Οδός Ανθέων

ChristosM είπε:
Τουλαχιστον, ας προσπαθουσαν εκει στην ΕΡΤ να "μαζεψουν" οτι μπορουν να βρουν απο τα Καθημερινα και τα Λιονταρακια και να το προβαλλουν, μια και το Λουνα Παρκ μονο με την μηχανη του χρονου θα το ξαναβρουμε! (.......)
χαχαχαχα!

εδώ δεν ξέρουμε αν τώρα που θα αλλάξει η διοίκηση της ερτ συνεχιστεί η ψηφιοποίηση του αρχείου, λες να πάνε να βρουν τα "χαμένα κομμάτια"? τα οποία παρεμπιπτόντως ξέρουν πού βρίσκονται απλά το θεωρούν κουραστικό να αφοσιωθούν σε αυτή τη μελέτη! ίσως πιστεύουν ότι θα τους ζητήσουν και χρήματα οι συλλέκτες για αυτό δεν κάνουν κρούση... :(
 
ChristosM είπε:
. Τουλαχιστον, ας προσπαθουσαν εκει στην ΕΡΤ να "μαζεψουν" οτι μπορουν να βρουν απο τα Καθημερινα και τα Λιονταρακια και να το προβαλλουν, μια και το Λουνα Παρκ μονο με την μηχανη του χρονου θα το ξαναβρουμε! (.......)
Στου κουφού την πόρτα.......(δεν συνεχίζω)
 
Οδος Ανθεων κορυφαιο για μια ακομα φορα,Χαριτες χανω επεισοδια, αλλα το αυτο βλεπεται ευχαριστα για μια ακομη φορα,Δαλιανιδης στα καλυτερα του.

Στις αρχες του θρεντ υπηρχε μια διαφωνια για το αν επαιζε ο Γαρδελης στο σηριαλ ,τελικα ο Παπαματθαιου εκανε τον αδερφο του Σπυρου Παπαδοπουλου (παλι το ιδιο σκηνικο ,σοβαρος μεγαλος αδερφος,μικρος τρελος) στο σηριαλ του Αντ1 "Στραβα και αναποδα" παλι του Δαλιανιδη.

Μακαρι να το εβαζε και αυτο.
 
παιδια καλησπερα καταρχας

ειμαι νεος στο φορουμ και εκανα εγγραφη κυριως για να βρω καποια ταινια/σειρα κοντα στο 90 με τον κωστα αποστολιδη..βρηκα το οδος ανθεων.σας παρακαλω μπορει καποιος να με βοηθησει να βρω σε βιντεο να δω το επεισοδειο που παιζει ο κωστας αποστολιδης?και στους τιτλους γραφει εκτακτη συμμετοχη κωστας αποστολιδης.ευχαριστω
 
jyrki είπε:
παιδια καλησπερα καταρχαςειμαι νεος στο φορουμ και εκανα εγγραφη κυριως για να βρω καποια ταινια/σειρα κοντα στο 90 με τον κωστα αποστολιδη..βρηκα το οδος ανθεων.σας παρακαλω μπορει καποιος να με βοηθησει να βρω σε βιντεο να δω το επεισοδειο που παιζει ο κωστας αποστολιδης?και στους τιτλους γραφει εκτακτη συμμετοχη κωστας αποστολιδης.ευχαριστω
Φιλε μου, δυστυχως δεν θα μπορεσουμε να σε βοηθησουμε μια και στο φορουμ αυτο μονο συζηταμε για τα παλια τηλεοπτικα προγραμματα και ΔΕΝ κανουμε διακινηση υλικου. Αν θες διαβασε και τους κανονες του φορουμ.
 
ChristosM είπε:
Φιλε μου, δυστυχως δεν θα μπορεσουμε να σε βοηθησουμε μια και στο φορουμ αυτο μονο συζηταμε για τα παλια τηλεοπτικα προγραμματα και ΔΕΝ κανουμε διακινηση υλικου. Αν θες διαβασε και τους κανονες του φορουμ.
οκ φιλε σε ευχαριστω
 
Η "Οδος Ανθεων" τωρα και στην οθονη του υπολογιστη σας. Δεν μπορω (ουτε θελω, ουτε χρειαζεται) να πουμε περισσοτερα...
 
drspiros είπε:
Η "Οδος Ανθεων" τωρα και στην οθονη του υπολογιστη σας. Δεν μπορω (ουτε θελω, ουτε χρειαζεται) να πουμε περισσοτερα...
συγνωμη που ρωταω αλλα τι εννοεις μαυτο που λες τωρα και στην οθονη του υπολογιστη?
 
ioli1453 είπε:
συγνωμη που ρωταω αλλα τι εννοεις μαυτο που λες τωρα και στην οθονη του υπολογιστη?
Φίλη ioli1453, αν θες επικοινωνείς με pm με τον drspiros για τα περαιτέρω... Η κουβέντα αυτή δε μπορεί να συνεχιστεί από αυτό το forum.
 
Πάντως για όλους όσοι ενδιαφέρονται:

Το δείχνει σε επανάληψη η ΕΤ-1 κάθε μέρα στις 12 το μεσημέρι. Καφεδάκι και οδός ανθέων ftw!! :)

EDIT:

Για κάποιο λόγο νόμιζα πως δεν είχε αναφερθεί. Συγγνώμη. #)

Απλά να πω, πως αν και είχα προλάβει το ΡΕΤΙΡΕ και τους Μικρομεσαίους ηλικιακά( το 1987 ήμουν δεν ήμουν 4 χρονών) την Οδό Ανθέων την είχα δει γύρω στο 95 σε επανάληψη και τη θεωρώ ανώτερη. Το Ρετιρέ από μια ηλικία και έπειτα απλά δεν μπορούσα να το δώ ούτε για πλάκα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ιστορική σειρά, αλλά ο Δαλιανίδης το είχε κουράσει το θέμα με τα ίδια και τα ίδια. Τώρα τελευταία που είδα ξανά την σειρά και φυσικά την αντιλαμβάνομαι πολύ καλύτερα από όταν ήμουν πιτσιρίκος, οι σκηνές ειδικά στο γραφείο είναι "Ρετιρέ" και "Μικρομεσαίοι" μεταγενέστερα...
 
Ο Χαικάλης ως καφετζής με το όνομα Θεοχάρης όλα τα λεφτά. Επίσης στην σειρα έπαιζε και ο Γιώργος Βασιλείου. Ήταν ο χαρτοπαίκτης γαμπρός του Δάνη Κατρανίδη.
 
[edit] katerinak καταλαβαίνω την καλή πρόθεση της πληροφορίας που παράθεσες αλλά δυστυχώς παραβαίνει κανονισμούς πνευματικής ιδιοκτησίας [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τιτλοι αρχηςhttp://www.youtube.com/watch?v=6Mpn2tgtYt0&feature=g-user-u&context=G2a50f08UCGXQYbcTJ33biEWz6brEGBUMsTQFhrM QkzGCcYc6fTPg
 
Ο Θεοχάρης πολύ καλός ρόλος για το Χαϊκάλη. Τη σειρά τη θυμάμαι να τη βλέπω ευχάριστα. Ήταν ο πρόδρομος του Ρετιρέ! Και η Ράντου μπουμπούκι!
 
Το γραφείο πρέπει να ήταν στο ίδιο σκηνικό με αυτό του Ρετιρέ...
 
Πλάνα από την κωμική σειρά του Γιάννη Δαλιανίδη

 
Τις προαλες χαζευα ενα επεισοδιο και ο Κατρανιδης προσπαθουσε να μαθει στο γραφειο να χρησιμοποιει υπολογιστη, εναν C64 :)
 
την βάζει επανάληψη κάθε Σαββατοκύριακο στις 16:00 στην ΕΡΤ2
 
Πίσω
Μπλουζα