Νέα σύναντηση Αθηναϊκό division

Πράγματι ευχάριστη έκπληξη.
Μόλις με είδε η @laura ingalls με ανεγνώρισε και μου είπε ότι έμενε μαζί με τον σύζυγό της στην ίδια πολυκατοικία με μένα πριν αρκετά χρόνια. Εν τω μεταξύ πηγαίνοντας στην συνάντηση μου είχε μπει στο μυαλό ότι μπορεί να δω κάποιον γνωστό.
Και για τον λόγο αυτό η @Bajar ανέφερε την ατάκα της Ντένης Μαρκορά :"Τι είναι η Αθήνα; ένα τασάκι είναι".
@Bajar , άφησες το στίγμα σου τελος
 
Λοιπόν, όλα άψογα παιδιά!!! Μπορούσα να καταλάβω τους πάντες σε αυτά τα τραπέζια, συνεπώς...όλα οκ, το έχουμε ακόμα!
Χάρηκα αφάνταστα που είδα τις "παλιοσειρές"! Ναι θα το ξανάκανα!!! :D

Υ.Γ. Επειδή συζητήθηκε έντονα στα πηγαδάκια, και είμαστε σκεπτόμενα παιδιά, με ανησυχίες και ψυχικά τραύματα, θέλουμε thread αναζήτησης των τυχερών της κληρώσεως του PIXEL GRAND PRIX III !!! Που πήγαν όλοι αυτοί οι νικητές;;; Έχουμε φάει τα forums, είδαμε ποτέ κανένα; :whistle:
 
Φίλε Turrican…

Λοιπόν, όλα άψογα παιδιά!!! Μπορούσα να καταλάβω τους πάντες σε αυτά τα τραπέζια, συνεπώς...όλα οκ, το έχουμε ακόμα!
Χάρηκα αφάνταστα που είδα τις "παλιοσειρές"! Ναι θα το ξανάκανα!!! :D

Υ.Γ. Επειδή συζητήθηκε έντονα στα πηγαδάκια, και είμαστε σκεπτόμενα παιδιά, με ανησυχίες και ψυχικά τραύματα, θέλουμε thread αναζήτησης των τυχερών της κληρώσεως του PIXEL GRAND PRIX III !!! Που πήγαν όλοι αυτοί οι νικητές;;; Έχουμε φάει τα forums, είδαμε ποτέ κανένα; :whistle:

ὁ ὑπερτυχερὸς τῆς κληρώσεως ἀναζητᾶται μέσῳ Ἐρυθροῦ Σταυροῦ! Οἰ κακὲς γλῶσσες λένε ὅτι ὁ κερδήσας τὴν Amiga 1000 ἀπεχώρησε συμβιβασθεὶς μὲ ἕναν Commodore 128 καὶ πολὺ τοῦ ἦταν.

Τι θα λέγατε να γίνει περιοδική η συνάντηση, ας πούμε κάθε 3 μήνες, την δεύτερη Κυριακή του μήνα. Οπότε η επόμενη θα είναι τη δεύτερη Κυριακή του Ιανουαρίου. Ή του Απριλίου αν είναι κάθε 6 μήνες. Οπότε σημειώνεται από τώρα σε ημερολόγια, κινητά κλπ. Φυσικά κάποιοι δεν θα μπορούν αλλά άλλοι που δεν μπόρεσαν λόγω προηγούμενων υποχρεώσεων θα φροντίσουν ν' αφήσουν τη μέρα άδεια. Το μέρος μπορεί να μην είναι το ίδιο, να γνωρίσετε κι άλλους σερβιτόρους. (Ο χτεσινός προφανώς είχε γοητευτεί από τις κυρίες της παρέας κι έψαχνε δικαιολογία να σας μιλήσει / δεί από πιο κοντά).

Στὴν πρότασιν τοῦ φίλου ἐλέφαντα γιὰ συναντήσεις σὲ περιοδικὴ βάσιν εἶμαι μέσα. Ἐκτιμῶ ὅτι 2 μὲ 3 τέτοιες συναντήσεις ἀνὰ χρόνον εἶναι κάτι τὸ ἐφικτόν. Ἐξ ἄλλου, ἂν κάποιος φίλος δὲν θὰ μποροῦσε νὰ παρευρεθῇ σὲ μιὰ συνάντησιν θὰ μποροῦσε νὰ δώσῃ τὸ «παρὼν» σὲ μιὰν ἄλλη.
 
retro1.JPGretro2.JPG
παιδιά συγνώμη μόνο αυτές οι δυο φώτο βγήκαν καλές! περάσαμε υπέροχα! κι εγώ συνδύασα την επίσκεψη στην Αθήνα με επίσκεψη στην θεία μου και ρετρό ψώνια! (δίσκοι και φωτογραφικό υλικό). ο σερβιτόρος ήθελε με το ζόρι να μας φορτώσει ένα παγωτό το οποίο προφανώς δεν είχε παραγγείλει κανείς και τελικά έγινε παπάρα!
 
Αυτό το παγωτό μας έλεγε ότι κάποιος το παραγγείλε νωρίτερα και για να μην γίνει θέμα μιας και περάσαμε τόσο ωραία το πλήρωσα εγώ χωρίς να πω απολύτως τίποτα.

Δεν πιστεύω να το χρέωσε ξανά μετά που φύγαμε με τον @Uskoke ??

Στα τόσα χρόνια πρώτη φορά συμβαίνει αυτό στο συγκεκριμένο μαγαζί. Ας μην δώσουμε σημασία απλα την άλλη φορά θα ξέρουμε και δεν θα την πατήσουμε πάλι.

@Uskoke ήταν και πολύ σκοτεινά και το ίδιο έπαθα και εγώ με τις φωτογραφίες που έβγαλα με το κινητό μου.

Βρε Λέτε να χάλασαν απο τη εκθαμβωτική καραφλ.... ε.. ομορφιά μου ήθελα να πω! :fafoutis:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αναζητώ την συγκεκριμένη ατάκα αλλά δεν την έχω βρει. Είναι τόσες πολλές...
Κι έχεις δίκιο που δεν τη βρίσκεις γιατί στο μυαλό μου μερικές φορές επικρατεί ένας αχταρμάς. Η ατάκα ανήκει στον χασάπη της καρδιάς μου, Αλέκο Παπαδήμα (Κώστα Κόκλα) στα Εγκλήματα. Ούτε ξέρω πώς μου κόλλησε εκείνη τη μέρα η Ντένη.
 
Κι έχεις δίκιο που δεν τη βρίσκεις γιατί στο μυαλό μου μερικές φορές επικρατεί ένας αχταρμάς. Η ατάκα ανήκει στον χασάπη της καρδιάς μου, Αλέκο Παπαδήμα (Κώστα Κόκλα) στα Εγκλήματα. Ούτε ξέρω πώς μου κόλλησε εκείνη τη μέρα η Ντένη.
Δεν πειράζει.
Αφού αναφέρθηκες στα Εγκλήματα , θυμάμαι την εισαγωγή της σειράς με το τραγούδι Little Child και τα ζώα και τα μωρά τα οποία πλέον είναι κοντά στα τριάντα...
 
Αυτό το παγωτό μας έλεγε ότι κάποιος το παραγγείλε νωρίτερα και για να μην γίνει θέμα μιας και περάσαμε τόσο ωραία το πλήρωσα εγώ χωρίς να πω απολύτως τίποτα.
Μα γιατί το πλήρωσες εσύ; Αυτός χρέωνε στο τραπέζι μας όποια παραγγελία γινόταν στο μαγαζί! :wacko:

Την επόμενη φορά πρέπει να πάμε κάπου αλλού!
 
Δυστυχώς σε μία περιοχή βιτρίνα της Ελλάδος και για τους τουρίστες ....
Θα σας αναφέρω και κάτι στο οποίο ήμουν παρών....
Επειδή έφθασα κατά τις 5 παρά τέταρτο είχα πάει λίγο μετά την παιδική χαρά που βρίσκεται λίγο μακρύτερα απ' όπου καθίσαμε . Κάποια στιγμή πλησίασα προς τις ομπρέλες του καταστήματος και μία γάτα είχε καθίσει σε ένα από τα καθίσματα. Ο σερβιτόρος πιθανότατα ο ίδιος που μας εξυπηρέτησε, την έδιωξε λέγοντας " θα σε σκ@τ@σω" ... Δεν θυμάμαι αν είπα κάτι φωναχτά αλλά σίγουρα μέσα μου είπα "άσε τη γάτα ήσυχη". Σίγουρα όμως δεν μου έκανε καλή εντύπωση γιατί ήμουν σε απόσταση λιγότερη των 4 μέτρων ίσως και πιο κοντά.
 
Μαγαζί παρωδία...
Κοίταξα και στο Trip Advisor (ή στις κριτικές του Google;;;) και οι ποιο πολλοί το έθαβαν! Γιατί άραγε;;;
 
Μαγαζί παρωδία...
Κοίταξα και στο Trip Advisor (ή στις κριτικές του Google;;;) και οι ποιο πολλοί το έθαβαν! Γιατί άραγε;;;
Συνιστώ αλλαγή περιβάλλοντος στις επόμενες συναντήσεις...
 
Πίσω
Μπλουζα