Οικογενειακός θησαυρός

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
431
:D Ο Ζαχαρίας και η Χοντρή.... :D

picture.php


Θυμάστε;
 
Ναι τον θυμάμαι τον φουκαρά τον Ζαχαρία

Ήταν πάντα στην 3η σελίδα :)
 
:D χαχα!

Μα τι ζευγάρι όμως.....

Πολύ γέλιο!!!
 
Περιοδικα "Θησαυρός" 1955-1956

Καλημερα... :D

Σε προσφατη ανασκαφη μου σε υπο κατεδαφιση αποθηκη βρεθηκαν μεταξυ των αλλων αρκετα περιοδικα "θησαυρος" σε εξαιρετικη κατασταση, χρονολογιας απο το 1955 εως το 1966.

Εαν ελεγα να τα πουλησω καποια στιγμη ποσο θα εκαναν αραγε?

Βρηκα βεβαια και διασπαρτα αλλα περιοδικα αλλα θελει χρονο για να τα ξεχωρησω, εν καιρο θα γινει και αυτο.
 
Απο 5 μεχρι 8 ευρω το ΠΟΛΥ το καθενα (λογικες τιμες). Στο Μοναστηρακι και πιο πανω. Αν φτασει εκεινη η ωρα ριξε ενα ποστ με ενδιαφερουν καποια με Ελληνες ηθοποιους.
 
Nομίζω πως αν θες να τα πουλήσεις, θα τα πάρουν για ένα κομμάτι ψωμί...

Όταν αγοράζεις όμως, τα πληρώνεις χρυσάφι... :(
 
σωστα τα λετε παιδια αλλα για 8 ευρω δε τα δινω, ας τα κρατησω ενθυμιο, θα δω περιεχομενα και θα σας πω..
 
Eγώ βρήκα στο Μονοστηράκι ένα κλασσικό εικονογραφημένο εκδόσεως 1954,με 5 ευρώ,και στο Ρέθυμνο στην παλιά πόλη,ένα παλαιοβιβλιοπωλείο,μου είχε ζητήσει 35.000 δρχ.Όπου σε πιάσουν είναι...προσοχή λοιπόν!
 
Και που βρηκες δραχμες για να πληρωσεις;
 
[οφ τόπικ] Yπερσυντέλικο χρησιμοποίησε ο Lantzoi... :super:

Σωστός λοιπόν :) ... [/οφ τόπικ]
 
Χαχαχα... :D Ασφαλώς και νόου...

Και εγώ μιά από τα ίδια... :)
 
Ορίστε sunset, βάζω και...Μπονάτσο,και Παπαμιχαήλ,μέχρι και...Σπυρόπουλο!Τι άλλο θες πια?

[deadpics]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μέχρι και Ντενίση! Ε ντάξει μην είμαι και αχάριστη! χα,χα :p

Πλούσιο το υλικό πάντως!! ;)

Στην πρώτη φωτό, με γελούν τα μάτια μου ή άλλαξε χρώμα στο μαλλί;

Βρε Γιαννάκη πάντα και κάνα έντερ ανάμεσα στις φωτογραφίες. Μην το κάνεις και αμαξοστοιχία! ;)
 
Ευχαριστούμε πολύ τον φίλτατο mhmerotategiatipino για την παραχώρηση του υλικού των post 14,17 kai 18 από την ρετρο-βιβλιοθήκη του!!!

7220_184975393384_108956318384_3774099_1932262_n.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα