ΝΕΟ XBOX 360

Maddog είπε:
Haros, οι περισσότερες γυναίκες που ξέρω είναι ικανοποιημένες μόνο με μηδέν κονσόλες. Τουλάχιστον της γενιάς μου, οι νεότερες ίσως είναι κάπως πιό δεκτικές. :)
+1, έτσι είναι τα πράγματα. Οι πιτσιρίκες απλά αποδέχονται ότι για να βρούνε αγόρι καμιά φορά, αναγκαστικά πρέπει να ανακατευτούν και με τα αγορίστικα πράγματα. Και πάλι όχι όλες...
 
Δηλαδή μόνο εμένα η γυναίκα μου μου κάνει δώρο κονσόλες;;;;;;;; :eek: o_O:cool: :cool:
 
Υπάρχει πάντα μια εξαίρεση για να επιβεβαιώνει τον κανόνα. :p
 
http://www.youtube.com/watch?v=-tkiwdt-AYE&feature=player_embedded

Unboxing, και ο τρόπος που αφαιρούμε το σκληρό δίσκο.

Το χειριστήριο είναι ίδιο με αυτά που έχω τώρα.

Ακούστηκε ότι θα έχει Liteon που δεν φλασάρεται πάντως. Έχω ένα σκασμό original οπότε θα πάει κατευθείαν για live.

Επιτέλους αθόρυβο. Δώστε προσοχή στο σχόλιο στο τέλος......
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το liteon απ'οσο ξέρω flashάρετε πλέον.

Αν και δεν με είχε ενθουσιάσει το lifting στην αρχή, τώρα το βρίσκω πολύ καλό.

Γνήσια παιχνίδια σε αυτό και κόπιες στο παλιό :p

Πάρτε το πρώτα εσείς να δούμε αν θα καεί :rofl:
 
Δεν υπάρχει περίπτωση να επαναλάβουν πατάτες. Βέβαια, ποτέ δεν ξέρεις. Γι' αυτό καβάτζωσα το 360 elite classic (retro πια) και το έχω boxed γιατί καλό είναι να έχεις spare.

Το liteon φλασάρεται, (liteon έχω στο boxed) μια χαρά αλλά είναι νέο drive.

Πω πω μου άρεσε το PS3 που ήταν γυαλιστερό αλλά μισούσα το design. Τώρα το νέο 360 τα έχει όλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
ειναι πανεμορφο! με βλεπω να παιρνω και τριτο 360 :D
 
Χμμ είμαι σε μεγάλο δίλημμα.. Να πάρω μια jasper κονσόλα, για να αντικαταστήσω το παρόν xbox που έχω, ή να πάρω ένα slim??? Δεν καίγομαι ιδιαίτερα να αγοράσω ένα από τα δύο σύντομα, μιας και δεν ξέρουμε ακόμα τι failure rates έχει το slim. Εσείς τι θα επιλέγατε?
 
τα failure rates του slim σαφώς και θα είναι μικρότερα ακόμα και από τα jasper... ο κύριος εχθρός των 360 είναι η ζέστη και στα slim μιλάμε για 45nm με gpu/cpu σε ένα ολοκληρωμένο... σχεδόν αθάνατο!
 
theoritikos είπε:
Χμμ είμαι σε μεγάλο δίλημμα.. Να πάρω μια jasper κονσόλα, για να αντικαταστήσω το παρόν xbox που έχω, ή να πάρω ένα slim??? Δεν καίγομαι ιδιαίτερα να αγοράσω ένα από τα δύο σύντομα, μιας και δεν ξέρουμε ακόμα τι failure rates έχει το slim. Εσείς τι θα επιλέγατε?
Εγώ, πάντα προσωπικά, και τα δύο, επί δύο. ;)

http://www.gamespot.com/pages/forums/show_msgs.php?topic_id=27350931

Σαν hardware freak έχω να προσθέσω μερικά σχόλια:

1). "Καθαρή" πλακέτα. Χωρίς πολλά - πολλά και κουραφέξαλα.

2). Πολύ στιβαρή ψήκτρα. Όχι σαν τις μούφες του παλιού, με άμεσο airflow από τον ανεμιστήρα.

3). Solid capacitors. Επιτέλους. Για μένα το νούμερο ένα σε ηλεκτρονική συσκευή. Οι solid capacitors έχουν μεγάλη ανοχή στη θερμοκρασία, έχουν μεγάλο κύκλο ζωής, αποβάλουν τη θερμότητα άμεσα και γρήγορα και προσφέρουν σταθερότερη τάση.

4). 45micron αρχιτεκτονική. Ότι καλύτερο.

Το νέο X-box, αν δεν έχει κάποιο κατασκευαστικό flaw (που γιατί να έχει, την αρχιτεκτονική τη ξέρουν 6 χρόνια τώρα) είναι πρακτικά αθάνατο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το video είναι γνωστό και δεν εμπιστεύομαι κανέναν που "τα πήρε" για να spread FUD.

Οι τύποι κούναγαν την κονσόλα πάνω κάτω την ώρα που διάβαζε με ταχύτητα 12Χ, οπότε είναι φυσιολογικό να γδαρθεί το δισκάκι.

Σε οποιαδήποτε κονσόλα και να το κάνεις αυτό θα γίνει το ίδιο. Το PS3 έχει τραγικές ταχύτητες διαβάσματος δίσκου οπότε δεν πιάνεται.

Όχι, επειδή πήρα PS3 παραμένω πιστός στο στρατόπεδο του 360. Μη χαλάσουμε στα γεράματα.

Οι SONY fanbois, FUDmuds να κοιτάξουν το σπίτι τους.

YLOD anyone?
 
Καλα ο τύπος φέρθηκε πολύ αγαρμπα στο σύστημα! Αλλα σίγουρα δε δικαιολογείται τέτοια γρατζουνια.

Λέτε το κόστος των τωρινων εκδόσεων (των Non-slim) θα πέσει λίγο, λόγω της νεας κονσόλας; Αληθεια το παλιο 360 δεν ειχε WIFI;
 
Το παλιό δεν είχε και ήταν ξεχωριστό περιφερειακό με 70 ευρώ κόστος!!!!!!

Δεν βλέπω καμία μείωση κόστους στο παλιό. Μάλιστα από το web site του Πλ@ισίου έχει ήδη εξαφανιστεί.......
 
εμ. Έτσι που το κούνησε βέβαια. Αλλά τρομακτικό πράγματι. Για φαντάσου μόλις έχεις αγοράσει το νέο σου game και να γίνει τέτοιο πράγμα!!!
 
Τα ίδια έλεγαν και στο πρώτο σύστημα. Τα ίδια θα γίνει και αν πάρεις ένα pc την ώρα που διαβάζει και αρχίσεις να χορεύεις μαζί του.

Τα μόνα drives που είναι ασφαλή, είναι αυτά τύπου laptop, όπου το δισκάκι κλικάρει και ασφαλίζει, όπως στο drive του Dreamcast ή του PSone.

Οτιδήποτε με συρτάρι ΔΕΝ πρέπει να μετακινείται την ώρα που λειτουργεί. Κανόνας απαράβατος.

Τα χαζοαμερικανάκια του βίντεο βέβαια απλά είναι απαράδεκτα. Ουστ ρε...........
 
παιδιά ακόμα και το παλιό fat ps2 γρατσουνούσε τα δισκάκια αν το κουνούσες...
 
Πίσω
Μπλουζα