ταινιες!! κ ξερουμε πολυ καλα τι ταινιες εχει κανει δεν ειναι αναγκη να ανατρεχουμε εκεινη την ωρα στο imdb κ να κανουμε copy paste οτι βλεπουμε στον ρενι χαρλιν .απλα μετα οντως απο την μεγαλη αποτυχια του το νησι των κουρσαρων που ηταν κ η αιτια να κλεισει η καρολκο ο τυπος ξεγραφτηκε απο τις λιστες του χολυγουντ!
 
Πίσω
Μπλουζα