Ξένοι ηθοποιοί - Ξένες ταινίες του '40, '50, '60 που αγαπήσαμε.

Στην Αγγλια του '53 για να καλεσουν σχηματιζαν και γραμματα εκτος απο αριθμους. Φυσικα θα μπορουσε το Μ να ειναι και η Μαργκο! :)
H ηρωίδα άκουγε το θέατρο του Σαββάτου, αγαπημένη της συνήθεια προτού κοιμηθεί, μάλλον ραδιόφωνο Oπως και η βόλτα στην βεράντα. Συνήθειες που ο πανούργος σύζυγος θέλησε να εκμεταλλευτει
 
Τελευταία επεξεργασία:
H ηρωίδα άκουγε το θέατρο του Σαββάτου, αγαπημένη της συνήθεια προτού κοιμηθεί, μάλλον ραδιόφωνο Oπως και η βόλτα στην βεράντα. Συνήθειες που ο πανούργος σύζυγος θέλησε να εκμεταλλευτει

Την εσωσαν τα αποκομματα των περιοδικων που ο ιδιος ο συζυγος τής προτεινε να τακτοποιησει. Χρειαστηκε ψαλιδι για αυτη τη δουλεια. Αντικειμενο που της εσωσε τη ζωη.
 
Πείτε μια κινηματογραφικη ρετρο ατάκα από ταινία 50', 60' που περιέχει κάτι από σας:
"Δεν θελω ρεαλισμό, θέλω μαγεια" Μπλανς ντυμπουα
 
Πείτε μια κινηματογραφικη ρετρο ατάκα από ταινία 50', 60' που περιέχει κάτι από σας:
"Δεν θελω ρεαλισμό, θέλω μαγεια" Μπλανς ντυμπουα

"Ιt's a simple choice: Life with me or no life at all."

Joan Crawford απο το αγαπημενο μου θριλερ του 1964, Ι saw what you did.
 
ΑΠΟ ΤΟ ΣΙΝΕΜΆ ΜΑΣ ,ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΤΕΥΛΟΡ αναγνωριζω

Μαζι της ειναι η Katharine Hepburn και o Montgomery Clift. Απο τις πιο βαρετες και ανουσιες ταινιες που ειδα ως τωρα η συγκεκριμενη.
 
Παιδιά υπάρχει ρετρο ταινία σχετικά με την υπόθεση αυτή γιατί του 2006 έχει πολύ βία, υπάρχει μια πιο μετριοπαθης;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εις μνήμην, ο μόνος που πίστευε πραγματικά στο υποκριτικό ταλέντο της μερυλιν και θεωρούσε, οτι έπρεπε να είχε προταθεί για Όσκαρ στο bus stop
 
Πίσω
Μπλουζα