Νάκυ Αγάθου

Βλέπω ότι επικρατούσε το "Νάκη" στο όνομά της, και όχι το Νάκυ. Για την Αγάθου, βρήκα ότι κατάγεται από τα Επτάνησα όπως ο Γιώργος Κάρτερ. Όπως είδα το επώνυμο είναι από την Κέρκυρα. Η Νάκη λοιπόν πιθανόν να κατάγεται από Κέρκυρα (αν και από ότι θυμάμαι σε ένα περιοδικό έγραφε ότι γεννήθηκε στην Αθήνα). Αν υπάρχουν Επτανήσιοι και Επτανήσιες στο φόρουμ ίσως μπορούν να το επιβεβαιώσουν? Επίσης, βρήκα σε ένα ιστολόγιο κάποιον να ζητά να μάθει τι απέγινε η Αγάθου και να ψάχνει για "κανέναν από Κέρκυρα". Και αυτό:

http://el-gr.facebook.com/topic.php?uid=261931815761&topic=12343
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εχω και τα 2 που ζητας φιλε stakovios (μαλιστα με το εικονιζομενο προσωπο που εχεις στο προφιλ σου)και θα φροντισω να τα ανεβασω
 
Vosporos, μήπως έχεις κανένα βιντεάκι με παρουσιάστρια πριν τον αγώνα. Θα περιμένουμε με νοσταλγία.

stakovios μια και μου τα ζητησες.βιντεακι απο το 1982.νακυ αγαθου πριν απο αγωνα

http://rapidshare.com/files/359491360/IMG_0153.MOV
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε ευχαριστουμε παρα πολυ vosporos για τα βιντεο και τις πληροφοριες.
 
Ευχαριστουμε Vosporos!

Μηπως θα μπορουσε καποιος με YouTube λογαριασμο να τα ανεβαζε διοτι σε 5-6 κατεβασματα θα εξαφανιστουν λογω rapidshare?

thanx!!
 
Wally είπε:
Μηπως θα μπορουσε καποιος με YouTube λογαριασμο να τα ανεβαζε διοτι σε 5-6 κατεβασματα θα εξαφανιστουν λογω rapidshare?
thanx!!
εγινε....[edit] Το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο καθώς ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φωτογραφία της αγαπημένης Νάκυς Αγάθου - αφιερωμένη στον "μεγαλύτερο fan της" stakovio:

picture.php
 
:hurrah:

Χωρίς άλλα σχόλια.
 
Νάκη Αγάθου 1988

Μία έγχρωμη φωτό της Νάκης Αγάθου που έφτιαξα από το υπέροχο βίντεο που ανέβασε ο φίλος Φορντ231, ο οποίος δεν σταματά να μας εκπλήσσει ευχάριστα (βλ spoiler). Νομίζω ότι το μακιγιάζ της όντως είναι εντυπωσιακότατο, όπως ειπώθηκε και στην αρχή του νήματος. Το χαμόγελό της επίσης ανεπανάληπτο.

Νόμιζα ότι την είχαμε μόνο ασπρόμαυρη το 1988!
 
Για σενα stakovie Νακη Αγαθου 1987.. πιστευω να σου αρεσει...

[edit] Το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο καθώς ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]

επισης βρηκα μεσα στο you Tube apo MrRertomemories και αυτο το βιντεο που ειναι τελειο stakovie gia sena...

[edit] Το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο καθώς ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρισπέκτ! Και πολλά πολλά ευχαριστώ. Αν σας πω ότι δεν θυμόμουν με τέτοια εμφάνιση την Νάκη...

Κάποια σχόλια ας μου επιτραπούν:

α. Βλέπουμε να διαβάζει από εμφανές χαρτί το πρόγραμμα, με περιστασιακό κοίταγμα προς τον τηλεθεατή. 1984, εποχή που προφανώς δεν υπήρχε το auto-cue.

β. Αρχίζει στις 9 η βρά-δινή προβολή μας... την ακούω με επτανησιακή προφορά. Μου αρέσει πολύ γιατί ο τρόπος που λέει το πρόγραμμα είναι μοναδικός.

γ. Όταν προλογίζει την πολιτική ομιλία είναι σοβαρή, όπως αρμόζει Προσέξτε πώς χαμογελά όταν προλογίζει το πρόγραμμα με την Ντόρα Γιαννακοπούλου.

δ. Ο Μιχάλης Μούζας έκανε τη σκηνοθεσία σε πολλά ντοκιμαντέρ και εκπομπές της ΕΡΤ.

ε. Πόσο αναλυτική είναι στις περιγραφές.

στ. Το κλείσιμο με το χαμόγελο, επίσης όλα τα λεφτά.
 
stakovios είπε:
Ρισπέκτ! Και πολλά πολλά ευχαριστώ. Αν σας πω ότι δεν θυμόμουν με τέτοια εμφάνιση την Νάκη...
Ούτε εγώ! Αλλά μπορώ να πω ότι δεν μου αρέσει ιδιαίτερα με αυτό το χτένισμα - δε νομίζω ότι την κολακεύει. Νομίζω ότι η Νάκυ Αγάθου στα ωραιότερά της ήταν το 1987 και 1988, όπως εμφανίζεται στα βίντεο που έχει ανεβάσει ο φίλος ford231, όπου αναγγέλει τους Διαγωνισμούς Τραγουδιού της EUROVISION.

stakovios είπε:
α. Βλέπουμε να διαβάζει από εμφανές χαρτί το πρόγραμμα, με περιστασιακό κοίταγμα προς τον τηλεθεατή. 1984, εποχή που προφανώς δεν υπήρχε το auto-cue.
Ναι, κι εμένα μου έκανε εντύπωση αυτό!

stakovios είπε:
β. Αρχίζει στις 9 η βρά-δινή προβολή μας... την ακούω με επτανησιακή προφορά. Μου αρέσει πολύ γιατί ο τρόπος που λέει το πρόγραμμα είναι μοναδικός.
:)

stakovios είπε:
γ. Όταν προλογίζει την πολιτική ομιλία είναι σοβαρή, όπως αρμόζει Προσέξτε πώς χαμογελά όταν προλογίζει το πρόγραμμα με την Ντόρα Γιαννακοπούλου.
Όχι απλά χαμογελά - νομίζεις ότι θα σκάσει στα γέλια για κάποιο λόγο... :D

stakovios είπε:
ε. Πόσο αναλυτική είναι στις περιγραφές.
Ok, τα κείμενα των περιγραφών δεν ξέρω αν ήταν των εκφωνητριών - φαντάζομαι ότι τους τα έδιναν έτοιμα από την ΕΡΤ, όχι?

stakovios είπε:
στ. Το κλείσιμο με το χαμόγελο, επίσης όλα τα λεφτά.
Και λίγα λες... :)
 
bernard.c είπε:
Ok, τα κείμενα των περιγραφών δεν ξέρω αν ήταν των εκφωνητριών - φαντάζομαι ότι τους τα έδιναν έτοιμα από την ΕΡΤ, όχι?
Εχω την εντυπωση (μαλλον ειμαι σιγουρος) πως ολες ειχανε κειμενο και το διαβαζανε απλα δεν το δειχνανε..... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εξαιρετικο θρεντ! Μπραβο παιδια!!! Και συγχαρητηρια στον Ford231 για τα τοσα βιντεο που μας εχει ποσταρει!

Η Νακυ Αγαθου ηταν πραγματικη κυρια. Ειχε μοναδικο αερα.

Επισης συνειδητοποιησα οτι το 1980, υπηρχε ηδη η εγχρωμη τηλεοραση!!! Πωπω...και εγω καμαρωνα που ειχαμε μεγαλη ασπρομαυρη τηλεοραση, σαν σινεμα μου εμοιαζε τοτε!
 
stakovios είπε:
Όχι βέβαια, παραμένω πιστός φαν της Νάκυ... Σε ένα βίντεο στο γιουτιούμπ είχα δει τον Χάρι Κλιν να την σατιρίζει. Αν το βρω, θα το ποστάρω.
stakovios ανεβασα επιτελους το κανονικο βιντεο με νακυ απο το 1982 μαζι με ρετρο διαφημισεις,θα το βρεις στο αντιστοιχο thread ,παιδια συγγνωμη δεν ηξερα που να το καταταξω
 
Κανένα πρόβλημα vospore, ίσα ίσα εμείς σε ευχαριστούμε που το ξανα-ανέβασες με πολύ καλύτερη ποιότητα εικόνας! Για όποιον ψάχνει το βιντεάκι, μπορεί να το δει (μεταξύ άλλων) εδώ:

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=13408&page=2
 
Άσχετο, αλλά τα χτενίσματα και των 2 παρουσιαστριών (Αγάθου και Σακάκου) το 1982 βρίσκω ότι δεν τους πήγαιναν (και μάλιστα καθόλου!). Πιστεύω ότι η Αγάθου στα ωραιότερά της είναι στα βίντεο από το 1987 και το 1988 που προλογίζει την EUROVISION (του ford231).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τρεις φωτογραφίες της Νάκης Αγάθου από τα αντίστοιχα βίντεο των Vosporos, Mr Retromemories, Ford. Θυμίζω τις χρονολογίες: 1982, 1984, 1987. Διαφορετικές στιλιστικές επιλογές... Το χαμόγελο όμως ανεπανάληπτο.

: Επίσης, ένα ακόμα πολύ σημαντικό στοιχείο. Βρήκα τη Νάκη Αγάθου ξανά ως ηθοποιό, εκτός από τις δύο ταινίες του Χάρρυ Κλυν Made in Greece (1988) και Χάρυ Κλυν και πάσης Ελλάδος, σε ρόλο με το όνομα Ελένη στο "Η Αθήνα μας" (πρεμιέρα 28 Απριλίου 1974). Το αρχείο της ΕΡΤ δεν έχει ακόμα βίντεο, αλλά κρατάμε την πληροφορία.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπραβο stakovie...τελεια..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρήκα στο αρχείο μου μία Α/Μ φωτογραφία της Νάκης Αγάθου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα