ΝΕΟ XBOX 360

divined

RetroNuts!
Joined
2 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.702
Αντιδράσεις
43
Μόλις είδα στο live stream της παρουσίασης της Microsoft για το XBOX360 στην E3 ότι ανακοινώθηκε επίσημα το νέο XBOX 360. Το μόνο που είδα είναι ότι έχει σκληρό 250GB και wi-fi ενσωματωμένο. το ακόμα καλύτερο είναι ότι τουλάχιστον στην Αμερική κυκλοφορεί άμεσα!!!
 
και οσοι ηταν στην αιθουσα το πηραν και τζαμπε

κουβαρντου η microsoft
 
Πράγματι πράγματι. Ωραίο σχέδιο και μικρούλικο. Ευτυχώς που δεν αγόρασα ακόμα XBOX 360.
 
Ευτυχώς που καβάτζωσα και δεύτερο classic 360 elite.

Βέβαια με το που έρχεται το μικρούλι 360 μαντέψτε ποιος το αποκτά άμεσα....!!!!!!!!!!!!
 
breakbeatsz είπε:
και οσοι ηταν στην αιθουσα το πηραν και τζαμπε κουβαρντου η microsoft
ω ρε τυχη

jasper πυρηνα?λετε να εχει κ αυτο προβλημα rod?

τι τιμη λετε να εχει?
 
ότι τιμή έχει τώρα το elite, 299$

Μικρότερο το λες, μικρούλι δεν το λες... :p
 
Έχει wifi όμως και σίγουρα καινούργια σχεδίαση πλακέτας και νέο σύστημα ψύξης.

Το κλασσικό μου elite θα συνεχίσει τη πορεία του δίπλα στο μικρούλι. Το καινούργιο 360 elite μου θα παραμείνει στο κουτί του για λόγους......... ρετρό, όταν με το καλό γίνει!!!!!!!!!!!!!!!!

Ξέρουμε πότε θα έρθει με το καλό Ελλάδα; Στην Αμερική είναι ήδη άμεσα διαθέσιμο.
 
1 εβδομάδα δεν είπε ότι θέλει για να φτάσει σε retailers;
 
Μωρέ με το που ήρθε, μου ήρθε.

Να δω νέο Wii πότε θα βγάλουν!!!!!!!!!!!! :p :p
 
Θα δούμε αύριο στις 7 (ώρα Ελλάδος) τι έχει να μας πει και η Nintendo. Τώρα πλέον οι 2 ανταγωνιστές της έχουν μπει στα χωράφια της και δεν έχει να δείξει κάτι ιδιαίτερο με το Wii...

Πιστεύω περισσότερο βάρος θα δοθεί στο DS... γιατί από Νοέμβρη οποιαδήποτε κονσόλα και να έχει κάποιος θα μπορεί να κάνει τη γυμναστική του... :rofl:
 
Πάντως η παρουσίαση του νέου 360 σήμερα, δείχνει ένα πράγμα: Ότι το επόμενης γενιάς Ξόκουτο θα το δούμε σε 3 χρόνια και βάλεεε!!!!!!!!!!!
 
μπα.... σε κανα χρόνο θα θέλουμε tesselation και στις κονσόλες ΛΟΛ
 
Ναι Tesselation για να παίζουμε παιχνίδια casual. Μπα. Δεν γνωρίζουν καν την ύπαρξη του οι καζουαλάδες.

Εδώ οι περισσότεροι έχουν το X-box 360 τους σε SCART καλώδιο, δεν έχουν δει καν τι πάει να πει HD gaming η νέα γενιά τους μάρανε;
 
Συμφωνω παιδια...εξαλλου ακομα δεν εχει εξαντλησει τις δυνατοτητες του το 360..

ουτε καν το gears of war 3 δεν εχουμε δει :)
 
Mα στο 360 υπαρχουν ηδη παιχνιδια που χρησιμοποιουν tesselation (πχ Viva Pinata)
 
Πάνο, απλά ελπίζω να κρατηθεί το υψηλό επίπεδο της κονσόλας. Με το Kinetic ήδη όσα είδα μου άφησαν μια απίστευτη ξινίλα. Σαν να έβλεπα παρουσίαση της Nintendo και να μην κράταγαν controller.

Την κατηγορία των mainstreamers την έχει καλύψει και με το παραπάνω το Wii, δεν χρειαζόμαστε κι άλλο shovelware, Yogες και ένα σκασμό χαζομάρες.

Να φύγουν, να πάνε αλλού.
 
Γιωργο εγω το Forza με το Kinetic το ειδα στα 60fps με τρελα γραφικα...
 
Δυστυχώς αυτό εννοώ.

Το Forza είναι ένα (1) και τα υπόλοιπα πολλά. Αν και δεν πουλήσει, όλοι θα στραφούν στο crapware.

Δυστυχώς ή ευτυχώς προτιμώ όταν είμαι στο τιμόνι ή το pad ή αληθινή τιμονιέρα. Το να "πιάνω αέρα" δεν μου κάνει καμία εντύπωση.

Καλή η παρουσίαση των 5 λεπτών, αλλά έλα παίξε 3 ώρες Forza με τα χέρια σου σε προέκταση...... Μεσαιωνικό βασανιστήριο!
 
pooky(1) είπε:
Καλή η παρουσίαση των 5 λεπτών, αλλά έλα παίξε 3 ώρες Forza με τα χέρια σου σε προέκταση...... Μεσαιωνικό βασανιστήριο!
+1

Όσο χαριτωμένο και να φαίνεται παίζει να είναι απίστευτα κουραστικό μετά από κάποια ώρα. Πιστεύω σε αυτά του παιχνίδια η χρήση του kinect θα περιορίζετε απλά στην πλοήγηση στα μενού του παιχνιδιού.

Θεωρώ όμως τους φόβους σας υπερβολικούς. Απλά με το Kinect θα έχουμε τα ωραία παιχνιδάκια μας που είχαμε και πριν και θα έχουν και οι γυναίκες λόγο να αγοράσουν μια κονσόλα σαν το Wii που δεν είναι Wii... Δηλαδή όλοι στην οικογένεια ικανοποιημένοι με μια κονσόλα. :D
 
Haros, οι περισσότερες γυναίκες που ξέρω είναι ικανοποιημένες μόνο με μηδέν κονσόλες. Τουλάχιστον της γενιάς μου, οι νεότερες ίσως είναι κάπως πιό δεκτικές. :)
 
Πίσω
Μπλουζα