Ξένοι ηθοποιοί - Ξένες ταινίες του '40, '50, '60 που αγαπήσαμε.

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Bambinella
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Πολύ δυνατή και καλή ταινία, η κρυφή εξαρτηση ενός οικογενειαρχη από την μόρφινη, την οποία γνωρίζει μόνο ο αδερφός του, η δε γυναίκα του αγνοει τα παντα και περιμενει παιδι. Και δεν φταίει από ότι κατάλαβα ο άνθρωπος κάποτε του την δώσανε για ιατρικους λόγους και Μέτα αυτος εξαρτηθηκε άσχημα. Για την εποχή προχωρημένη ταινία που δείχνει πώς καθαρά ο άνθρωπος αυτός είναι άρρωστος και χρειάζεται επαγγελματική φροντίδα να συνερθει. Ο αδερφός του το καταλαβαίνει απόλυτα, άλλωστε είναι ο μόνος που ξέρει τι αγώνα δίνει, ο πατέρας του όμως δεν το αντιλαμβάνεται, δείτε την αν μπορείτε.
images (18).jpeg
 
Πολύ δυνατή και καλή ταινία, η κρυφή εξαρτηση ενός οικογενειαρχη από την μόρφινη, την οποία γνωρίζει μόνο ο αδερφός του, η δε γυναίκα του αγνοει τα παντα και περιμενει παιδι. Και δεν φταίει από ότι κατάλαβα ο άνθρωπος κάποτε του την δώσανε για ιατρικους λόγους και Μέτα αυτος εξαρτηθηκε άσχημα. Για την εποχή προχωρημένη ταινία που δείχνει πώς καθαρά ο άνθρωπος αυτός είναι άρρωστος και χρειάζεται επαγγελματική φροντίδα να συνερθει. Ο αδερφός του το καταλαβαίνει απόλυτα, άλλωστε είναι ο μόνος που ξέρει τι αγώνα δίνει, ο πατέρας του όμως δεν το αντιλαμβάνεται, δείτε την αν μπορείτε.
Προβολή συνημμένου 280547

Ποια ταινια ειναι; Η φωτογραφια ειναι πολυ μικρη και δεν φαινεται τι γραφει.
 
Ποια ταινια ειναι; Η φωτογραφια ειναι πολυ μικρη και δεν φαινεται τι γραφει.
Το a hatful of rain του 58', είναι πολύ καλή μπαμπι εμένα μου άρεσε τουλάχιστον μιλά για το πρόβλημα της εξάρτησης και πως κοντεύει να διαλύσει μια οικογένεια.
 
Πολύ πολύ ωραία ταινία οποίος δεν την έχει δει υπάρχει με ελληνικούς υπότιτλους, είναι αγγλικής παραγωγής, the daughterof darkness του 48'
_Daughter_of_Darkness__(1948).jpg
 
Ποια η ηθοποιος; ξέρω την απάντηση εδω, περιμένω δε τα αγοράκια της ρετρο να την ξέρουν ειδάλλως θα απογοητευτω
GQ2ATMaXQAAzzX5.jpeg
 
Ποια η ηθοποιος; ξέρω την απάντηση εδω, περιμένω δε τα αγοράκια της ρετρο να την ξέρουν ειδάλλως θα απογοητευτω
Προβολή συνημμένου 280678

Δεν την ξερω, αλλα σιγουρα την εχω ξαναδει.
Απο προσωπο, ασχημουλα και αντροφερνει. Απο σωμα ομως, πλουσια τα ελεη και απο οσο καταλαβαινω, χωρις σιλικονες.
 
Δεν την ξερω, αλλα σιγουρα την εχω ξαναδει.
Απο προσωπο, ασχημουλα και αντροφερνει. Απο σωμα ομως, πλουσια τα ελεη και απο οσο καταλαβαινω, χωρις σιλικονες.
Το 70' έγινε πολύ διάσημη
Ναι είναι χωρίς σιλικονες
 
Το 70' έγινε πολύ διάσημη
Ναι είναι χωρίς σιλικονες

Α, ενταξει. Την θυμηθηκα τωρα που διαβασα τον συνδεσμο που παρεθεσες.
Την εχω δει στο Someone's watching me στον ρολο της ομοφυλοφιλης συναδελφου της πρωταγωνιστριας.
 
Α, ενταξει. Την θυμηθηκα τωρα που διαβασα τον συνδεσμο που παρεθεσες.
Την εχω δει στο Someone's watching me στον ρολο της ομοφυλοφιλης συναδελφου της πρωταγωνιστριας.
51p6rHJcBFL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg
Θριλερ! Καλο; πω πω η χατον δεν ήξερα ότι ήταν και ηθοποιός
 
Προβολή συνημμένου 280700
Θριλερ! Καλο; πω πω η χατον δεν ήξερα ότι ήταν και ηθοποιός

Δεν ειναι του παροντος θεματος η ταινια και κακως την αναφερουμε εδω, αλλα αφου με ρωτας, τελος παντων...
Aν εξαιρεσεις κατι πραγματακια λιγο περιεργα εβδομηντιστικα τα οποια εγω δεν χωνευω, ναι, το θριλερ ειναι εξαιρετικο και με πολλη αγωνια. Ουτε αιμα, ουτε πορνοσκηνες, ουτε ωμη βια, παρα μονο ενταση και ανατροπες.
Σκηνοθετημενο απο τον Carpenter, οπως βλεπεις, και η Adrienne Barbeau ηταν η γυναικα του! ;)
 
Δεν ειναι του παροντος θεματος η ταινια και κακως την αναφερουμε εδω, αλλα αφου με ρωτας, τελος παντων...
Αν εξαιρεσεις κατι πραγματακια λιγο περιεργα εβδομηντιστικα τα οποια εγω δεν χωνευω, ναι, το θριλερ ειναι εξαιρετικο και με πολλη αγωνια. Ουτε αιμα, ουτε πορνοσκηνες, ουτε ωμη βια, παρα μονο ενταση και ανατροπες.
Σκηνοθετημένο από τον Carpenter, οπως βλεπεις, και η Adrienne Barbeau ήταν η γυναικα του!;)
Αχ σε αυτές τις ταινίες δίνω προτεραιότητα ( με έχεις καταλαβει) μακάρι να την βρω
 
Πίσω
Μπλουζα