Οικογενειακός θησαυρός

Υπεροχο υλικο πραγματικα!

Δε θα ξεχασω τα αστυνομικα διηγηματα και μυθιστορηματα που ειχε ο Οικογενειακος Θησαυρος. Μαζι με εκεινα του Ρομαντσου ηταν τα καλυτερα σε οσα περιοδικα κυκλοφορουσαν τοτε...
 
[edit Αγγελια]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
SOS

παιδια εχει καποιος τον οικογενειακο θησαυρο τευχος 46????????να το αγορασω ή να το δανειστω.ειναι επειγουσα αναγκη...ειναι θεμα του πατρινου κρυμμενου θησαυρου...και επειγει καθως ειναι θεμα!!! ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΤ..............
 
Donald Duck είπε:
Καλημερα... :D Σε προσφατη ανασκαφη μου σε υπο κατεδαφιση αποθηκη βρεθηκαν μεταξυ των αλλων αρκετα περιοδικα "θησαυρος" σε εξαιρετικη κατασταση, χρονολογιας απο το 1955 εως το 1966.

Εαν ελεγα να τα πουλησω καποια στιγμη ποσο θα εκαναν αραγε?

Βρηκα βεβαια και διασπαρτα αλλα περιοδικα αλλα θελει χρονο για να τα ξεχωρησω, εν καιρο θα γινει και αυτο.

Υππάρχει απάντηση σχετικά με το τεύχος 46 που έχω ζητήσει; παρακαλώ απαντήστε μου άμεσα ή δυνατόν
 
μηπως εχεις το τευχος 46??????????????????????????????????πραγματικα θα με εσωζες....................
 
kalispera!!!!

endiaferomai gia n agorasw palia tefxi toy periodikou @oikogeneiakos thisavros@

mipws kserete na me voithisete??
 
εχει καποιος τον οικογενειακο θησαυρο τευχος 46? Eιναι μεγαλη αναγκη να τον βρω.....

πραγματικα με ενδιαφερει.....το θελω για τον πατρινο κρυμμενο θησαυρο!!
 
17.jpg
17.jpg

41.jpg
41.jpg

40.jpg
40.jpg

37.jpg
37.jpg

48.jpg
48.jpg

66.jpg
66.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μερικά ακόμη εξώφυλλα του περιοδικού

 


80.jpg


79.jpg


78.jpg


77.jpg


76.jpg


75.jpg


74.jpg


73.jpg


72.jpg


71.jpg


74.jpg

71.jpg

80.jpg

78.jpg

77.jpg

76.jpg

75.jpg

73.jpg

72.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
70.jpg


69.jpg


68.jpg


67.jpg


66.jpg


65.jpg


63.jpg


62.jpg


61.jpg


60.jpg


65.jpg

60.jpg

70.jpg

69.jpg

68.jpg

67.jpg

66.jpg

63.jpg

62.jpg

61.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
97.jpg


100.jpg


100.jpg

97.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο και πάλι μπράβο tony-tony για το θησαυρό που έχεις συλλέξει τόσα χρόνια! Εύγε επίσης που το μοιράζεσαι τόσο απλόχερα μαζι μας! Ευχαριστούμε!
 
Να σε ρωτήσω αν ο Δράκουλας ο Πρώτος του Μπραμ Στόουκερ που αναφέρεται στο εξώφυλλο με την Καραγιάννη εννοεί ότι στο τεύχος δημοσιευόταν το γνωστό μυθιστόρημα (περίεργο μου φαίνεται για τέτοιας θεματολογίας περιοδικό... :wait2: )
 
Εμένα πάλι πιο περίεργο με φάνηκε που είδα την Καρέζη με ξανθό μαλλί!....

Παίζει να την κοιτούσα κανένα πεντάλεπτο μέχρι να καταλάβω ποια είναι!....
 
ε οκ δεν ήταν και με μούσι :p
 
Για περούκα μου μοιάζει στο συγκεκριμένο εξώφυλλο, αλλά απ' ό,τι ξέρω η Καρέζη ήταν φυσική ξανθειά. Το ανάποδο της Α.Β. :)
 
Ήταν η Καρέζη φυσική ξανθιά??? :xm:

Πρώτη φορά το ακούω!....

Ευτυχώς που το έβαφε, την "χαλούσε" πολύ!....
 
Oui daredevil, φυσική-φυσικότατη ξανθιά! Πώς και δεν το είχες ακούσει; Εντύπωση μου κάνει! :eek: Και όντως αλλάξανε μαλλί με την εθνική μας γατούλα η οποία αν δείς τις πρώτες της ταινίες (π.χ το ποντικάκι)ήταν μαυρομάλλα..Με πρόλαβες δε στο σχόλιο για το μαλλί! Συμφωνώ ότι δεν της πήγαινε (αν και εδώ νομίζω ότι είναι περούκα - το ξανθό πρέπει να το είχε πρίν ξεκινήσει τη καριέρα της- εξάλλου στη πρώτη της ταινία που ήταν το "λατέρνα, φτώχεια και φιλότιμο ήταν ήδη μαυρομάλλα) την έκανε λίγο φθηνή ενώ με το μαύρο αναδείκνυε τα υπέροχα μάτια της και γενικά συμβάδιζε με το κλασικό classy στύλ της..
 
Πίσω
Μπλουζα