Ξένοι ηθοποιοί - Ξένες ταινίες του '40, '50, '60 που αγαπήσαμε.

Η Μαρία Μπονέλλου, αν είχε κάνει διεθνή καριέρα.
 
ed485216560e6551b2fae9dcd5723a0d.jpg


unnamed.jpg

Γάτα....

 
Τελευταία επεξεργασία:
Πρώτη φορά την βλέπω, ίσως να την έχω δει σε ταινίες και δεν την ηξερα
Δεν τη βλεπεις πρωτη φορα. Αφου εχεις δει το Paradine case, του Alfred Hitchcock, εχεις δει και την πανεμορφη αυτη η ηθοποιο που ερμηνευσε τον ρολο του τιτλου δηλαδη αυτον της Mrs. Paradine.
 
Εγώ για τις πιο όμορφες Ιταλίδες ψηφίζω Σοφία Λώρεν, Ορνέλα Μούτι και μετά Βίρνα Λίζι. Μετά έρχονται η Κλαούντια Καρντινάλε και λίγο μετά η Μόνικα Μπελούτσι. Η Βιρνα Λίζι είχε έντονο βλέμμα και ήταν σέξυ αλλά συγχρόνως είχε και ένα χμμ class. Αυτή που δε μ άρεσε καθόλου και μεγάλη μου φαίνεται γριέτζω, χωρίς να μπορώ να το πω για άλλες ηλικιωμένες ηθοποιούς, είναι η Τζίνα Λολομπριτζίτα.
 
Εγώ για τις πιο όμορφες Ιταλίδες ψηφίζω Σοφία Λώρεν, Ορνέλα Μούτι και μετά Βίρνα Λίζι. Μετά έρχονται η Κλαούντια Καρντινάλε και λίγο μετά η Μόνικα Μπελούτσι. Η Βιρνα Λίζι είχε έντονο βλέμμα και ήταν σέξυ αλλά συγχρόνως είχε και ένα χμμ class. Αυτή που δε μ άρεσε καθόλου και μεγάλη μου φαίνεται γριέτζω, χωρίς να μπορώ να το πω για άλλες ηλικιωμένες ηθοποιούς, είναι η Τζίνα Λολομπριτζίτα.
Να πω την αλήθεια ούτε και σε μένα άρεσε η λολο .Δηλ.δεν την συγκρίνω ούτε με την Κλαούντια , ούτε με την Μούτι , ούτε με την Λίζι , ούτε με Λώρεν φυσικά.
 
Η δικη μου σειρα απο Ιταλιδες:

1. Κλαουντια Καρντιναλε
2. Ορνελα Μουτι
3. Αλιντα Βαλι
4. Βιρνα Λιζι
5. Μονικα Μπελουτσι
6. Σοφια Λωρεν

Το εχω γραψει και αλλοτε. Βενεζουελα και Ιταλια εχουν τις ομορφοτερες γυναικες στον κοσμο.
 
Πίσω
Μπλουζα