Οικογενειακός θησαυρός

Ναι, για τη Βουγιουκλάκη το ήξερα! :) Είχα δει και κανα δυο ταινίες όπου ήταν μαυρομάλλα...

Αλλά για την Καρέζη δεν το ήξερα! Άσε που σε ό,τι ταινία την έχω δει είναι μαυρομαλλούσα!.....

retrofrog είπε:
[...]- το ξανθό [...] την έκανε λίγο φθηνή ενώ με το μαύρο αναδείκνυε τα υπέροχα μάτια της και γενικά συμβάδιζε με το κλασικό classy στύλ της..
Ακριβώς όπως το λες! ;)
 
Νομίζω πάντως πως παρ'ολες τις διαφορές τους-κυρίως ερμηνευτικές- και ανεξαρτήτως της σχέσης που τη συνέδεε (φιλίας ή ανταγωνισμού) ήταν και οι δύο πολύ έξυπνες στη διαχείριση της καριέρας τους (αν και η Καρέζη κατά τη προσωπική μου άποψη κράταγε περισσότερο το μέτρο και δεν επέτρεπε να τη "καταπιεί" η καριέρα της-αλλά αυτό είναι άλλης τάξεως θέμα).Ένα χαρακτηριστικό δείγμα είναι και αυτό της αλλαγής του χρώματος στο μαλλί..Δεν μπορώ βέβαια να γνωρίζω αν έδρασαν αυτοβούλως ή κατόπιν καθοδήγησης, γεγονός είναι πάντως ότι κάνανε τη σωστή κίνηση, ώστε και να γράφουν καλύτερα στο φακό αλλά και να διευκολυνθούν στη δημιουργία ενός συγκεκριμένου προφίλ, το οποίο θα ταυτοποιούσε τη καθεμία και θα τη κατέτασσε ενδεχομένως και σ'ένα καλλιτεχνικό μοτίβο..

Σχετικό-άσχετο: έχεις ακούσει το τραγούδι "βιντεο" της γαλάνη;(από τα αγαπημένα μου)Σένα στιχάκι λέει "κοίτα πως έλαμπε η Καρέζη,μέσα απ΄τα ασπρόμαυρα φιλιά.."Ε,νομίζω ότι ακριβώς αυτό που είπα στο προηγούμενο σχόλιο απηχεί..Ήταν ασύλληπτα κομψή τόσο στους τρόπους, όσο και στην ερμηνεία,που έλαμπε πραγματικά!
 
Οικογενειακός Θησαυρός - Έτος 1977.

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΘΗ&#931.jpg

Οικογενειακός Θησαυρός - Έτος 1983.

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΘΗ&#931.jpg

Οικογενειακός Θησαυρός - Έτος 1990.

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΘΗ&#931.jpg
 
Η Γκέλυ Μαυροπούλου σε σπάνιο εξώφυλλο του περιοδικού ''Οικογενειακός Θησαυρός'', τεύχος 241, 14 Μαρτίου 1972.

Mavropoulou-Thissavros-241-14-March-1972.jpg
 
12/1983

%CE%9F%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%93%CE%95%CE%9D%CE%95%CE%99%CE%91%CE%9A%CE%9F%CE%A3_%CE%98%CE%97%CE%A3%CE%91%CE%A5%CE%A1%CE%9F%CE%A3%2C_%CE%A4__853%2C_5_%CE%94%CE%95%CE%9A_1983_copy.jpg
1.jpg

%CE%9F%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%93%CE%95%CE%9D%CE%95%CE%99%CE%91%CE%9A%CE%9F%CE%A3_%CE%98%CE%97%CE%A3%CE%91%CE%A5%CE%A1%CE%9F%CE%A3%2C_%CE%A4__853%2C_5_%CE%94%CE%95%CE%9A_1983_copy_2.jpg
2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποιας χρονιάς είναι ο Θησαυρός? (Η Ζωζώ δεν έχει χρονιά, δεν άλλαξε από τότε :) )
 
Tony ανεβασα διορθωμενο το εξωφυλλο...

189b.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νιοπαντρη το 1976 η Ζωζω. Γαμπρος ο Ανδρεας Πολιτης και δευτερος γαμος για τη νυφη που, συμφωνα με δηλωση της, ηταν το σημαντικοτερο γεγονος της ζωης της.
 
Ουαου angel_grig εκανες τελεια δουλεια στο υπεροχο εξωφυλλο του tony!! Εάν τυχον εχεις την διαθεση μηπως θα μπορουσες να κανεις κατι και για αυτό της Νορας??

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?15059-BENTETA
 
Μήπως διαθέτει κάποιος το πρώτο εξώφυλλο της β΄περιόδου του "Θησαυρού" που είχε κυκλοφορήσει γύρω στο 1995; (ζητάω πολλά..το ξέρω! )
 
Πίσω
Μπλουζα