Νέος ιδιοκτήτης!!!!!

Εχθες παρέλαβα και τις 2 οριτζιναλ δισκέτες συστήματος και 2 κόπιες τους, και επίσης το ορίτζιναλ User Instruction Manual σε ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!!! Είμαι ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΣ. Εχω ανακτήσει ΠΛΗΡΩΣ τα 2 home που είχα πιτσιρικάς. :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:
 
Rygar...Ανέβασε καμία φώτο ρε τσιγκούνη!!!! :D
 
akmakas είπε:
Rygar...Ανέβασε καμία φώτο ρε τσιγκούνη!!!! :D
Θα ανεβάσω το ΣΚ, οχι μόνο από το 6128 αλλά ό,τι έχω. Οχι πολλά δηλαδή, πάντως είναι μια φιλότιμη συλλογή.
 
Ανυπομονούμε φίλε Rygar. :)

Άσχετο - να ανεβάσω και εγώ καμιά φωτογραφία από δισκέτες του 6128 που έχω; :D :D:D
 
telonio είπε:
Ανυπομονούμε φίλε Rygar. :)
Άσχετο - να ανεβάσω και εγώ καμιά φωτογραφία από δισκέτες του 6128 που έχω; :D :D:D
ΧΑ!!!!!! Εσένα σου χρωστάω 30 αποκλειστικά λεπτά κουβεντούλας, καθώς προχτέ μιλούσα με τον Alu και σε είχα γράψει κανονικά, αλλά όχι επίτηδες, μην παρεξηγηθούμε.

Και δεν ποσταίρνεις τις δισκέτες σου..... Εχω και γω καμιά 10αριά ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ :diablotin: :diablotin: και περιμένω ΑΛΛΕΣ 10 :diablotin: :diablotin:. Μαγκιά η μόντα με το 3.5" FDD, αλλά το ίδιο είναι να χρησιμοποιείς το ορίτζιναλ με τις 3" δισκετούλες;;;;

Μέχρι το ΣΚ υπομονή....όχι όλοι μαζί :D
 
Rygar είπε:
ΧΑ!!!!!! Εσένα σου χρωστάω 30 αποκλειστικά λεπτά κουβεντούλας, καθώς προχτέ μιλούσα με τον Alu και σε είχα γράψει κανονικά, αλλά όχι επίτηδες, μην παρεξηγηθούμε. :D
Φυσικά καμία παρεξήγηση φίλε μου. :)
 
Θέλουμε φωτό ! Θέλουμε φωτό ! Θέλουμε φωτό !
 
ΦΩΤΟ ΡΕ ΘΕΛΕΤΕ;;;; Ορίστε!!.

Με σεβασμό τα σχόλια ρε. Ειναι η πρώτη μου απόπειρα να φτιάξω site με εργαλεία του provider. Δεν έχω την όρεξη να ασχοληθώ περαιτέρω. Πάντως το ΣΚ, θα φωτογραφήσω και τα υπόλοιπα. Τώρα βαριέμαι του θανατά.

Α, geoanas, για σένα έχει password:

TheJammasAreOnFire :biglaugh: :biglaugh:
 
με την κακία θα μείνεις μωρέ !! Φτου ! Φτου σκόρδα ! ...να ξεματιαστώ !:biglaugh:
 
geoanas θα σου δωσω εγω το password... χε χε
 
Μετά από 3.5 μήνες αξιώθηκα να τον μπανιάρω κι αυτόνανε. Οχι όμως τα πάντα, αλλά το πληκτρολόγιο, τα υπόλοιπα είναι ούτως ή άλλως χρώματος μαύρο/σκούρο γκρι, και εάν δεν έχουν άλλες βρωμιές, δε μπορείτε να κάνετε και τίποτα ιδιαίτερο. Λοιπόν, δεν έχετε ξαναδεί πιο δύσκολο πληκτρολόγιο στο θέμα "λύσιμο πλήκτρων". Θέλει ΠΟΛΥ μεγάλη υπεμονή και ήρεμες κινήσεις, 1 σακουλάκι για τα ελατηριάκια (αυτό έλειπε, ρετρό πληκτρολόγιο χωρίς ελατηριάκια) ένα σουρωτήρι για το ξεβγαλμα, υγρό πιάτων, μια λεκάνη με χλιαρό προς αρκετά καυτό νερό και περίπου 1.5 ώρα μπάνιο. Σας παραθέτω φωτογραφίες πριν το πλύσιμο. Οσοι δεν τον έχετε μπανιάρει ποτέ, έχετε 98% πιθανότητες να βρείτε το εσωτερικό του ό,τι βλέπετε στις φωτογραφίες:

Είναι πιο βρωμιάρικο. Η φωτογραφία το αδικεί :D



Μόνο εγώ λείπω από εκεί μέσα!



Τα ελατηριάκια που εξέχουν είναι σφηνωμένα στα πλήκτρα. Πάνω και κάτω από τα κάθε πλήκτρο διακρίνονται άγκιστρα που συγκρατούν το πλήκτρο σταθερά στη θέση του. Καταλαβαίνετε ότι δεν υπάρχει ασφαλής τρόπος να βγεί ένα πλήκτρο από την πάνω πλευρά απλά τραβώντας το και χρησιμοποιώντας και ένα μικρό κατσαβίδι για κόντρα. Εάν σπάσει εάν από τα 2 το πλήκτρο καθίσταται άχρηστο.



Το πλήκτρο εκτός μάχης. Το μεγάλο ελατηριάκι μπαίνει στο σακουλάκι, το μικρό αφήστε ώς έχει. Μην προσπαθήσετε να το βγάλετε, θα το ξεχειλώσετε με αποτέλεσμα να ακουμπάει μονίμως στη μεμβράνη.



Θα επανέλθω με τα αποτελέσματα κατόπιν πλυσίματος...
 
Ρε 'συ, γιατί τα διαλύεις εντελώς όταν τα πλένεις???? :confused: Χωρίς να βγάλεις τα πλήκτρα, εφόσων έχεις αφαιρέσει τη μεμβράνη, τα πλακώνεις με ένα μαλακό πινέλο στο οποίο έχεις βάλει απορρυπαντικό και αφθονο νερό και γίνονται σαν καινούργια. Ετσι όπως κάνεις θα χάσεις πάλι τπτ :D και θα freakάρεις άσχημα !!!! :rock:
 
Αυτό του λέω και γω ρε teflon αλλά είναι αγύριστο κεφάλι :D

Eκτός του ότι μπορεί να χάσεις κάτι, μπορεί και να σπάσεις κάτι.

Τα πλαστικά που έχουν από κάτω τους τα κουμπιά στα μηχανήματα αυτά, δεν φαίνονται και μεγάλης αντοχής.
 
Κοιτάτε....Εβγαλα τα πλήκτρα με τη ΜΕΓΙΣΤΗ προσοχή. Τα έχω ξεβγάλει 2 φορές με απιονισμένο νερό, γιατί όπως είπα, το κάθε πλήχτρο έχει ενα ελατηριάκι μέσα του σφηνωμένο, και είναι αυτό που πατάει στη μεμβράνη για να κάνει επαφή, και σε καμία περίπτωση δεν το θέλουμε σκουριασμένο.

Σήμερα το βράδι εάν δεν πάω για αμιγκοιδιαίτερα στον ΜανοN00B, θα βάλω τα πλήκτρα στη θέση τους. Τα έχω και στραγγίζουν από Κυριακή μεσημέρι. Πάντως έχουν καθαρίσει παντελώς.

Πεστε τώρα ότι ζηλεύετε την κίνησή μου αυτή, και αφήστε τις σάπιες συμβουλές.
 
Ναι κάτι μας είπες τώρα.... έλα παππούλη μου να σου δείξω τ'αμπελοχώραφά σου :D

Εγώ ρε σύ λύνω ακόμα και τα τροφοδοτικά για να τα καθαρίσω ΚΑΙ από μέσα, τι με λες τώρα.... :D
 
Πίσω
Μπλουζα