Ν64 Top Παιχνίδια?

plintiriopiaton

RetroActive
Joined
24 Φεβ 2007
Μηνύματα
249
Αντιδράσεις
7
Γεια σας...να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος ποια είναι ας τα ονομάσω MUST παιχνίδια για το Ν64? θέλω να αγοράσω μερικά να εχω για την συλλογή μου. Ευχαριστώ
 
ολα τα Zelda για αρχή
 
φιλε μου plintiriopiaon εχουμε και λεμε

-mario 64

-turok 1 και 2

-resi evil 2

-castlevania 2

-mystical ninza

για μαι καλη αρχη φιλε μου :D
 
Μario 64 το έχουν βγάλει από τα καλύτερα. Απο τα καλύτερα επίσης έχω ακούσει από πολλούς πως είναι το 007 Goldeneye αν και προσωπικά δεν το έχω δει. Ρίξε και μιά ματιά εδω πάντως για να πάρεις μιά ιδέα http://www.gamespot.com/games.html?type=games&platform=4
 
Xάνεις αν δεν έχεις παίξει Goldeneye. Ειδικά όταν βγήκε ήτανε...

Πολλοί λένε ότι ήταν το παιχνίδι που έσωσε το Ν64 (από μεγαλύτερης έκτασης "ήττα" από το Playstation), ειδικά στην Αμερική.
 
Σημείωνε!

Super Mario 64

Paper Mario

Conker's Bad Fur Day

Banjo Kazooie

Banjo Tooie

Donkey Kong 64

Jet Force Gemini

Yoshi's Story

Golden Eye 64

Perfect Dark

Legend Of Zelda: Ocarina of Time

Legend Of Zelda: Majora's Mask

Diddy Kong Racing

Mario Kart 64

Excite Bike 64

Star Fox 64

Wave Race 64

Pilot Wings 64

Blast Corps

Pokemon Stadium

Pokemon Stadium 2

Pokemon Snap

Τα παιχνίδια που τύπωσα με bold γραφή, δεν είναι να τα αφήσεις έξω με τίποτα και ειδικά το Conker's Bad Fur Day!
 
Αυτο ηταν για Cube

Παντως το GoldenEye που επαιξα παλια σε emulator δεν μου εκανε καμια εντυπωση περα απο το τεχνικο τομεα που τσιταρε το κακομοιρο το Ν64
 
εχεις δικιο... Τα εχω διπλα διπλα και τα μπερδευω...
 
Παντως το GoldenEye που επαιξα παλια σε emulator δεν μου εκανε καμια εντυπωση περα απο το τεχνικο τομεα που τσιταρε το κακομοιρο το Ν64
Εννοειται οτι δεν ειναι αναγκαστικο να αρεσει σε ολους - αλλα μιλαμε για παιχνιδι με 9.7 βαθμολογια σε ολο το net...ασε που το "κακομοιρο" το Ν64 εσβηνε το ps1 χαλαρα...anyway, μιας και το thread ειναι thread προτασεων να πω για το τρελλα διασκεδαστικο Mario Tennis 64 και το απιστευτο Perfect Dark !!
 
Wally είπε:
Παντως το GoldenEye που επαιξα παλια σε emulator δεν μου εκανε καμια εντυπωση περα απο το τεχνικο τομεα που τσιταρε το κακομοιρο το Ν64
Βασικά

1) το έπαιξες σε emulator

2) το έπαιξες "εκτός εποχής"

Και άρα προφανώς δεν έχεις παίξει και multiplayer. Ακόμα μαζευόμαστε η ίδια παρέα 3-4 φορές το χρόνο και παίζουμε (και κλείνει η φωνή από τις αγριοφωνάρες).
 
N64

Τα Turok και Turok Seeds of evil,GOLDEN EYE 007 ,The legend of zelda ocarina of time ,The legend of zelda majora 's mask ,Super Mario 64 ,mario kart και Perfect dark.
 
Και για να μην ανοιγω αλλο θεμα..η RARE τους τελευταιους μηνες ανεπτυσε το GoldenEye για το LIVE.

Μαλιστα διερευσε εχθες και ενα video το οποιο,αν και lowres(utube),εχει εμφανης βελτιωσεις widescreen,textures,framerate κτλ

[yt]yXWls4S_qu8[/yt]

Αλλα απ οτι φαινεται η Nintendo βρηκε καποιο νομικο πατημα και η κυκλοφορια θα καθυστερησει (ή δεν θα γινει ποτε)...
 
GoldenEye.. ένα από τα καλύτερα games όλων των εποχών..
 
Wally είπε:
εχει εμφανης βελτιωσεις: widescreen...
Αν δεν με απατά η μνήμη μου είχε επιλογή για Wide Screen και στο Ν64. Mάλιστα επίσης αν δεν με απατά η μνήμη μου είχε τρεις σχετικές επιλογές: Normal, Wide, Cinema (=ακόμα πιο wide).
 
Ρε παιδιά τί λέτε! Το Ν64 σε Live; :eek: Ή είμαι εκτός τόπου και χρόνου;
 
H τωρινη Rare (πρωην Ultimate στον Spectrum,μετα Rare στη Nintendo και τωρα ιδιοκτησια της MS) εχει ξεκινησει να βγαζει remakes παλαιων τιτλων για το XBOX Live.

Στο conversion του GoldenEye ομως εφαγε τα μουτρα της διοτι την απετρεψε με καποιο τροπο η Νintendo...κριμα

Giama πραγματικα δεν το ηξερα αυτο περι widescreen!!
 
Πίσω
Μπλουζα