Ξέρατε ότι....;

Κάποιον βλέπω να πηγαίνει να επισκεφτεί τα πλοία με τσιμεντένια παπούτσια...
 
Δίσκος που κυκλοφόρησε το 1983 στη Νορβηγία από την εταιρεία Pa Norsk, με τη φωνή της νορβηγίδας τραγουδίστριας Hege Tunaal (γεννήθηκε το 1948) και με επιμέλεια του δεξιοτέχνη του μπουζουκιού Λάκη Καρνέζη, που ζει μόνιμα στη χώρα από τα μέσα της δεκαετίας του ’80.
 
Το αφήνω φλου για να ανησυχούν πολλοί.
 
Όπως νομίζεις, εσύ ξέρεις.. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Έχω την εντύπωσή ότι η ιδέα ( κωμωδία με Καζάκο και Καρέζη, αεροπειρατές κλπ) δεν θα έβγαινε καλά στο πανί. Ποιος ξέρει...
 
Άσε που αν έπαιζε και η Βλαχοπούλου ο Καζάκος θα έβρισκε τον μπελά του.
 
Άσε που αν έπαιζε και η Βλαχοπούλου ο Καζάκος θα έβρισκε τον μπελά του.
Λογω διαφορετικων πολιτικων πεποιθησεων εννοεις μαλλον. Αλλα απο ποιον θα εβρισκε μπελα ο Καζακος; Απο τη γυναικα του;
Ειχε γινει αριστερη, το ξερουμε ολοι αυτο, αλλα τοσο πολυ σε σημειο να βαζει τον αλλον σε μπελα; Ειδικα μαλιστα αν σκεφτουμε πως μεχρι να γνωρισει τον Καζακο η Τζενη ηταν δεξια.
Εκτος αν εννοεις τιποτε αλλο και εγω καταλαβα λαθος.
 
Λογω διαφορετικων πολιτικων πεποιθησεων εννοεις μαλλον. Αλλα απο ποιον θα εβρισκε μπελα ο Καζακος; Απο τη γυναικα του;
Ειχε γινει αριστερη, το ξερουμε ολοι αυτο, αλλα τοσο πολυ σε σημειο να βαζει τον αλλον σε μπελα; Ειδικα μαλιστα αν σκεφτουμε πως μεχρι να γνωρισει τον Καζακο η Τζενη ηταν δεξια.
Εκτος αν εννοεις τιποτε αλλο και εγω καταλαβα λαθος.
Μήπως ο elephadas έχει στο μυαλό του τις ταινίες "Η θεία μου η χίπισσα" και "Ρένα τα ρέστα σου", όπου η Ρένα Βλαχοπούλου "εξουδετερώνει" τους αεροπειρατές;
 
Μήπως ο elephadas έχει στο μυαλό του τις ταινίες "Η θεία μου η χίπισσα" και "Ρένα τα ρέστα σου", όπου η Ρένα Βλαχοπούλου "εξουδετερώνει" τους αεροπειρατές;
Θα μας πει ο ίδιος, που είσαι @elephadas
 
Μήπως ο elephadas έχει στο μυαλό του τις ταινίες "Η θεία μου η χίπισσα" και "Ρένα τα ρέστα σου", όπου η Ρένα Βλαχοπούλου "εξουδετερώνει" τους αεροπειρατές;
Α, μπορει! Δεν ηξερα πως το ξανακανε αυτο η Βλαχοπουλου και σε αλλη ταινια περαν της Θειας.
 
Να 'μαι. Φυσικά εννοούσα την ταινία όπου η Βλαχοπούλου τα βάζει με αεροεπιρατή κι αργότερα ξαναβαράει κάποιον άσχετο (διότι όποιος καεί με τον χυλό φυσάει και το γιαούρτι). Δεν θυμόμουνα ότι ήταν η "Χίπισσα" αλλά δεν έχω δει την άλλη που αναφέρθηκε. Και το σχόλιό μου δεν θα μπορούσε να αναφέρεται σε διαφορές πολιτικών πεποιθήσεων για πολλούς λόγους.
 
 
Μάλλον έξω από την πόρτα του Ζυλ Ντασέν είχε ξαπλώσει. Η Μερκούρη έτυχε να είναι η κυρία Ντασέν.

Η Παππά βέβαια δεν ήταν 24 το 1954.
 
Πίσω
Μπλουζα